Jump to content

problemy ze skrzynią ciąg dalszy

miłośniksubaru
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jak już wcześniej pisałem mam problem z wyjącą automatyczna skrzynią biegów.

Moja skrzynia ma symbol TZ1A4ZFABA-WJ do silnika EJ25 z samochodu Subaru Legacy Outback 2000 rok . Uszkodzony jest przedni dyfer, tak twierdzi pan fachowiec . Znalazłem temat na Waszym Forum z przed paru lat, ktoś miał podobny problem i zamiast bardzo kosztownej naprawy wymienił skrzynię na  inną używaną . :)

Przejrzałem i obdzwoniłem wszystkie ogłoszenia w allegro i nikt takiej skrzyni nie ma. Jedyna jaka jest z tym symbolem ma kłopot z dużym  szarpnięciem z pierwszego na drugi bieg( więc też nie sprawna)

Czy można zastosować inną skrzynie np. z Legacy 2,5 156km też z 2000roku. i zmienić też tylny dyfer ?

Czy kwestia jest w elektronice-sterowniki?

Bardzo proszę o wskazówki

pozdrawiam Łukasz

O - super wiadomość ! , takich skrzyń jest na rynku sporo ,będę szukał kompletu z tylnym dyfrem..,ale czy wyjścia na półosie ze skrzyni biegów są takie same w outback 2,5 156km i legacy 2,5 156km?

Nawiasem mówiąc po kupnie mojego wymarzonego outbacka i przejechaniu 700km do domu okazało się że stuka panewka a z pod głowic cieknie olej i płyn chłodzący. Bardzo podoba mi się ten samochód ( przez ostatnie 11lat jeździłem legacy)więc postanowiłem go podszykować. Kupiłem silnik z przebiegiem170tyś/km

ale w międzyczasie ta skrzynia -Troszkę mnie osłabiła. Pan od którego kupiłem silnik ma od niego też skrzynię .to legacy 2000r.

Mam nadzieje że już niedługo zacznę się cieszyć tak jak z poprzedniego wiernego subaraczka.

Dzięki za opinię