Jump to content

Skrzypienie Forka

dedecjusz
 Share

Recommended Posts

Też słyszę takie skrzypienie(takie jak rozciąganie sprężyny) ale tylko po prawej stronie i do przy sporych nierównościach. Wydaje mi się że przy skrajnych zakresach amortyzatora skrzypienie nie jest niczym złym bo musi nas jakoś poinformorać ze to już koniec jego możliwości :)

• 5 months later...

Odkopię temat.

Po wymianie łączników i tulei stabilizatora na przodzie skrzypi jak stara szafa, ale "tylko" przy skręcaniu w lewo i, czasami, na drobnych nierównościach podczas jazdy na wprost. Akurat po wymianie zrobiło się naprawdę ciepło i sucho, może ma to związek? Tego typu skrzypienie słyszę też z tyłu podczas jazdy na wprost na nierównościach obciążonym autem,ale tam łączniki i tuleje jeszcze czekają na wymianę. Jakieś pomysły jak to uciszyć? Próbowałem smaru silikonowego,ale bez efektu.

• Upvote 1

Tył właśnie zlokalizowałem wchodząc pod auto ustawione na najazdach i bujając tylnym stabem - skrzypi jedna tuleja. Potraktowałem ją smarem, jeśli nie pomoże, to pewnie czas będzie na wymianę. Z przodu chyba błędem mechanika było założenie tulei nie przesmarowawszy ich uprzednio odpowiednim smarem (chyba grafitowym). Taką sugestię znalazłem na forum. W tygodniu poprawka i zobaczymy co to da.

Pozdrawiam