Skocz do zawartości

Legacy III 2.5GX


jck91

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko odnośnie Legasia III generacji z silnikiem 2.5 156KM AT taki jak w TYM ogłoszeniu. Trochę się już naczytałem ale dalej nie mogę dojść do tego, czy ten silnik jest SOHC czy DOHC i czy regulacja zaworów wymaga wyjmowania silnika co wiąże się z kosztami, czy normalnie można to zrobić na śrubki jak w 2.0 125KM? 

I druga sprawa, czy ten model w sedanie ma normalne zawieszenie czy pneumatyczne tak jak w kombi?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie jak w kombi pneumatyczne było opcją- nie każde to ma więc nie bój się kombi tylko z tego powodu.

 

Całe szczęście, bo przeraziłem się kosztami ewentualnej wymiany takiego pneumatycznego zawieszenia. W jaki sposób na pierwszy rzut oka można odróżnić ten rodzaj zawieszenia przy oględzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, podziękował ;)

 

Potencjalny koszt wymiany na zwykłe sprężyny jest znikomy.

Kupiłem tu na forum standardowe zawieszenia- stare sprzedałem (padła mi listwa przy kompresorze) i nie wiem czy cały interes kosztował mnie mniej niż wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest definicja SLS/- google nie chce mi nic podpowiedzieć/?

 

Tu jest dość prosty system- kompresor z listwą, sterowanie, przewody od powietrza i 4 amortyzatory z poduszką powietrzną jak w ciągniku siodłowym tylko w  mniejszej skali.

 

Ogólnie system bardzo fajny póki działa- może z auta robi się "ponton"- ale daje sporo plusów. No i zakres jest znaczący- auto podnosi się ponad 2x więcej aniżeli np. w A8 D3- gdzie tam trybów mamy 3 a nie jak w plejadach 2.

 

BTW. przypomniałem sobie, że od ponad roku kolega z tego forum nie zapłacił mi za sprawny kompresor- wysłałem mu na próbę czy u niego wadliwe było akurat to: zwodził, zwodził i w końcu przestał się odzywać a ja ani kompresora ani finansów ;)

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...