Skocz do zawartości

Kilka pytań


maric1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem przegląd na 165kkm i wyszło kilka dodatkowych spraw:

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka)

A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

Możecie poradzić jakie i gdzie kupić?

2. Wymiana żarówek ksenonowych (jakie?)

3. Wymiana akumulatora (jaki model)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka) A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

 

Bardziej trzeba pójść w stronę toczenia. Pomierzyć grubość tarczy i jak jest odpowiedni zapas "mięsa" to czemu nie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przegląd na 165kkm i wyszło kilka dodatkowych spraw:

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka)

A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

Możecie poradzić jakie i gdzie kupić?

2. Wymiana żarówek ksenonowych (jakie?)

3. Wymiana akumulatora (jaki model)

 

Ad1 Sprawa prosta, jeżeli spełniaja wymogi min grubości z zapasem to mozna przetoczyć, ktoś kto to widział to powinien to ocenić

Ad2. żarniki D2S, dobre sa philipsy, ale są drogi i trzeba bardzo uważać na podróby i kupowac tylko w pewnych miejscach !

Ad3. Ja miałem swego czasu Bosche silver, był ok, do obecnego też chciałem taki, ale w prawie tej samie cenie dostałem OEM (bodajże Yuasa), więc nie kombinowałem, wymieniłem w serwisie.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Wielkie dzięki - jutro jadę do mechanika sprawdzić co i jak

Ad. 3 Dzisiaj miałem parę minut i zastanawiam się pomiędzy Vartą a Boschem (zna ktoś model, bo w wyszukiwarkach wyskakują różne - od 60 do ponad 90Ah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3 Jeśli możesz, kup Yuase. Moja mama ma akumulator tej firmy w Corolli....od 12 stu lat :-) Co dziwne jeździ na bardzo krótkich odcinkach max 2 km w jedną stronę, akumulator nie był nigdy doładowywany i jak na razie nie ma zamiaru paść :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ad. 3 Dzisiaj miałem parę minut i zastanawiam się pomiędzy Vartą a Boschem (zna ktoś model, bo w wyszukiwarkach wyskakują różne - od 60 do ponad 90Ah)

 

Masz diesla, czy benzynę?

 

Tak czy inaczej miejsca na akumulator jest mało i nie zamontujesz żadnego o pojemności 90Ah, bo się po prostu nie zmieści. Poza tym taka pojemność jest za duża do fabrycznego alternatora.

 

Poczytaj tutaj:  http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/67826-akumulator-do-legacy-diesel-08/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...