Skocz do zawartości

Gaśnie na zakrętach :-(


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent Forester II, LPG. Na ostrych zakrętach, przy prędkości jakieś 20 km/h i w żadnej innej sytuacji, zdarza się, że zgaśnie mi samochód. Kilkanaście lat temu miałem podobną sytuację z Oplem Astrą, gasł przy dojazdach do świateł. Było to związane z zaciągnięciem zbyt dużej ilości powietrza na biegu jałowym i na LPG gasł. Wystarczyło odwrócić dolot powietrza i temat rozwiązany.

W Foresterze, niestety tego nie przetestuję tego za bardzo bo dolot jest na sztywno przykręcony. Można się pobawić w zakrycie pończochą dolotu ale będzie większe spalanie i nie o to chodzi, jednak na sam test byłoby ok.

 

Tylko pytanie, może ktoś z Was miał coś podobnego? Co może być przyczyną? Może nie wiązać tego z dolotem powietrza na LPG?

Bo kiedyś nie miałem takich sytuacji.

 

Może jakiś przewód nie styka?

No ale gaśnie tylko w sytuacji jak napisałem wyżej, zatem dziwna sytuacja, która mnie wkurza. Może być nieciekawie jak będzie bardzo ślisko na osiedlowej uliczce mi zgaśnie i w cos przypiepszę :-(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PB nie testowałem, w takim sensie, że dzieje się to czasem raz na miesiąc, czasem dwa razy w tygodniu. Musiałbym miesiąc jeździć na PB i wtedy stwierdzić ale i tak nie miałbym pewności. Teraz jak jest zimno to tak częściej się dzieje a wcześniej to z pół roku nie było takiego przypadku. Zastanawiam się czy to np. nie może być reduktor i spinające się membrany od siły odśrodkowej... A jak by to też było na PB to może czujnik położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja LPG była jakieś 2 mies. temu, wymiana filtrów itp. wszystko w porządeczku. A co do przepustnicy? Dlaczego ona ma znaczenie na zakrętach? Nie wiem kiedy była czyszczona. Samochód super przyspiesza, nie falują obroty, nie gaśnie na jałowym, więc dlaczego przepustnica?

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Wymiana czy mocniejsze dopchnięcie wtyków? Mogę to jakoś łopatologicznie/naocznie zweryfikować? Gdzie szukać/grzebać?

 

No kostce , czyli łączenie instalacji silnika z instalacją która idzie do wnętrza pojazdu. Często sie przewody w środku przerywają , zaraz prze kostce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, łopatologicznie wszystko cacy jest podłączone. Tylko mocniej podociskałem. Tam dodatkowo w tej najgrubszej wiązce jest dodatkowy taki biały plastik, wzmacniający łączenie. Wszystko wygląda solidnie. Chyba nie szedłbym w tą stronę, bo jak mi gaśnie na zakręcie i błyskawicznie odpalam nie tracąc prędkości, zapala błyskawicznie i już nie gaśnie. Idąc tym tropem, nie powinien odpalić, albo odpalić i od razu gasnąć, skoro ciągle na ta wiązkę działa podobna siła odśrodkowa...

 

Na jakimś forum golfa przeczytałem w podobnym temacie, że mambrama w reduktorze się skleja na zakrętach i jest reduktor do wymiany. Szlag wie... Musiałbym teraz na benzynie jeździć i czekać czy to samo się wydarzy.

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, miałem tak samo w jednym ze swoich poprzednich aut. Jak czasami potrafiłem na "luzie" wjechać w większy zakręt to gasł. Po regeneracji redukotra/parownika (wymiana m.in. membrany) problem ustał. Nie będę podawał marki pojazdu, bo połowa forum mnie wyśmieje, ale lpg wydaje mi się że działają na podobnych zasadach :)

 

Ps. na benzynie to mi się nie przytrafiało :)

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytalem tytul tematu, to od razu mi sie moja astra przypomniala, ale widze, ze kolega zna sprawe ;)

Tak czy inaczej chcialem wtracic cos od siebie na przykladzie opla, a mianowicie Ty, tak w oplu jak i w subaru, problem gasniecia wiazesz z lpg. W moim oplu byly takie jajca pomimo braku gazowni, wiec nie wiem czy w tym bym szukal problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...