Jump to content

Problem z popękanymi Xenonami !!!

Marcin Jabrzyk
 Share

Recommended Posts

Mam to samo w Forku -  prawy klosz jest popękany w całej górnej części i w sumie z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej... Konstrukcja lamp jest 'chyba' taka sama w obu modelach i jeśli chciałbyś wymienić sam klosz to trzeba rozklejać całą lampę... 

Sam myślałem o kupnie zwykłej lampy (nie wiem czy w Legacy też występowały wersje bez ksnonów) i przełożenia całości (w sensie obudowy lampy ze szkłem) ale jak porównywałem obie wersje ta są drobne różnice w budowie wnętrza niestety. Jeśli sytuacja się jeszcze pogorszy to będe próbował przeklejać samą szybkę.

Szkło lampy do legacy powinno pasować z Anglika, a lampa używana jest znacznie tańsza niż wersja EU. Z tego co się orientuję to różnica jest jedynie w przysłonie żarówki załamującej strumień światła w drugą stronę.Lampa do anglika to ok. 300 PLN, zastanawiam się jeszcze czy Xenon i H1/H7 po za innym źródłem światła (żarnik, auto-poziomowanie...) nie miały takich samych szyb do reflektora i nie musisz szukać do xenona tylko z H7/1 też powinna pasować (pewności nie mam tylko takie przypuszczenia). Biorąc pod uwagę fakt, że xenon wytwarza mniej ciepła to materiał na szyby lampy technologicznie byłby niezasadny i powinien być xenon = H7.

------------------------------

Jednak szkoło Xenon różni się od H7. Xenon ma miejsce na spryskiwacze ale anglik powinien pasować 

Edited by Allfex