Skocz do zawartości

róznica między silnikiem ej20 legacy IV i forester SG


maciuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na czym polega różnica w budowie silników ej20 z Legacy IV oraz Forka SG. Przy takiej samej pojemności oraz stopniu sprężania ten pierwszy ma 12KM i kilka NM więcej

od tego drugiego. Czy zastosowano inne wałki rozrządu czy jest jeszcze jakiś inny "myk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wszystkie dane podawane są wg w indywidualnych  parametrów pojazdów jak: masa, rodzaj skrzyni , opory powietrza etc etc. Warto też spojrzeć na parametry przy jakich wartościach obrotowych przedstawione są osiągi. Mam u siebie w przeszczep z dawcy Legacy EJ204 , jedyna różnica była w odpowietrzeniu silnika, w tym silniku zawór zwrotny był z tworzywa.  


W wersji Forestera II, SG /przed liftem i po/ w zależności od lat produkcji były też montowane inne motory o różnych parametrach. Np Forester 2 z 2005 przed liftem w wersji XT miał 2 litrowy motor 177 konny, a po lifcie z końca roku były wstawiane motory 2,5 l i 211 oraz 230 kucyków. Dwu litrowe motory z końca i początku roku też miały różnice  techniczne,  125 konne  miały( jeden wałek na stronę)SOHC  i nie posiadały zmiennych faz rozrząd, a z końca roku 2 litrowa jednostka miała ( dwa wałki  na strone) DOHC oraz zwiększone wymagania odnośnie ochrony środowiska, min zawory i turbinkę  powietrza wtórnego. Tak ogólnikowo z moje wiedzy 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Wszystkie dane podawane są wg w indywidualnych parametrów pojazdów jak: masa, rodzaj skrzyni , opory powietrza etc

 

Ale moc i moment są podawane "na wale", czyli dla gołego silnika. W/w parametry nie powinny mieć znaczenia.

 

Poczytałem bo mi to po głowie chodziło, dane podawane są dla gołego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...