Skocz do zawartości

Chyba piekło zamarza...


Tommi1

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czyli coś, o czym Volvo czy Mercedes opowiada w kolorowych broszurkach od lat, a Tesla po prostu zrobiła. :-)
 

 

nie do końca, systemu aktywnego tempomatu połączone z utrzymaniem na pasie ruchu są dostępne nie od wczoraj, w przypadku Tesli jest to ciut "odważny" system jednakże sprawiający małe problemy 

 

myślę, że myślimy o 2 różnych systemach całkowity self-driving to inna para kaloszy 

stań Teslą na leśnej drodze, zadaj jej w nawigacji punkt i niech prowadzi, lub kręta droga bez pasów itp. 

 

Tesla Autopilot to nie self-driving car  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę, że myślimy o 2 różnych systemach całkowity self-driving to inna para kaloszy stań Teslą na leśnej drodze, zadaj jej w nawigacji punkt i niech prowadzi, lub kręta droga bez pasów itp.
w innych raczej też nie poprowadzi. Całkowitego self-driving w seryjnych samochodach chyba nikt nie oferuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdzie nie twierdziłem, że to jest self driving car. 

 

 

Popatrz na to z dystansu - Musk przyszedł na rynek bankowości, stworzył paypal, który zrewolucjonizował wykonywanie i przyjmowanie płatności na całym świecie.

Musk poszedł do NASA i powiedział, że poleci na orbitę za pół ceny, po czym to zrobił.

Teraz Musk produkuje samochody ze wzrostem sprzedaży na poziomie 40-50% rocznie podczas gdy konkurencja dłubie w nosie i zastanawia się, dlaczego sprzedaż ich modeli w tym przedziale cenowym siada. Ewentualnie oferuje jakieś miejskie popierdółki które poturlają się 70km z prędkością spacerową.

 

A te ebooki? Łojezu panie, baterię trzeba ładować, a do tego "to nie pachnie tak fajnie jak drukowany papier", czyli wypisz-wymaluj marudzenie dinozaurów o niezastąpionym dźwięku V8. ;)

 

Pamiętasz, co się stało z Nokią czy Sony Ericcssonem, kiedy Apple wypuściło iPhona? Przecież to głupia zabawka, bateria nie da rady uciągnąć dwóch tygodni, kto by to kupował, za rok nikt o nim nie będzie pamiętał. A tablety? Wielkie to, laptopowej klawiatury nie zastąpi, gadżet dla bogatych którzy kupują sobie zabawki typu Tesla S. 

 

Dzisiaj fabryka Nokii zarasta trawą, tablety mam w domu dwa, a za 95% zakupów internetowych płacę paypalem.

 

 

Zastanawiam się tylko na jakie baterie przerzuci się produkcja, bo według ostrożnych kalkulacji nowa fabryka Tesli będzie potrzebowała tak z 50% rocznego wydobycia litu na całej ziemi. 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popatrz na to z dystansu - Musk przyszedł na rynek bankowości, stworzył paypal, który zrewolucjonizował wykonywanie i przyjmowanie płatności na całym świecie. Musk poszedł do NASA i powiedział, że poleci na orbitę za pół ceny, po czym to zrobił. Teraz Musk produkuje samochody ze wzrostem sprzedaży na poziomie 40-50% rocznie podczas gdy konkurencja dłubie w nosie i zastanawia się, dlaczego sprzedaż ich modeli w tym przedziale cenowym siada. Ewentualnie oferuje jakieś miejskie popierdółki które poturlają się 70km z prędkością spacerową.
 

 

patrze z dystansu i to nie od dzisiaj, mnie się auto elektryczne podoba tylko jak wcześniej wspomnąłem na ta chwilę to wciąż rozwiązanie nie dla mnie 

 

Tesla o ile dobrze pamiętam nawet nawet uwolniła wszystkie swoje patenty, trzeba próbować nowych rozwiązań nawet jeśli niektóre z nich miałby okazać się ślepą uliczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdzie nie twierdziłem, że to jest self driving car.

 

 

Popatrz na to z dystansu - Musk przyszedł na rynek bankowości, stworzył paypal, który zrewolucjonizował wykonywanie i przyjmowanie płatności na całym świecie.

Musk poszedł do NASA i powiedział, że poleci na orbitę za pół ceny, po czym to zrobił.

Teraz Musk produkuje samochody ze wzrostem sprzedaży na poziomie 40-50% rocznie podczas gdy konkurencja dłubie w nosie i zastanawia się, dlaczego sprzedaż ich modeli w tym przedziale cenowym siada. Ewentualnie oferuje jakieś miejskie popierdółki które poturlają się 70km z prędkością spacerową.

Ale czemu mam patrzeć z dystansu. Ja Muska podziwiam od bardzo dawna i mu kibicuje. Tesle uważam za bardzo fajny wytwór, jednak nie na moje potrzeby, ale przypuszczam że będą pierwsi albo jedni z pierwszych którzy stworzą w pełni funkcjonalny samochód rówieśników na dalsze wyprawy. To samo z self driving.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do sprzedaży tesli, nie można zapominać o grantach jakie płyną z posiadania auta na prąd. Gdyby taka Norwegia nie pompowala w to kasy (brak opłat za parkingi, bramki, niski podatek drogowy, ładowanie za free), to nie było by takiego boomu na te auta.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździjta sobie na prunt... więcej wybuchowych dinozaurów dla mnie.

Mój drogi, wybuchowe dinozaury są fajne - zwłaszcza w wizji, gdzie ropa naftowa leje się ciurkiem z Polski :D

 

To jest ciekawe z tym autopilotem - są na tyle cwani, żeby dać Autopilota z milionem disclaimerów, który różne dziwne akcje odwala, bo się gubi, ale są na tyle zachowawczy, że stability control niewyłączalne. Podwójne standardy FTW!  :angry: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...