Skocz do zawartości

problem z pilotem zamka centralnego w Hawku


Włochaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

takie dziwne zjawisko zauwazylem w swoim Hawku: czasem nie moge zamknac auta za pomoca fabrycznego pilota. Dzieje sie to zwykle gdy slucham radia siedzac w aucie (silnik zgaszony ale kluczyk na 1/2 zeby radio dzialalo). Wylaczam radio, wysiadam i zwykle (bo nie zawsze) nie moge zamknac auta z pilota. Zamykam wiec 3 drzwi z przycisku a kierowcy z kluczyka. Wracam za kilka lub kilkanascie minut i wszystko normalnie dziala. Czary czy co??

 

Kluczyki mam 2, na obu sie to dzieje. Baterie sprawdzalem i maja ok 3V, podoginalem styki ale to nie to

 

Czy ktos sie spotkal z takim zjawiskiem? Co z tym zrobic?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma zwiazku ze sluchaniem radia ani wlaczaniem zaplonu na 1/2. Dzis nakladalem powloke hydrofobowa na szyby wiec auto bylo otwarte przez ok 30min, stacyjki nie ruszalem w ogole po czym znow nie dawalo sie go zamknac. I jak zawsze - zamknalem z kluczyka, poszedlem do domu po jakies graty wrocilem za 3 min i juz wszystko smiga. Normalnie jakby sie cos zawieszalo. Co ciekawe zawsze gdy trzeba auto zamknac, z otwieraniem nigdy problemu nie bylo.

 

Kwestia bliskich nadajnikow chyba u mnie odpada. Tam gdzie mieszkam jest generalnie slaby sygnal radia oraz telefonii komorkowej.

 

Sproboje opcji wymiany baterii, przynajmniej jest tania ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobnie. Przy czym ja dostałem tak już od poprzedniego właściciela. Musialwm dłużej trzymac guzik by zadziałał a czasem klikać po parę naście razu.

Pilot rozebralem, wstawilem dwa tekturowe dystanse grubości 2-3 kartek papieru pomiędzy guzikami na płytce a tymi w gumie i teraz delikatnie wcisnę i od razu zamyka i otwiera :-)

Edytowane przez Kubexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...