Skocz do zawartości

2.5 xt my05 a sprzedaż?


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Myślę powoli o sprzedaży Forka. Obserwuję konkurencyjne ogłoszenia niby ale nadal zastanawiam się ile -z głową, można wołać za ten egzemplarz...
Forester z końca 2004, modelowy 05, srebrny met, czarna skóra+navi, 2.5 XT 100% seria. Co najlepsze- udokumentowany przebieg ok.93 000 km. Z wad- była lekka stłuczka kiedyś i wymieniane były przednie prawe drzwi, błotnik i szyba przód. Autko wdzięczne, śmiga elegancko. Jak sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedł inaczej. Towar jest tyle wart, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Parametry są mniej istotne ;)

 

Pomyśl ile byś chciał wziąć a potem zastanów się jak to osiągnąć. Mi np. pomogła Żona. Najcenniejszą jej zaletą jest to, że totalnie nie zna się na samochodach (w sensie nie śledzi ogłoszeń, nic - bo subaru na ulicy już z daleka poznaje :) )

 

Wyglądało to mniej więcej tak (wiosna tego roku, s-turbo MY99; duży przebieg chyba 280kkm):

Ja: Kochanie, będziemy sprzedawali naszego forka. Ile powinniśmy wziąć za niego?

Żona: A za ile kupiliśmy? (a było to 4 lata wcześniej)

Ja: za 17900. (W międzyczasie oczywiście założone LPG i wiele normalnych wydatków, nic grubszego)

Ż: no to 16000! (moja mina bezcenna - po 4 latach!!!)

Ja: Ale Kochanie... wiesz po ile chodzi na rynku ten rocznik....???

Ż: Nie wiem, nie interesuje mnie to.

 

Finał - sprzedaliśmy za 14750, kwotę dla mnie nierealną na początku mojego procesu myślowego :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Myślę powoli o sprzedaży Forka. Obserwuję konkurencyjne ogłoszenia niby ale nadal zastanawiam się ile -z głową, można wołać za ten egzemplarz...

Forester z końca 2004, modelowy 05, srebrny met, czarna skóra+navi, 2.5 XT 100% seria. Co najlepsze- udokumentowany przebieg ok.93 000 km. Z wad- była lekka stłuczka kiedyś i wymieniane były przednie prawe drzwi, błotnik i szyba przód. Autko wdzięczne, śmiga elegancko. Jak sądzicie?

 

Jedziesz na allegro od złotówki to się dowiesz ile jest wart. Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moje to każde auto znajdzie swojego klienta.

Jeśli jesteś pewien swojego leśnika, nie wahaj się na górną półkę cenową.

Być może zweryfikuje Cię czas, albo kupujący, albo przeczytasz coś o swoim pochlebnego/lub mniej :D w "zakupie kontrolowanym".

Ja mam(albo i miałem... :( ) 2005 również 2.5 turbo z pełnym wyposażeniem, z tym, że 150 przebiegu, a przy 70 wymieniony blok. Malowany, po stłuczce z tyłu - pełna dokumentacja zdjęciowa oczywiście.

Pomijając drobne modyfikacje typu H&S, puściłbym wyjściowo za 36. Co prawda miał jeszcze jeździć, miał być remap i gazownia u Jako, ale wczoraj niestety zaparkował w nas Nissan Vannette i chyba się pożegnamy z leśnikiem szybciej, niż przewidywałem... :(

Edytowane przez mmarcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze wycenilem ;)

 

No ale rozrząd do zrobienia. Zacząłbym od 37-35 a cena ostateczna na poziomie 33 zależy jakie masz ciśnienie. Ciekawe co masz w zamian?

Rozrzad musialbyc robiony, bo mimo, ze auto nie dobilo do 105kkm (wymiana rozrzadu) to jest z 2004 roku..

Chyba, ze nie byl? Bylbym mocno zdziwiony..

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powinien byc wymieniony ok. 2011 roku. Jak nie to slabo.

 

Jeśli był prawidłowo serwisowany to tak. Zobacz także czy olej w skrzyni i dyferencjale był wymieniany na czas. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 PLN, 110 k km, UPG to problem z uszczelkami pod głowicami, trzeba poprawiać fabrykę, trzeba je wymienić, głowice splanować i cieszyć się spokojem ale to tez nie straszny koszt bo pewnie 3-4 k PLN

 

Poprawic fabryke mówisz a gdzie taka uszczelke kupic zeby była lepsza bo chyba nie w ASO ? A ten koszt wymiany to w ASO czy u jakiegoś magika od subaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...