Skocz do zawartości

Impreza GH i radio android


Pilat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą radia w swojej imprezie a ostatnio bawiłem się radiem wyposażonym w androida i muszę przyznać że jest to moim zdaniem idealne rozwiązanie. Nawigacja, muzyka, telefon, dosłownie wszystko w miejscu naszego standardowego radia.
Zastanawia mnie czy uda się zamontować te konkretne radio:
http://allegro.pl/android-4-4-pc-xtrons-gps-divx-2din-dvd-usb-sd-i5841062727.html

jak myślicie będzie to pasowało? Podobno radio w subaru jest troszkę większe więc ze zmieszczeniem się nie powinno być problemu, ale pytanie czy nie zostanie zbyt duża szczelina.
Niestety moja furka jest teraz u mechanika i nie mam jak tego zmierzyć a w internecie nie udało mi się znaleźć zwymiarowanego standardowego radia.
Liczę na Waszą pomoc :)


Podobno radio Eclipse pasuje idealnie więc wystarczyłyby ewentualnie jego wymiary, ale też nie wiem dokładnie o jaki modelu tego radia mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Z racji na to że dostaje wiele wiadomości na temat radia postanowiłem odpowiedzieć w temacie.
Radio kupiłem takie:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/radio-dedykowane-gps-tel-subaru-impreza-android-i5846409293.html
Jest zamontowane i gorąco polecam. Wszystko ładnie pasowało. Przyciski na kierownicy można samemu łatwo ustawić. 
Tak to u mnie wygląda.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/13014886_1094774517242484_562292700_n.jpg?oh=d0ad60ae55cdbdc3eaa8f905038f18d1&oe=570F3845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda.

13014886_1094774517242484_562292700_n.jp

czy wymieniłeś też całą obudowę nawiewów, czy to radio po prostu większe niż 2din i tak fajnie wpasowało się w otwór po seryjnym radiu?

...ok już sobie odpowiem sam : radio dedykowane, czyli rozmiar ciut większy niż 2din :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Nie ma się co zastanawiać - trzeba brać :) Nie wiem czy masz OEM Kenwood czy Clariona bez Navi niemniej ja nie dawno zmieniałem i jestem mega zadowolony :) Co prawda nie na stację z tego wątku - ja wziąłem na Windowsie ale ogólnie funkcjonalność radia/samochodu mistrzostwo świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie. Posiadam androida. Wszystko ok jak nie ma mrozu, przy -15° potrafi sie uruchamiać pół godziny. Ostatnio nawet myślałem że już nie wstanie.

Jak już się uruchomi to funkcjonalność super, kamera cofania, telefon, teledyski, navi, radio z RDS ściąga powiedział bym lepiej a niżeli OEM, torque przez obd wifi, ma możliwość podpięcia wideo rejestratora ale go jeszcze nie mam.

Jakość dźwięku lepsza a niżeli OEM, korekcja dźwięku super. No i android, czyli pełno mniej lub bardziej potrzebnych aplikacji. A jeszcze slot na kartę, USB no i aux tam gdzie był tam działa. Nie działa mute z kierownicy, pozostałe działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, a nawigacja działa na jakiej bazie?

Google maps musi mieć przecież internet - tam jest slot na sima? Czy mapy na SD i nawigacja po aplikacji, bez dostępu z netu?

 

No i jak z kamerą cofania? Włącza się automatycznie z włączeniem wstecznego czy trzeba ręcznie włączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi.

Ja kupiłem w Chinach razem z nawigacją na mini SD, ale jak się nazywa nie pamiętam. Są mapy całej Europy, jest po angielsku, dość dokładna, ma opcję on line.

On line.

Na dwa sposoby. Pierwszy to podpinasz router SIM na USB (działa, sprawdzałem), druga to udostępniasz z telefonu przez wifi (działa). Jak działa sama nawigacja on line nie sprawdzałem. Nie lubię tej navi, szykuję się na wgranie sygica.

Kamera cofania.

Zakupiłem u tego samego sprzedawcy co stację montowana w lampkę od rejestracji. I tutaj też problem, bo nie jest centralnie i za diabła nie mogę tego skorygować w radiu tak jak to ma podobno miejsce w OEM kenwoode. Uruchamia się automatycznie przy R (ja mam automat) nawet gdy sama stacja jest wyłączona, działa w gmieniu oka. Wniosek z tego taki, że nie pod poooowolnym androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę filmów na yt. Trzeba podważyć srebrną ramkę wokół radia wraz z kratkami wentylacyjnymi i delikatnie pociągnąć. To jest mocowane na bolce z metalowymi spinkami - sprężynami. Schodzi łatwo, tylko trzeba uważać żeby nie zagiąć srebrnej krawędzi ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć oryginalne radio. Jest jakiś knif?

 

Dokładnie, podważasz tylko ta szeroką ramkę w koło radia (najlepiej nie na wysokości bolców mocujących tylko obok i fajnie to schodzi) pożniej to juz tylko 4 srubki na krzyżak i jest :) Będzie nowe radio w Imprezie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kusi mnie ten android bo te oryginalne to jakoś się klei ten plastik. Tak jakby powłoka schodziła, kiedyś żona miała prostownice do włosów i ten plastik zrobił się po czasie taki klejacy. I tak dosłownie robi się w moim OEM radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie czy po ściągnięciu boczków drzwi jest tam oryginalne wygłuszenie czy jest goła blacha? Pytam bo myślę o wygłuszeniu drzwi, bagażnika i częściowo podłogi matą bitumiczną.

Edytowane przez FelipoF1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...