Skocz do zawartości

Paleta RAL i malowanie felg na złoto


pebcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu. Chciałbym pomalować proszkowo oryginalne 16" zimowe felgi na "subarowe złoto", taki delikatny bez przesady.

 

 

Kolega wyfotoszopował mój samochód i chodzi mi mniej więcej o taki efekt:

12334477_10203950102112235_1500622823_o.

 

 

Lub jak na samochodzie jednego z forumowiczów (nie wiem czyje, bo zdjęcie zapisałem na dysku kilka tygodni temu), prawdopodobnie to oryginalny lakier felg z WRX:

gallery_12054_358_1720823.jpg

Ten byłby idealny :)

 

 

 

 

Czy ktoś z forumowiczów malował proszkowo swoje felgi na złoty? Prosiłbym bardzo o jakieś poglądowe zdjęcie i kod RAL lakieru jaki został do tego użyty. Po prostu boje się, że nie trafię z kolorem :)

Edytowane przez pebcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uzyska prawdziwy zloty metalik metodą proszkową. Felgi wychodzą bardziej jak kremowy z odcieniem sraczki;) Ostatnio malowałem w Biesku moje 18 na przyszły rok i żeby uzyskać zadowalający efekt po piaskowaniu i malowaniu proszkowym lakiernik naniósł brokat i lakier bezbarwny. Wyszło ciut drożej ale efekt mega.

 

b3136788bde77181med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też jestem na etapie poszukiwania "złotego" koloru do malowania proszkowego.

Jedyne co udało mi się znaleźć odnośnie kodu RAL to to, że najbardziej zbliżony jest kolor o kodzie RAL 1036 (pearl gold). Podobno dobrze później jeszcze nałożyć bezbarwny. Jakieś informacje, które znalazłem podaję w linku po niżej:

 

https://www.subaru-community.com/impreza-gt-wrx-sti/felgen/106326-wrx-sti-felgen-lackieren-farbcode-bbs-gold-gesucht-ral1036-bilder-ab-seite-2/

 

Jeżeli ktoś malował tym kolorem to poproszę o opinię, a jakby były jeszcze jakieś zdjęcia to byłoby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niekoniecznie trzeba korzystać przy takich projektach z lakierni typowo motoryzacyjnych. Ja sam malowałem felgi w tej lakierni proszkowej http://vonart.com.pl/pl/uslugi/lakiernia-proszkowa/ i są w stanie pomalować różne elementy na dowolny kolor. Z resztą najpierw można poznać wizualizacje generowaną komputerowo, więc mamy przybliżony wgląd na to jak to będzie wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba korzystać przy takich projektach z lakierni typowo motoryzacyjnych. Ja sam malowałem felgi w tej lakierni proszkowej http://vonart.com.pl/pl/uslugi/lakiernia-proszkowa/ i są w stanie pomalować różne elementy na dowolny kolor. Z resztą najpierw można poznać wizualizacje generowaną komputerowo, więc mamy przybliżony wgląd na to jak to będzie wyglądać ;)

A pamiętasz jaki kod złotego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy może ktoś ma coś wiecej informacji jak dobrać kolor złoty do felg ?
byłem w lakierni proszkowej, pokazali mi wzornik RAL, ale straasznie to kiszkowato wyglądają te wzory,

jak dobrać złoty kolor subaru ? lub nieco ciemniejszy złoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.08.2017 o 20:15, niXon napisał:

Czy może ktoś ma coś wiecej informacji jak dobrać kolor złoty do felg ?
byłem w lakierni proszkowej, pokazali mi wzornik RAL, ale straasznie to kiszkowato wyglądają te wzory,

jak dobrać złoty kolor subaru ? lub nieco ciemniejszy złoty?

Czy moze udało Ci się namierzyć nazwę handlową/kod takiego lakieru proszkowego?

 

Szukam szukam i nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to jaki będzie proszkowy odpowiednik dla GK1 BBS GOLD

 

W lakierni proszkowej mają wzornik RAL ale z wzornika to ten złoty wychodzi albo żółty, albo bardziej miedziany:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, skwaro napisał:
1 godzinę temu, Tiger napisał:
Jako że się to nie wyjaśniło, to czy ktoś może podać nr koloru jaki mają oryginalne złote fele Subaru?

GK1

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...