Skocz do zawartości

problemy ze skrzynią ciąg dalszy


miłośniksubaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jak już wcześniej pisałem mam problem z wyjącą automatyczna skrzynią biegów.

 

Moja skrzynia ma symbol TZ1A4ZFABA-WJ do silnika EJ25 z samochodu Subaru Legacy Outback 2000 rok . Uszkodzony jest przedni dyfer, tak twierdzi pan fachowiec . Znalazłem temat na Waszym Forum z przed paru lat, ktoś miał podobny problem i zamiast bardzo kosztownej naprawy wymienił skrzynię na  inną używaną . :)

Przejrzałem i obdzwoniłem wszystkie ogłoszenia w allegro i nikt takiej skrzyni nie ma. Jedyna jaka jest z tym symbolem ma kłopot z dużym  szarpnięciem z pierwszego na drugi bieg( więc też nie sprawna)

Czy można zastosować inną skrzynie np. z Legacy 2,5 156km też z 2000roku. i zmienić też tylny dyfer ?

Czy kwestia jest w elektronice-sterowniki?

Bardzo proszę o wskazówki

pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - super wiadomość ! , takich skrzyń jest na rynku sporo ,będę szukał kompletu z tylnym dyfrem..,ale czy wyjścia na półosie ze skrzyni biegów są takie same w outback 2,5 156km i legacy 2,5 156km?

Nawiasem mówiąc po kupnie mojego wymarzonego outbacka i przejechaniu 700km do domu okazało się że stuka panewka a z pod głowic cieknie olej i płyn chłodzący. Bardzo podoba mi się ten samochód ( przez ostatnie 11lat jeździłem legacy)więc postanowiłem go podszykować. Kupiłem silnik z przebiegiem170tyś/km

ale w międzyczasie ta skrzynia -Troszkę mnie osłabiła. Pan od którego kupiłem silnik ma od niego też skrzynię .to legacy 2000r.

Mam nadzieje że już niedługo zacznę się cieszyć tak jak z poprzedniego wiernego subaraczka.

Dzięki za opinię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...