Skocz do zawartości

Subaru Impreza Gt 1996 Zwiększenie mocy co gdzie i jak? świętokrzyskie


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem obecnie w posiadaniu imprezki GT 96r.

 

Jeżdżę nią już jakiś czas, więc nadchodzi czas na stopniowe zwiększanie mocy. Uwolnienie wydechu mam już za sobą, i mam teraz takie pytanie? co dalej?

Co polecacie zrobić z takich przeróbek na początek? czytałem że ten rocznik ciężko podpiąć do komputera, więc i chips odpada.

 

Może polecacie jakieś konkretne miejsca w świętokrzyskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie chcesz iść moce.

Najtańszą opcją jest zmiana kompa na taki z WRXa JDM'a np. Z4, który daje moc 250-260 KM.

Za kilkaset złotych masz gotowy komp do jazdy, z remapami i innymi ustrojstwami bez ok. 2 tyś nie podchodź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie chcesz iść moce.

Najtańszą opcją jest zmiana kompa na taki z WRXa JDM'a np. Z4, który daje moc 250-260 KM.

Za kilkaset złotych masz gotowy komp do jazdy, z remapami i innymi ustrojstwami bez ok. 2 tyś nie podchodź :)

jesteś pewny, że zamieniając samego kompa na takiego od wrx jdm wypluje tyle koni? Mam możliwość kupienia takiego, z początku pomyślałem, że tak to zadziała, ale później stwierdziłem, że to by było zbyt proste i odpuściłem, ale może jeszcze się nie sprzedał. Zdaję sobie sprawę, że to może skrócić życie silnika, o tym mi nikt mówić nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś skorzystałem z okazji i sprawdziłem na hamowni swojego GTeka z 96r. z seryjnym kompem 6D jak i z ecu z JDMa Z4.

Wynik dla standardowego kompa (auto ma pełny przelot+ pompę walbro):

post-13633-0-93036100-1449608095_thumb.jpg

Wynik dla ecu Z4:
post-13633-0-86259000-1449607985_thumb.jpg

Jak widać moment wcale nie jest dużo wyższy, wieksza moc pochodzi z jego lepszego rozłożenia w całym zakresie obrotów.

W praktyce wygląda to tak, że doładowanie na seryjnym kompie osiąga w peaku 0,9 a później szybko spada do 0,7.
Natomiast Z4 przytrzymuje doładowanie 0,9 przez dłuższy czas.

subaru.bmp

ecu.bmp

Edytowane przez miksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filt K&n zapewni jakis wzrost mocy?

 

Przykro mi ale z takich "komputerowych :-)" rzeczy jestem dosyć zielony. Wiadomo gdzie mozna zrobic cos takiego, lub dostac komputer od WRX-a?

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i dziekuje za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A filt K&n zapewni jakis wzrost mocy?

Dorzuć jeszcze ze dwa magnetyzery,parę naklejek,ustrojstwo do gniazda zapalniczki i już masz prawie wurca. :P  :mrgreen:  ;) 

A zmienią się jakikolwiek parametry silnika przy zmianie wkładki czy filtra?Skąd ma szmoc przybyć?

Nic się nie zmieni,bo i z jakiego powodu.

 

 

Wiadomo gdzie mozna zrobic cos takiego, lub dostac komputer od WRX-a?

Trzeba szukać,pytać,czasem na forum się trafi,przeglądać allegro i inne portale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...