Skocz do zawartości

ACC +12 w podsufitce (Forester sh)


zorba128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zamontować rejestrator trasy - i szukam miejsca, skąd najprościej doprowadzić do kamerki zasilanie. Podpowie ktoś czy znajdę ACC +12 w podsufitce (oświetlenie kabiny/sterowanie oknem dachowym?). A jak nie - to może jakieś podowiedzi skąd i którędy tam doprowadzić zasilanie?

 

pozdrawiam,

Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zamontować rejestrator trasy - i szukam miejsca, skąd najprościej doprowadzić do kamerki zasilanie. Podpowie ktoś czy znajdę ACC +12 w podsufitce (oświetlenie kabiny/sterowanie oknem dachowym?). A jak nie - to może jakieś podowiedzi skąd i którędy tam doprowadzić zasilanie?

 

pozdrawiam,

Marcin

 

Najpierw zobacz jakim napieciem zasilany jest rejestrator ( bedziesz miał napisane na wtyczce do zapalniczki ) . Jesli 12v ok , jeśli np. 5 V to szybko ją spalisz , często we wtyczce do zapalniczki jest przetwornik 12V na 5V . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rejestratorów ma zasilanie 5V (micro/mini usb) - taki też jest mój - czyli wymaga podpięcia przez przetwornicę. W podsufitce forka jest dostępne stałe 12V z oświetlenia, ale bardziej

przydałoby mi się ACC +12 (czyli pojawiające się dopiero po przekręceniu kluczyka). Dzięki temu można zamontować rejestrator "na stałę" - i jest on bezobsługowy (sam się włącza, sam wyłącza).

 

Na pierwszy rzut oka takiego punktu nie znalazłem - przydała by mi się rozpiska złącz okna dachowego (skąd wszyscy biorą takie ładne schematy elektryki subaru? google nie pomaga za bardzo...).

Choć akurat u mnie może być to trochę inaczej niż wyszło z fabryki, bo mam dołożone automatyczne domykanie szyberdachu.

 

Na razie mam pomysł podpięcia się pod tego małego niebieskiego leda (ambient light) - co prawda włącza się razem ze światłami - ale jako że światła mam ciągle włączone - właściwie mogło by być.

Ciekaw jestem tylko wydajności prądowej tego obwodu.

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podłączyłem pod zapalniczkę w skrzynce bezpieczników - tam masz 12 V po przekręceniu kluczyka. Jedyna wada musisz ciągnąc kable przez słupek i dach. Z reguły kable są długie i nie ma tego problemu.

 

Pod dachem masz sterowanie szyberdachem (zasilanie). Mógłbym Ci to sprawdzić, ale po 20 grudnia. bo jestem poza autem obecnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione - udało się bez ciągnięcia przewodów do skrzynki bezpieczników.

Podpiąłem się pod zasilanie okna dachowego (jakby ktoś potrzebował - schemat w załączniku, +12V ze złączki R55/2).

 

U mnie wymagało to troszkę więcej pracy, bo po drodze był jeszcze system domykania (który musi podać zasilanie już po wyjęciu kluczyka) i trzeba było napierw rozszyfrować jak on jest wpięty.

 

pozdrawiam,

Marcin

 

 

wi-20074e.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...