Jump to content

Kilka pytań

maric1
 Share

Recommended Posts

Ostatnio miałem przegląd na 165kkm i wyszło kilka dodatkowych spraw:

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka)

A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

Możecie poradzić jakie i gdzie kupić?

2. Wymiana żarówek ksenonowych (jakie?)

3. Wymiana akumulatora (jaki model)

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka) A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

Bardziej trzeba pójść w stronę toczenia. Pomierzyć grubość tarczy i jak jest odpowiedni zapas "mięsa" to czemu nie.

• Upvote 1

Ostatnio miałem przegląd na 165kkm i wyszło kilka dodatkowych spraw:

1. Muszę wymienić tylne tarcze + klocki (stare pd wewnątrz nie biorą całą powierzchnią klocka)

A może wystarczy sfrezować i wymienić tylko klocki)

Możecie poradzić jakie i gdzie kupić?

2. Wymiana żarówek ksenonowych (jakie?)

3. Wymiana akumulatora (jaki model)

Ad1 Sprawa prosta, jeżeli spełniaja wymogi min grubości z zapasem to mozna przetoczyć, ktoś kto to widział to powinien to ocenić

Ad2. żarniki D2S, dobre sa philipsy, ale są drogi i trzeba bardzo uważać na podróby i kupowac tylko w pewnych miejscach !

Ad3. Ja miałem swego czasu Bosche silver, był ok, do obecnego też chciałem taki, ale w prawie tej samie cenie dostałem OEM (bodajże Yuasa), więc nie kombinowałem, wymieniłem w serwisie.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ad. 1 Wielkie dzięki - jutro jadę do mechanika sprawdzić co i jak

Ad. 3 Dzisiaj miałem parę minut i zastanawiam się pomiędzy Vartą a Boschem (zna ktoś model, bo w wyszukiwarkach wyskakują różne - od 60 do ponad 90Ah)

Ad.3 Jeśli możesz, kup Yuase. Moja mama ma akumulator tej firmy w Corolli....od 12 stu lat :-) Co dziwne jeździ na bardzo krótkich odcinkach max 2 km w jedną stronę, akumulator nie był nigdy doładowywany i jak na razie nie ma zamiaru paść :-)

Ad. 3 Dzisiaj miałem parę minut i zastanawiam się pomiędzy Vartą a Boschem (zna ktoś model, bo w wyszukiwarkach wyskakują różne - od 60 do ponad 90Ah)

Masz diesla, czy benzynę?

Tak czy inaczej miejsca na akumulator jest mało i nie zamontujesz żadnego o pojemności 90Ah, bo się po prostu nie zmieści. Poza tym taka pojemność jest za duża do fabrycznego alternatora.

Poczytaj tutaj:  http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/67826-akumulator-do-legacy-diesel-08/