Jump to content

Nieznany mechanizm na tylnym lewym wahaczu Outback 2.0 D 2009


hhmariusz
 Share

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj oglądałem auto na kanale i zobaczyłem nieznany mi mechanizm na tylnym lewym wahaczu. Do małej plastikowej obudowy idzie wiązka elektryczna, ten mechanizm jest połączony łącznikiem (takim jak łącznik stabilizatora) z wahaczem. Łącznik jest zepsuty, do wymiany, a nie wiem o co pytać w sklepie. Proszę o podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Do małej plastikowej obudowy idzie wiązka elektryczna, ten mechanizm jest połączony łącznikiem (takim jak łącznik stabilizatora) z wahaczem. Łącznik jest zepsuty, do wymiany,

O ile całe to ustrojstwo działa,to widać to zaraz po włączeniu świateł,ustawiają się wtedy do odpowiedniej pozycji,przynajmniej tak jest przy ksenonach.

Nie piszesz nic o żadnej kontrolce na desce,widocznie to tylko awaria łącznika a nie tego "pudełeczka",w ASO łączników oddzielnie się chyba nie kupi,występują razem z owym pudełkiem i koszt 500-600zł.

Link to comment
Share on other sites

W swoim Forku złożyłem sobie z takich elementów plus kawałek szpilki z właściwym gwintem:

http://www.igus.pl/wpck/2469/igubal_Low_cost_Winkelgelenk , w rozmiarze m6. Dostępne są w wersji z kulką-oską metalową lub z tworzywa, generalnie na początku miałem wersję z tworzywa i przez rok wytrzymała, nie przeżyła demontażu bo na bogato loctitem była skręcona. Teraz mam wersję z metalową kulką i jakoś nie zauważyłem różnicy.

 

Koszt w porównaniu z oryginałem śmieszny nawet w porównaniu ze 125 zł

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...