Skocz do zawartości

rozpiska bezpieczników legacy iv


kana23

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś wiedzę jak okablowane są lampy STOPu ?

dokładnie to świeci mi się prawy oraz środkowy ale po lewej nic,

kupiłem żarówkę nową wpiąłem i się zdziwiłem.

Bezpiecznik jest raczej jeden od całego obwodu, może gdzieś na rozejściu przeowód -tylko gdzie szukać - a jutro w trasę jadę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzybu napisał:

czy ma ktoś wiedzę jak okablowane są lampy STOPu ?

dokładnie to świeci mi się prawy oraz środkowy ale po lewej nic,

kupiłem żarówkę nową wpiąłem i się zdziwiłem.

Bezpiecznik jest raczej jeden od całego obwodu, może gdzieś na rozejściu przeowód -tylko gdzie szukać - a jutro w trasę jadę :(

Jak widzisz, są połączone w obwodzie równoległym. Prawdopodobnie masz przerwę na kabelku lub w kostce R28 na pinie 3 GND (B) lub pinie 4 +12V (Br).

STOP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię, zgasły mi czerwone ringi na zegarach podczas jazdy. Jest od tego jakiś bezpiecznik? Czy zegary do elektryka?

Przebieg, wskaźniki lamp, drzwi itp świecą, ciężko stwierdzić czy cyfry tez bo jest jeszcze dość jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kamul napisał:

Odkopię, zgasły mi czerwone ringi na zegarach podczas jazdy. Jest od tego jakiś bezpiecznik? Czy zegary do elektryka?

Przebieg, wskaźniki lamp, drzwi itp świecą, ciężko stwierdzić czy cyfry tez bo jest jeszcze dość jasno.

Spaliły się żarówki wewnątrz licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamul napisał:

To jakaś skomplikowana operacja przy wymianie? Masz może jakiś manual jak wyjąć licznik?

http://download969.mediafire.com/yy39zimipjog/2bajbbdhnedei5i/GenMarket+Legacy+FSM+2007+(BP-BL+HTML+version).zip

Zrób w pierwszej kolejności inspekcję wskaźników licznika, zgodnie z opisem w dziale:

Body,Cab and Accessories > INSTRUMENTATION/DRIVER INFO > Combination Meter System

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 19:34, WOJO napisał:

http://download969.mediafire.com/yy39zimipjog/2bajbbdhnedei5i/GenMarket+Legacy+FSM+2007+(BP-BL+HTML+version).zip

Zrób w pierwszej kolejności inspekcję wskaźników licznika, zgodnie z opisem w dziale:

Body,Cab and Accessories > INSTRUMENTATION/DRIVER INFO > Combination Meter System

Widzę, że niezbyt krótka to operacja i chwilowo nie miałem czasu się zająć, ale zauważyłem, że:

- świeci wszystko, raczej z normalną jasnością poza tymi ringami i poza ringiem wokół stacyjki. Może to jednak jakiś bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamul napisał:

Widzę, że niezbyt krótka to operacja i chwilowo nie miałem czasu się zająć, ale zauważyłem, że:

- świeci wszystko, raczej z normalną jasnością poza tymi ringami i poza ringiem wokół stacyjki. Może to jednak jakiś bezpiecznik?

MB-28

Body integrated unit

Key illumination

Key warning switch

Turn signal and hazard unit

Alarm control module

Sprawdź, czy kierunkowskazy i awaryjne działają prawidłowo.

Jeżeli nie, sprawdź bezpiecznik nr 14 o wartości 15A.

bezpiecznik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJO dzięki za wszelkie rozpiski. Nie miałem ostatnio czasu ale zostałem chwilę w garażu i trochę "popłynąłem" pierwotnie z informacjami:

- podświetlenie stacyjki działa, chyba, że wcześniej świeciła się po przekręceniu kluczyka

- podświetlenie ringów (nad obrotomierzem i prędkościomierzem) działa, ale widać to dopiero jak przyjrzałem się w garażu, mam wrażenie że "świecą" ciemniej

- podświetlenie nad temp i stanem paliwa nie działa, nie świeci wcale i nie wiem czy ma to jakiś wpływ na ciemniejsze świecenie jw.

 

Czyli pewnie jest to sprawa jednak sprawa żarówek, chyba, że coś innego przychodzi do głowy. Dopytuję bo ostatnio zmieniałem aku i po tej zmianie pojawiły się te zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pora na poradę dla mnie , wracając z wakacji stopiła się wtyczka od rozdzielacza w gnieździe zapalniczki  w kabinie  pod którą podpięta była lodówka turystyczna i ładowarka telefonu. Bezpiecznik znalazłem podczas podróży w skrzynce  i na stacji CPN kupiłem miernik 12V w celu sprawdzenia czy prąd dochodzi i czy przechodzi dalej. Niestety zapalniczka przednia nie działa i prąd nie dochodzi do wtyczki w bagażniku gdzie jest możliwość instalacji drugiego gniazdka zapalniczki (dlaczego odkryłem tą wtyczkę dopiero dzień przed wyjazdem na wczasy :facepalm: ). Bezpiecznik 20 A cały i prąd w skrzynce bezpieczników jest , jeszcze sprawdzę czy podgrzewanie lusterek działa i jeśli tak to gdzie szukać przyczyny braku prądu bo chyba nie połączyli zasilania tych dwóch gniazd szeregowo ?

 

Pacjent to legacy II z 94 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

To teraz pora na poradę dla mnie , wracając z wakacji stopiła się wtyczka od rozdzielacza w gnieździe zapalniczki  w kabinie  pod którą podpięta była lodówka turystyczna i ładowarka telefonu. Bezpiecznik znalazłem podczas podróży w skrzynce  i na stacji CPN kupiłem miernik 12V w celu sprawdzenia czy prąd dochodzi i czy przechodzi dalej. Niestety zapalniczka przednia nie działa i prąd nie dochodzi do wtyczki w bagażniku gdzie jest możliwość instalacji drugiego gniazdka zapalniczki (dlaczego odkryłem tą wtyczkę dopiero dzień przed wyjazdem na wczasy :facepalm: ). Bezpiecznik 20 A cały i prąd w skrzynce bezpieczników jest , jeszcze sprawdzę czy podgrzewanie lusterek działa i jeśli tak to gdzie szukać przyczyny braku prądu bo chyba nie połączyli zasilania tych dwóch gniazd szeregowo ?

 

Pacjent to legacy II z 94 roku

Spróbujmy.

Który bezpiecznik sprawdzałeś, bo na schematach powinien to być bezpiecznik nr 3 15A pod kierownicą.

Podpięte są do niego obwody FB-12 (zapalniczka) i FB-13 (sterowanie lusterek).

fb-14.png

fb-13.png

fb-12.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu bezpiecznika nie działa a nie mając czasu podczas powrotu z wakacji nie rozbierałem deski rozdzielczej by dostać się do zapalniczki i na wszelki wypadek wyjąłem bezpiecznik  by nie mieć w czasie jazdy zwarcia jakiegoś i samozapłonu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ipsx82 napisał:

Po wyjęciu bezpiecznika nie działa a nie mając czasu podczas powrotu z wakacji nie rozbierałem deski rozdzielczej by dostać się do zapalniczki i na wszelki wypadek wyjąłem bezpiecznik  by nie mieć w czasie jazdy zwarcia jakiegoś i samozapłonu auta

To teraz po powrocie, wyjmij samą zapalniczkę i podłącz bezpiecznik. Sprawdź, czy masz na wtyczce zapalniczki napięcie i masę. Jeżeli jest, możesz mieć uszkodzony "bezpiecznik" w samej zapalniczce (kawałek drutu oporowego) lub uszkodzony przewód od bezpiecznika do zapalniczki, albo od zapalniczki do masy (mało prawdopodobne).

Jak widzisz, gniazdo w bagażniku jest na innym obwodzie, więc może nie działać z innego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.09.2020 o 12:21, WOJO napisał:

To teraz po powrocie, wyjmij samą zapalniczkę i podłącz bezpiecznik. Sprawdź, czy masz na wtyczce zapalniczki napięcie i masę. Jeżeli jest, możesz mieć uszkodzony "bezpiecznik" w samej zapalniczce (kawałek drutu oporowego) lub uszkodzony przewód od bezpiecznika do zapalniczki, albo od zapalniczki do masy (mało prawdopodobne).

Jak widzisz, gniazdo w bagażniku jest na innym obwodzie, więc może nie działać z innego powodu...

Nie było czasu na to do wczoraj, po rozebraniu okazało się że faktycznie wytopiło cenę w połączeniu plusowym gniazda zapalniczki. Po włożeniu nowej cyny zapalniczka działa. 

 

 

20201122_152435.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Pacjent Subaru Legacy 2.0 165km. 

Problem polega na na tym ze przejechalem przez lezacego policjanta dosc szybko i po tym przestala sie otwierac szyba przednia od strony pasazera i auto nie zamyka sie od srodka. Sprawdzilem bezpieczniki pod kierownica i nic nie jest spalone. Macie pomysł gdzie jeszcze szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Damian94 napisał:

Witam. Pacjent Subaru Legacy 2.0 165km. 

Problem polega na na tym ze przejechalem przez lezacego policjanta dosc szybko i po tym przestala sie otwierac szyba przednia od strony pasazera i auto nie zamyka sie od srodka. Sprawdzilem bezpieczniki pod kierownica i nic nie jest spalone. Macie pomysł gdzie jeszcze szukac przyczyny?

Jeżeli pozostałe szyby działają prawidłowo, należy zacząć od zdjęcia tapicerki drzwi przednich prawych (kostki, silniczek podnośnika szyby, sub-switch) , potem ewentualnie lewych (main-switch)...Front_Power_Window_RH.thumb.png.827443c77e0555646848648721747857.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się pod temat. 

Pacjent Legacy IV - uszkodzeniu uległa kostka zasilania napedu silniczka przesuwania siedzenia co spowodowało zwarcie. Kostka jest już ogarnięta ale przesuwanie siedzeń nie działa, a przy okazji zwarcia wywaliło również centralny zamek i sterowanie szybami. Prośba o podpowiedź jakie bezpieczniki sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gacu Gac napisał:

Podpinam się pod temat. 

Pacjent Legacy IV - uszkodzeniu uległa kostka zasilania napedu silniczka przesuwania siedzenia co spowodowało zwarcie. Kostka jest już ogarnięta ale przesuwanie siedzeń nie działa, a przy okazji zwarcia wywaliło również centralny zamek i sterowanie szybami. Prośba o podpowiedź jakie bezpieczniki sprawdzić? 

SBF-4 30A

bezpieczniki.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...