Skocz do zawartości

Forester 2.5 N/A 2007 - czy US trudniej naprawiać?


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

znalazłem sobie forka sprowadzonego jakiś czas temu do PL z USA. Silnik 2,5X, podobno 173KM. Moje pytanie (a szukałem po FAQ i tematach) to czy są problemy z naprawą? Z częściami? Czy to są naprawialne auta w razie awarii? Trzeba ściągać części z USA czy są dostepne w PL?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

 

PS. W dziale "Zakup kontrolowany" nie można tworzyć nowych tematów a pod zakup konkretnego auta to nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo łatwiej to jest silnik SOHC tzn regulacja zaworów prosta jak budowa cepa bez potrzeby wyjmowania silnika. Poza tym to jest ssak więc pancerna jednostka. Części są normalnie dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 173 hp to jest EJ253 z AVLS. Z tego co czytałem, problem UPG występował nagminnie w  starym 2.5 NA DOHC (EJ25D), co nie znaczy ,że w nowym nie może się zdażyć - jak z resztą w każdym silniku.

 

Hmm, mowicie ze części od ręki dostępne ? Ja już czekam na świece od...września ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie... myślałem, że są problemy z dostępnością ale skoro mówicie, że nie to może się skuszę :) Oczywiście wcześniej musze go prześwietlić bo wiem jak to jest z tymi "amerykanami". Skorzystam z kogoś kto ma dostęp do tych baz CarFax i AutoCheck - macie kogoś sprawdzonego/poleconego?

 

Na razie sprawdziłem, że teoretycznie nie miał poduchy wystrzelonej a to już coś. Chociaż co za darmo to... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam na świece od...września

 

zupełnie nie wiem czemu , przecież te świece są dostepne od ręki , NGK SIFR6A11 :), lub DENSO VK20 :)

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...