Jump to content

Adekwatność instrukcji XV do stanu rzeczywistego

Recommended Posts

Z uwagi na zamknięcie zainicjowanego przeze mnie tematu ("Faktyczny poziom oleju silnikowego") w mojej ocenie "niezbyt" słusznie, proszę Administratora lub Szanowne Koleżeństwo o informację, czy w Waszych instrukcjach obsługi na stronie (rozdziale) 11-16, rysunek uchwytu miarki wraz z ideogramem jest tożsamy z miarkami w Waszych autach. Bo w moim egzemplarzu NIE ! Miarka mojego XV jest w formie koła, beż żadnego ideogramu, co daje prawdopodobieństwo prawidłowości odczytu na poziomie 50% (czy też prawdopodobieństwo złego odczytu na tym samym poziomie). Wyrażam też nadzieję, że tym razem wątek nie zostanie zamknięty.

A ja mam Diesla, jak ma to sens, to wkleję zdjęcie miarki i instrukcji, bo właśnie idę do garażu sprawdzić stan oleju. Wczoraj po 8 tys. od wymiany musiałem zrobić dolewkę ok. 0.4-0,5l. Teraz jest na full

Edit:

ihost_1448702982__img_2497m.jpg

ihost_1448702921__img_2495m.jpg

ihost_1448703040__img_2498m.jpg

ihost_1448703066__img_2499m.jpg

Edited by Christoph

FanSub masz rację, w moim XV też jest uchwyt okrągły, inny niż w książce. Tylko myślę, że pomiar będzie zawsze prawidłowy, zauważ że nie włożysz bagnetu jak nie będzie w odpowiedniej pozycji, chyba że z dużą siłą.

Andnai, są dwie możliwe pozycje co 180 stopni. Po dwóch stronach miarki stwierdza się 2 różne poziomy oleju. Zatem cały czas istnieje problem ze zidentyfikowaniem faktycznego, prawidłowego poziomu oleju silnikowego. Gdyby miarka zastosowana w samochodzie byłaby zgodna z tą, o której stanowi instrukcja, to problem nie istniałby, bowiem instrukcja wskazuje na prawidłowe umiejscowienie ideogramu.

Po dwóch stronach miarki stwierdza się 2 różne poziomy oleju. Zatem cały czas istnieje problem ze zidentyfikowaniem faktycznego, prawidłowego poziomu oleju silnikowego.

Taki problem nie istnieje.

Instrukcja opisuje na wspomnianej stronie 11-16 w punkcie 5, ze nalezy sprawdzic poziom oleju po obydwu stronach bagnetu i faktyczny stan oleju ocenic na podstawie nizszego z obydwu wskazan. (trzecie zdjecie w poscie Kolegi Christoph)

Natomiast pkt 5 polskiej instrukcji brzmi następująco:

Ponownie wyciągnąć wskaźnik poziomu oleju i sprawdzić na nim poziom oleju. Jeżeli poziom oleju znajduje się poniżej znaku niskiego poziomu, konieczne jest uzupełnienie oleju do znaku pełnego poziomu.

@FanSub:

Taki tekst jaki zacytowales, jest w niemieckiej instrukcji na stronie 11-17, rowniez w punkcie 5, ale dotyczy silnika diesla.

Tam tez  zamieszczony jest rysunek bagnetu z innym uchwytem (z uznaczeniem kierunku).

To z kolei widac na czwartym zdjeciu w poscie Kolegi Christoph.