Skocz do zawartości

Dorabianie kluczyka do TypeRA


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

samochod przyjechal z JP z jednym kluczykiem. Chcialbym dorobic drugi (ubezpieczenie AC).

Pytanie gdzie kupic material - najlepiej jakby to byl kluczyk Subaru :) Czy w ASO sprzedaja takie surowe klucze? Samochod z tego co wiem nie ma immo, wiec potrzebny sam kluczyk bez pilota.

A drugie pytanie gdzie dorobic?

 

Widzialem, ze w US maja takie cudo

STI Subaru JDM Key
Part #: STI 57497FE000

 

Ale czy to bedzie pasowalo? I czy da sie kupic cos takiego w PL?

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego ubezpieczenia nie potrzebujesz dwóch kluczyków. Przy zawieraniu umowy z ubezpieczycielem zaznaczasz w polisie że posiadasz tylko jeden kluczyk.

A tak dla siebie to można dorobić w każdym punkcie. No chyba, że zależy Ci żeby był na kluczyku napis i logo subaru. :)

post-13577-0-12925200-1448874850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemu, myślę że może być podobnie jak u mnie w STI ver 6. Nie ma immobilaizera, możesz mieć co najwyżej centralny zamek. Jeżeli nie zależy Ci na kluczyku to możesz sobie dorobić jaki chcesz.

U mnie oryginalny kluczyk do centralnego wygląda tak (w obudowie jest układ scalony sterujący centralnym):

post-14343-0-68126000-1448916704_thumb.jpg

Na górze numer subaru. Poniżej po prawej dusza z grotem. Po lewej EU wersja pilota do centralnego (i nie tylko...była także taka sama do legacy). Z niej wyjąłem układ scalony i włożyłem do duszy z grotem.

Programowanie centralnego:

Spinasz białą kostkę, która jest za panelem przy prawej nodze na miejscu kierowcy dla RHD.

Zamykasz drzwi ( ale nie centralnym czyli kłapiesz:) drzwiami.

2 razy naciskasz przycisk pilota. Samochód zamknie i otworzy centralnym.

rozpinasz wtyczkę i cieszysz się zaprogramowanym pilotem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię skamielinę kolejną :D

 

W moim przedliftowym GC8 bez Immo mam jeden, do tego nieoryginalny kluczyk. Czy któryś z kluczyków z poniższej aukcji nadaje się do dorobienia? Wydaje mi się, że grot nr.1 jest zbliżony, ale może jestem w błędzie...

 

https://allegro.pl/kluczyk-pilot-subaru-forester-impreza-justy-nowy-i7211653886.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fyrkes napisał:

Nowy blank do Gc8 kupiłem w ASO za 42 pln. Od nowszych modeli Subaru kluczyki nie pasują (inna grubość i rozstaw rowków). Są 2 wersje cały metalowy i gumowyIMG_1818.JPG

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mozesz wrzucic numery tych kluczykow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...