Skocz do zawartości

Skrzypienie Forka


dedecjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Też słyszę takie skrzypienie(takie jak rozciąganie sprężyny) ale tylko po prawej stronie i do przy sporych nierównościach. Wydaje mi się że przy skrajnych zakresach amortyzatora skrzypienie nie jest niczym złym bo musi nas jakoś poinformorać ze to już koniec jego możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopię temat.

 

Po wymianie łączników i tulei stabilizatora na przodzie skrzypi jak stara szafa, ale "tylko" przy skręcaniu w lewo i, czasami, na drobnych nierównościach podczas jazdy na wprost. Akurat po wymianie zrobiło się naprawdę ciepło i sucho, może ma to związek? Tego typu skrzypienie słyszę też z tyłu podczas jazdy na wprost na nierównościach obciążonym autem,ale tam łączniki i tuleje jeszcze czekają na wymianę. Jakieś pomysły jak to uciszyć? Próbowałem smaru silikonowego,ale bez efektu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył właśnie zlokalizowałem wchodząc pod auto ustawione na najazdach i bujając tylnym stabem - skrzypi jedna tuleja. Potraktowałem ją smarem, jeśli nie pomoże, to pewnie czas będzie na wymianę. Z przodu chyba błędem mechanika było założenie tulei nie przesmarowawszy ich uprzednio odpowiednim smarem (chyba grafitowym). Taką sugestię znalazłem na forum. W tygodniu poprawka i zobaczymy co to da.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...