Jump to content

Wężyk w bagażniku/ prawym nadkolu - GTek

Morfeusz
 Share

Recommended Posts

Cześć, rozebrałem trochę bagażnika, żeby zobaczyć jak tam blachy w moim GTeku. Po prawej stronie w nadkolu zauważyłem kolanko i wężyk, niestety nie połączone. Rozumiem,że wężyk docelowo w kolanko ? Razem mają spełniać funkcję odwodnienia dachu ? Kolanko nie jest jakimś tam odpowietrzeniem wlewu paliwa ? Może głupie pytanie,ale nie chcę bałaganu narobić wtykając w nieodpowiednią dziurkę :D

post-22432-0-37651800-1449249540_thumb.jpg

post-22432-0-74694500-1449249545_thumb.jpg

Hej, wczoraj sprawdzałem u siebie i zastałem identyczną sytuację. Ten weżyk obok kolanka. Wężyk wychodzi gdzies z okolicy wlewu paliwa. Niestety nie widać dokładnie jedynie po omacku dało się sprawdzić. U siebie wężyk wpiołem normalnie w kolanko. Z zewnątrz to kolanko ma normlanie otworek z takim małym kapturkiem. Pewnie to jakies odpowitrzenie czy cos takiego.

Cześć, dzięki za zainteresowanie,sam też wpiąłem wężyk w kolanko,skoro średnica pasuje,to pewnie ma tak być. Ponadto u mnie była woda w tym zagłębieniu, dlatego przypuszczałem,że może to być odwodnienia dachu, nie zrobiłem testu,ale sprawdzę to namacalnie :D Dziwne,jeśli wężyk byłby odpowietrzeniem baku,bo wtedy w przypadku np. dachowania paliwo leciałoby do bagażnika.

Skłaniałbym się bardziej ku koledze Piotrowi z tą klapką bo tam też poprowadziły mnie ręce idąc po wężyku. A po dachowaniu paliwo owszem może się wydostać z baku ale w małych ilościach bo jeśli będziesz kiedyś wyciągał rurę wlewu paliwa to zobaczysz że ma ona takie dwie klapki otwierające się w jedną stronę. Z odprowadzeniem par paliwa jest podobnie. 

Ogolnie wydaje mi się ze jest to chyba jeden z powodow dla których to nadkole koroduje tak bardzo. Woda po prostu tam się zbiera no i wiadomo co dalej. Dobrze by chyba było żeby każdy sprawdził u siebie stan tego węzyka i odporawdzenia wody aby nie mieć niepotrzebnych kosztów w przyszłości.