Skocz do zawartości

Wężyk w bagażniku/ prawym nadkolu - GTek


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozebrałem trochę bagażnika, żeby zobaczyć jak tam blachy w moim GTeku. Po prawej stronie w nadkolu zauważyłem kolanko i wężyk, niestety nie połączone. Rozumiem,że wężyk docelowo w kolanko ? Razem mają spełniać funkcję odwodnienia dachu ? Kolanko nie jest jakimś tam odpowietrzeniem wlewu paliwa ? Może głupie pytanie,ale nie chcę bałaganu narobić wtykając w nieodpowiednią dziurkę :D

post-22432-0-37651800-1449249540_thumb.jpg

post-22432-0-74694500-1449249545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj sprawdzałem u siebie i zastałem identyczną sytuację. Ten weżyk obok kolanka. Wężyk wychodzi gdzies z okolicy wlewu paliwa. Niestety nie widać dokładnie jedynie po omacku dało się sprawdzić. U siebie wężyk wpiołem normalnie w kolanko. Z zewnątrz to kolanko ma normlanie otworek z takim małym kapturkiem. Pewnie to jakies odpowitrzenie czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za zainteresowanie,sam też wpiąłem wężyk w kolanko,skoro średnica pasuje,to pewnie ma tak być. Ponadto u mnie była woda w tym zagłębieniu, dlatego przypuszczałem,że może to być odwodnienia dachu, nie zrobiłem testu,ale sprawdzę to namacalnie :D Dziwne,jeśli wężyk byłby odpowietrzeniem baku,bo wtedy w przypadku np. dachowania paliwo leciałoby do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się bardziej ku koledze Piotrowi z tą klapką bo tam też poprowadziły mnie ręce idąc po wężyku. A po dachowaniu paliwo owszem może się wydostać z baku ale w małych ilościach bo jeśli będziesz kiedyś wyciągał rurę wlewu paliwa to zobaczysz że ma ona takie dwie klapki otwierające się w jedną stronę. Z odprowadzeniem par paliwa jest podobnie. 


Ogolnie wydaje mi się ze jest to chyba jeden z powodow dla których to nadkole koroduje tak bardzo. Woda po prostu tam się zbiera no i wiadomo co dalej. Dobrze by chyba było żeby każdy sprawdził u siebie stan tego węzyka i odporawdzenia wody aby nie mieć niepotrzebnych kosztów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...