Skocz do zawartości

Problem z kompresją


Drag0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie mam problem z kompresją w silniku z bloba

 

wynik pomiaru na zimnym silniku: 10-10-9-7

 

9 - na 1 cylindrze od aku

7 - na 2 cylindrze od aku

 

Czy można z taką kompresją jeździć ?

Edytowane przez Drag0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o silniku,na razie domyślam się,że chodzi o silnik 2.0T.

Pytanie co jest powodem takich różnic w ciśnieniu sprężania czy pierścienie tłokowe i ich zużycie,rysy na tulejach cylindrowych czy ich owalizacja,czy może nieszczelności zaworów.

 

 

Czy można z taką kompresją jeździć ?

A jak długo? :P  :mrgreen: 

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bez poznania przyczyny takich różnic w ciśnieniu sprężania,bo równie dobrze można jeździć rok czy dłużej i równie dobrze można stanąć autem po kilku przejechanych kilometrach. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o silniku,na razie domyślam się,że chodzi o silnik 2.0T.

Pytanie co jest powodem takich różnic w ciśnieniu sprężania czy pierścienie tłokowe i ich zużycie,rysy na tulejach cylindrowych czy ich owalizacja,czy może nieszczelności zaworów.

 

 

Czy można z taką kompresją jeździć ?

A jak długo? :P  :mrgreen:

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bez poznania przyczyny takich różnic w ciśnieniu sprężania,bo równie dobrze można jeździć rok czy dłużej i równie dobrze można stanąć autem po kilku przejechanych kilometrach. ;)  

 

Jest to 2.0T

 

Wciąga sporo oleju więc podejrzewam rysy na tulejach/zużyte pierścienie.

 

Pytanie tylko czy montować ten silnik w samochodzie i śmigać czy odpuścić sobie i zregenerować stary który ma rysy na tulejach.

 

Silnik ma być zamontowany u mnie w bugu ponieważ w moim starym silniku pękł blok.

 

2 blok już mam ale do szlifu,wał także do szlifu, nowe panewki, nowe pierścienie itp.

 

Mam na stanie jeszcze 8 tłoków HB w dobrym stanie więc zastanawiam się także nad zrobieniem nowych tulei pod te nominalne tłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wciąga sporo oleju

Samo się to nie naprawi,będzie tylko gorzej z upływem czasu i kilometrów.

 

 

Mam na stanie jeszcze 8 tłoków HB w dobrym stanie więc zastanawiam się także nad zrobieniem nowych tulei pod te nominalne tłoki.
 

Te tłoki to komplety z różnych silników?Waga tych tłoków mieści się w dopuszczalnych tolerancjach doboru tłoków?Stan półek pierścieni itd. jest dopuszczający je do montażu?Koszt tulejowania bloku i obróbka pod nominał nie przekroczy kosztów szlifowania bloku pod tłoki nadwymiarowe i ich zakupu?

Rozważ i policz wszystko,tulejowanie bloku może skończyć się krótkim żywotem silnika po remoncie,bloki silników Subaru są trudne do wykonania takich operacji i wymagają sporo zachodu bez gwarancji dłuższego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wciąga sporo oleju

Samo się to nie naprawi,będzie tylko gorzej z upływem czasu i kilometrów.

 

 

Mam na stanie jeszcze 8 tłoków HB w dobrym stanie więc zastanawiam się także nad zrobieniem nowych tulei pod te nominalne tłoki.
 

Te tłoki to komplety z różnych silników?Waga tych tłoków mieści się w dopuszczalnych tolerancjach doboru tłoków?Stan półek pierścieni itd. jest dopuszczający je do montażu?Koszt tulejowania bloku i obróbka pod nominał nie przekroczy kosztów szlifowania bloku pod tłoki nadwymiarowe i ich zakupu?

Rozważ i policz wszystko,tulejowanie bloku może skończyć się krótkim żywotem silnika po remoncie,bloki silników Subaru są trudne do wykonania takich operacji i wymagają sporo zachodu bez gwarancji dłuższego użytkowania.

 

4 szt z tego samego bloku i 4 z innego.

 

Koszt samego tulejowania to ok 800-1000 zł.

 

Co do samych tłoków to już firma która będzie regenerować ten blok musi ocenić.

 

Jaki jest mniej więcej koszt nowych tłoków HB nadwymiarowych + pierścienie + szlif ?

 

Co do gwarancji to dają na to tulejowanie i szlify od 12 do 24 miesiecy w zależności od firmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki HBR nadwymiar kosztują ~250zł za sztukę,dojdzie do tego jeszcze koszt pierścieni ~800zł.

Blok Subaru nie jest łatwy do osadzenia tulei,przy pewnej plastyczności bloku w wyższych temperaturach tuleje mogą się przemieszczać,opadać itd.Trzeba też uważać na odpowiednie zachowanie odległości pomiędzy sąsiadującymi tulejami,wykluczyć ich wzajemne odkształcanie się po osadzeniu.

Ponadto czasem po tulejowaniu bloku silnika trzeba uwzględnić luźniejsze niż seryjne pasowania tłoków ze względu na różną rozszerzalność cieplną materiału bloku i tulei.

Nie wiem o jakim bloku silnika konkretnie rozmawiamy,ale przyjmując,że jest to blok otwarty EJ205,to osadzenie tulei łatwe nie będzie,zakładając że ma być stabilnie i na długo.Wystarczy popatrzeć na fotki bloków,grubość,rozmieszczenie tulei i ich stabilizację.

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/62957-blok-otwarty-polzamkniety-czy-zamkniety/

Gwarancja?Chciałbym zobaczyć jej realizację w przypadku kłopotów z tulejowanym blokiem z Subaraka. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o bloku EJ205

 

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nad wymiarowych tłoków i tylko szlif tulei zrobić, nowe pierścienie, panewki też nad wymiar ponieważ wał też nadaje się do szlifu.

 

A korbowody też nowe czy czy stare mogą pozostać?

 

Blok ma na 2 tulejach dość mocno wyczuwalne i widoczne rysy i mam nadzieję że szlif wystarczy.

 

Gdzie/u kogo najlepiej zakupić wszystkie potrzebne rzeczy ?


Poniżej zdjęcie tulei 

post-22279-0-77330000-1449254125_thumb.jpg

post-22279-0-64564400-1449254148_thumb.jpg

Edytowane przez Drag0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nad wymiarowych tłoków i tylko szlif tulei zrobić,

Takie rozwiązanie daje największe szanse na długą i bezproblemową pracę silnika.

 

 

panewki też nad wymiar ponieważ wał też nadaje się do szlifu.

To zależy od tego jak auto jest użytkowane,jeśli to normalna jazda codzienna,to można pokusić się o szlif wału i panewki nadwymiarowe,tylko trzeba się liczyć z możliwością wcześniejszej awarii i mniejszego przebiegu,niż przy nominalnym wale i panewkach.

Do upalania takie rozwiązanie raczej na mniejsze przebiegi,chyba że upalanie tylko okazjonalne.

 

 

Blok ma na 2 tulejach dość mocno wyczuwalne i widoczne rysy i mam nadzieję że szlif wystarczy.

To mogą potwierdzić tylko pomiary bloku i tulei,radzę najpierw pomierzyć a później robić zakup tłoków.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To mogą potwierdzić tylko pomiary bloku i tulei,radzę najpierw pomierzyć a później robić zakup tłoków.

 

Tak też zrobię.

 

Dzięki za radę.

 

 

Później stworze nowy temat w którym będę opisywał wszystkie kroki remontu i koszta - może komuś się to później przyda :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ponegocjować i kupić będzie taniej i lepiej?

Nie znam osoby sprzedającej. Tylko tak pomyślałem i mi się przypomniało, ze jest takie ogłoszenie

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/84144-s-short-block-20-na-otwartym-bloku-kucizna/

 

Kupiłem już 1 cały kompletny blok który po rozebraniu okazał się zatarty, następnie kupiłem 2 cały kompletny silnik który także okazał się zatarty, kupiłem 3 kompletny silnik a przysłali mi stary z imprezy 94r ( a upierali się że wyciągnięty z 2005), no i dużo nie brakowało a kupiłbym 4 silnik ale przed wysyłką sprawdzili mu ciśnienie i miał 10-10-9-7.

 

Także ja już wyczerpałem limit kupowania całych silników i zaufania do sprzedających.

 

Wolę już zrobić silnik od podstaw - mniej nerwów i kasy wyrzuconej w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja sam jestem praktycznie zawsze za remontem, ale obstawiam jednak, że poprzednie rzeczy kupowałeś na allegro itd..

Tu możesz pogadać i się dokładnie dowiedzieć, a wątpie żeby kolega oszukiwał :) Jakby chciał oszukiwać to by napisał np. że nowy wał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d....bil jesteś jak z 4 silnikami nie ogarniesz tematu ...Trochę wiedzy i poczytania na i interneie.. I ogarniesz temat

 

Ale że co miałem z 4 złożyć 1 ? :D

 

Blok leży i czeka na szlify także się przyda, 2 silniki zwrócone i kasa odzyskana a 1 silnik czeka na wysyłkę (postraszyłem sprzedającego trochę procesami sądowymi i się zgodził na zwrot) tylko muszę poczekać z miesiąc aż będzie miał kasę bo aktualnie nie ma.

 

Ale i tak trochę kasy straciłem no i czasu.... a mogłem od razu robić remont.

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie :D

 

 

Ile dałeś za ten blok z forum?

 

1700 zł przesyłką. 

Miał być sprawny a okazał się zatarty także po wymianie kilkunastu wiadomości i wysłaniu pisma doszliśmy do jakiegoś porozumienia i zwrócił mi część pieniędzy z blok pozostał u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...