Jump to content

Skrzypienie Forka


dedecjusz
 Share

Recommended Posts

Też słyszę takie skrzypienie(takie jak rozciąganie sprężyny) ale tylko po prawej stronie i do przy sporych nierównościach. Wydaje mi się że przy skrajnych zakresach amortyzatora skrzypienie nie jest niczym złym bo musi nas jakoś poinformorać ze to już koniec jego możliwości :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odkopię temat.

 

Po wymianie łączników i tulei stabilizatora na przodzie skrzypi jak stara szafa, ale "tylko" przy skręcaniu w lewo i, czasami, na drobnych nierównościach podczas jazdy na wprost. Akurat po wymianie zrobiło się naprawdę ciepło i sucho, może ma to związek? Tego typu skrzypienie słyszę też z tyłu podczas jazdy na wprost na nierównościach obciążonym autem,ale tam łączniki i tuleje jeszcze czekają na wymianę. Jakieś pomysły jak to uciszyć? Próbowałem smaru silikonowego,ale bez efektu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tył właśnie zlokalizowałem wchodząc pod auto ustawione na najazdach i bujając tylnym stabem - skrzypi jedna tuleja. Potraktowałem ją smarem, jeśli nie pomoże, to pewnie czas będzie na wymianę. Z przodu chyba błędem mechanika było założenie tulei nie przesmarowawszy ich uprzednio odpowiednim smarem (chyba grafitowym). Taką sugestię znalazłem na forum. W tygodniu poprawka i zobaczymy co to da.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...