Jump to content

zawiecha kołysze na boki w szybkich zakrętach

mly96
 Share

Recommended Posts

Jadąc szybko po łuku w prawo samochód przechyla się w lewo, po odbiciu (wyprostowanie kierownicy) dość mocno przerzuca go na drugą stronę co powoduje pewną nerwowość w prowadzeniu. Teraz się zastanawiam co jest za to odpowiedzialne, sprężyny czy amortyzatory? Na dziurach samochód jest strasznie twardy i czuć wszystko, ale w zakrętach się o dziwo gibie... 

Edited by mly96

Za przechyły odpowiada w sporej części stabilizator,ale każda część zawieszenia ma tu swoją rolę do spełnienia,geometria też ma znaczenie,ciśnienie w oponach itd.Zbyt twarde zawieszenie,źle dobrane do masy auta,sporo elementów wchodzi w grę żeby powiedzieć coś konkretnego bez jazdy autem czy choćby bez popatrzenia jak auto się zachowuje na łukach itp.

• Upvote 1

Tak było po kupnie auta,czy może narastało to z czasem ,a może zrobiło się to nagle?

cały czas :)

dzięki za odpowiedzi, jak będę miał więcej czasu to popatrzę co się tam porobiło :)

• 3 months later...

Tak było po kupnie auta,czy może narastało to z czasem ,a może zrobiło się to nagle?

dzięki za odpowiedzi, jak będę miał więcej czasu to popatrzę co się tam porobiło :)

Siema, ustaliles moze co to jest bo u mnie jest podobnie, na wprost jest ok, ale jak juz lekko skręce a mocno to juz calkiem mam uczucie jakby tyl odjezdzal na boki.

Sprawdź też gumy na samolocie. U mnie auto dość mocno pływało w zakręcie jak miałem wywalone.

które to gumy (gdzie jest samolot) ?

Sprawdź też gumy na samolocie. U mnie auto dość mocno pływało w zakręcie jak miałem wywalone.

które to gumy (gdzie jest samolot) ?

tylne zawieszenie

ten największy element na obrazku to samolot

18017935.jpg

Siema, ustaliles moze co to jest bo u mnie jest podobnie, na wprost jest ok, ale jak juz lekko skręce a mocno to juz calkiem mam uczucie jakby tyl odjezdzal na boki.

Nagrałem filmik, potem popatrzyłem na filmiki w necie i mają tak samo, nie miałem jeszcze czasu grzebać pod samochodem ;) Z tego co widzę masz NA, a tam jest miękka zawiecha, jak robiłem jazdę testową przed kupnem GC NA to mnie wystarczająco zniechęciło do kupna, ale może miał już wylatane gumy, choć wątpię  ;)

Edited by mly96