Skocz do zawartości

Tarcze i klocki Wrx 2005


Shane11

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: Możliwym jest, że po wyjęciu oemowych blaszek z klocków, rc5+ będą stukać podczas hamowania? one są chyba luźniejsze od reszty klocków prawda? przy każdym naciśnięciu hamulca gwałtowniej słyszę 'klap' klocków o tarczę. Przy delikatnym naciśnięciu nie ma dźwięku. Zdjąłem blaszki dla testu bo po 1sze były trochę skorodowane w miejscu gdzie tłoczki naciskały i nie tworzyły równej powierzchni a po drugie wydaje mi się, że po rozgrzaniu klocków nadmiernie obcierały o tarczę bo przy otwartej szybie słyszałem takie szuranie (zaciski świeżo po regeneracji i chodzą miodzio)

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież mam brembo do tego rc5+. Jedyny minus jak kolega wcześniej wspomina to straszny szum jak już trochę gorące sie zrobią. Wrażenie zużytych łożysk.

Pylą dośc mocno i stety niestety nie piszczą mi wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rownież mam brembo do tego rc5+. Jedyny minus jak kolega wcześniej wspomina to straszny szum jak już trochę gorące sie zrobią. Wrażenie zużytych łożysk. Pylą dośc mocno i stety niestety nie piszczą mi wcale.

 

To samo. Szumu jakiegokolwiek brak. Pylą i piszczą niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rownież mam brembo do tego rc5+. Jedyny minus jak kolega wcześniej wspomina to straszny szum jak już trochę gorące sie zrobią. Wrażenie zużytych łożysk. Pylą dośc mocno i stety niestety nie piszczą mi wcale.

 

To samo. Szumu jakiegokolwiek brak. Pylą i piszczą niemiłosiernie.

 

to w jakimś garażu powoli się tocząc po powrocie z jakiejś trasy opuść szybę i przysłuchaj się czy nie ma szumu :P

 

Blaszki zdecydowanie pomagają w niepiszczeniu - teraz zdjąłem i zaczęły piszczeć - z blaszkami piszczenie znikome. Chociaż to piszczenie nawet jest spoko :P gorzej jak mi to stuka - to zdecydowanie irytuje. 

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podepnę się do tematu.Jakie klocki na przód i tył do wrx jeżdżę agresywnie ?częste hamowanie z 200km/h.Tarcze mam w idealnym stanie.

Jakie masz tarcze?

 

nie wiem jakiej firmy ale są gładkie i bez rowków.miałem zwykle klocki ate i klocki zjechały się po 4tys km a tarcze jak nowe.Hamulec nie puchnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździsz bardzo agresywnie to ja osobiście polecam rc5+ w stosunku jakości do ceny. Klocki spoko. Robiłem sobie testy na pustej autostradzie w nocy ze 160km/h i stawałem dęba. Wcześniej miałem ferodo premier i różnica jest potężna hamulcowo i cenowo :P 

Tylko przy takich klockach i stylu jazdy też na długo Ci nie posłużą, ale tym razem zarówno klocki jak i tarcze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym piszczeniem to umnie jest roznie ..... tzn raz piszcza  raz nie ...:| nie wiem czy to od "ziarna klocka zalezy" czy od widzi mi sie :D

przerabialem temat I jak na samym poczatku pisalem dobry hamulec po taniosci w WRX <oprocz zlotego brembo z sti> to RC5+

zalezy od uzytkowania ale ok 20k +-  wiadomo ze wszystko zalezy od stylu jazdy I uzytkowania auta....

 

w innym samochodzie mialem DS2000,2500 I 3000 I RC5 I teraz RC5+ to z czystym sumieniem RC5+ najbardziej uniwersalna opcja... sportowego  klocka

p.s

jest roznica w mieszance RC5 a w RC5+  na   +            LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie klocki na przód i tył do wrx jeżdżę agresywnie ?częste hamowanie z 200km/h.

To hamowanie to z jaką częstotliwością występuje?

Bo może wystarczą dobre klocki,które na torach czy innych pojeżdżawkach się nie sprawdzają ale na ulicę spokojnie wystarczą,np: Ferodo DSP.

Nie piszczą,pylenia z do przyjęcia,skuteczność działania bardzo przyzwoita,hamowania z 200km/h wytrzymają nawet 2-3 razy z rzędu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie klocki na przód i tył do wrx jeżdżę agresywnie ?częste hamowanie z 200km/h.

To hamowanie to z jaką częstotliwością występuje?

Bo może wystarczą dobre klocki,które na torach czy innych pojeżdżawkach się nie sprawdzają ale na ulicę spokojnie wystarczą,np: Ferodo DSP.

Nie piszczą,pylenia z do przyjęcia,skuteczność działania bardzo przyzwoita,hamowania z 200km/h wytrzymają nawet 2-3 razy z rzędu. ;)

 

Hmm...jeżdżę agresywnie po mieście i na trasie(80% miasto) zdarza się że jak śmigamy w parę aut to potrafimy hamować z 5-10 razy z rzędu z prędkości 160-200km/h do zera.Dlatego potrzebuje dobrych klocków zwłaszcza na przód.Niestety nie wiem jakiej firmy są tarcze ale wyglądają na porządne bo nie raz na światłach kolega z innego auta widział jak tarcze się świeciły na czerwono a ja widziałem jak leci z kół czarny dym :) a na tarczy zero oznak przegrzania/zużycia (przebarwień).Miałem założone klocki bosch za 150zł ale zjechały sie do ogranicznika po 4tys km (od sierpnia) i chyba się spaliły bo hamulec stał się twardy i słabo hamuje a zaciski po regeneracji.

 

Czy te klocki są dobre?

http://e-katalog.intercars.com.pl/?search=fds1968&utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=searchBoxWidget&utm_term=fds1968&utm_campaign=searchBoxWidget#/produkty/3214131922311-FDS1968-klocki-hamulcowe-tuningowe,scr_dItems.html

Mogę je mieć za nie całe 600zł

Edytowane przez Woyciech555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy te klocki są dobre? http://e-katalog.int...scr_dItems.html Mogę je mieć za nie całe 600zł

O tych klockach pisałem wyżej.

 

 

zdarza się że jak śmigamy w parę aut to potrafimy hamować z 5-10 razy z rzędu z prędkości 160-200km/h do zera.

Można i więcej razy hamować z takich prędkości,chodzi o możliwość schłodzenia hamulców pomiędzy hamowaniami,jeśli te hamowania są przedzielone czasowo o 2-3 minuty,to układ się schłodzi,nawet gdy 2-3 hamowania będą występowały zaraz po sobie.

Może rozważ też klocki Hawk DTC-30,nie piszczą i zacnie hamują.

Ale nie dziw się,że klocki schodzą przy takim używaniu dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te klocki są dobre? http://e-katalog.int...scr_dItems.html Mogę je mieć za nie całe 600zł

 

jakie ty masz zaciski i tarcze ? , masz wrx to pewnie 4tłoczek tam siedzi , chyba że zmieniłeś na Brembo . Ten klocek który podałeś to właśnie do Brembo jest .

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy te klocki są dobre? http://e-katalog.int...scr_dItems.html Mogę je mieć za nie całe 600zł

 

jakie ty masz zaciski i tarcze ? , masz wrx to pewnie 4tłoczek tam siedzi , chyba że zmieniłeś na Brembo . Ten klocek który podałeś to właśnie do Brembo jest .

 

Hmm... byłem dzisiaj w intercarsie i w katalogu niby mu pasowały do wrx eh.Mam ori zaciski z wrx 4 tłoczki.

 

 

 

Czy te klocki są dobre? http://e-katalog.int...scr_dItems.html Mogę je mieć za nie całe 600zł

O tych klockach pisałem wyżej.

 

 

zdarza się że jak śmigamy w parę aut to potrafimy hamować z 5-10 razy z rzędu z prędkości 160-200km/h do zera.

Można i więcej razy hamować z takich prędkości,chodzi o możliwość schłodzenia hamulców pomiędzy hamowaniami,jeśli te hamowania są przedzielone czasowo o 2-3 minuty,to układ się schłodzi,nawet gdy 2-3 hamowania będą występowały zaraz po sobie.

Może rozważ też klocki Hawk DTC-30,nie piszczą i zacnie hamują.

Ale nie dziw się,że klocki schodzą przy takim używaniu dość szybko.

 

Nie moge nigdzie znaleść tych klocków Hawk DTC-30.Jeśli możesz to wyślij mi linka z kąd mogę kupić takie w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, gdyż skończyły się u mnie klocki. Zestaw założony z tego co wiem od poprzedniego właściciela to był set Brembo głdakie i RC5 co do klocków jestem pewien bo był pył zawsze i fvat :]. Zabieram się do wymiany klocków zakupione RC5+ i robię pomiar tarcz i zonk 22.5 i 22.2. No to trzeba by wymienić. Do jazdy normalnej i ewentualnie jakiś szaleństw zostać dalej przy Brembo ? Jak zdemontowałem klocki stare od strony tłoczka nie było żadnej blaszki czy być powinna jak w STI ? Czy powinienem zmienić tez płyn przy zmianie tarcz i klocków ? Pacjent Impreza WRX 06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm...jeżdżę agresywnie po mieście i na trasie(80% miasto) zdarza się że jak śmigamy w parę aut to potrafimy hamować z 5-10 razy z rzędu z prędkości 160-200km/h do zera.Dlatego potrzebuje dobrych klocków zwłaszcza na przód.Niestety nie wiem jakiej firmy są tarcze ale wyglądają na porządne bo nie raz na światłach kolega z innego auta widział jak tarcze się świeciły na czerwono a ja widziałem jak leci z kół czarny dym :) a na tarczy zero oznak przegrzania/zużycia (przebarwień).Miałem założone klocki bosch za 150zł ale zjechały sie do ogranicznika po 4tys km (od sierpnia) i chyba się spaliły bo hamulec stał się twardy i słabo hamuje a zaciski po regeneracji.

Z całym szacunkiem, ale nie można porównać agresywnej jazdy po torze czy odcinku do agresywnej jazdy po mieście ;). Testowałem już rożne klocki i tarcze i wiem z doświadczenia, że nie ma zestawu w dobrej cenie, który wytrzyma kilka okrążeń po torze naprawdę agresywnej jazdy. Jak ktoś chce dobre i wytrzymałe klocki do jazdy codziennej i semi agresywnej, to RC5+ lub DS2500 spokojnie się sprawdzą. Są głośnie, ale dają radę w wyższych temperaturach. Pogiąłem niejedne tarcze a klocki nadal żyją i nie widać utraty efektywności :). Jak dla mnie bardzo wytrzymałym i świetnie hamującym zestawem pod seryjne zaciski STI są tarcze performance friction oraz klocki RC5+. Monolityczne tarcze zawsze się pogną...

 

klocki od STI co dales na bank nie bd pasować..

rc5+ kosztuja na przod w przedziale 490-590zl to moze lepiej kup OMP I bedziesz mial 2 komplety w cenie...

Porównywanie RC5+ do OMP jest lekko mówiąc niestosowne :). Te drugie po jednym okrążeniu na Ułężu prawie się paliły a smród z hamulców był na kilometr jak z przypalonego sprzęgła. Porażka. RC5+ nie dość, że o niebo lepiej hamują, to jeszcze się tak nie przegrzewają dając kontolę przez kilka okrążeń. Prędzej olej przegrzejesz niż RC5+ :biglol:.

Wolałbym zapłacić 4x więcej za RC5+ mimo, że o wiele szybciej schodzą niż wywalić jeszcze raz kasę na OMP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm...jeżdżę agresywnie po mieście i na trasie(80% miasto) zdarza się że jak śmigamy w parę aut to potrafimy hamować z 5-10 razy z rzędu z prędkości 160-200km/h do zera.Dlatego potrzebuje dobrych klocków zwłaszcza na przód.Niestety nie wiem jakiej firmy są tarcze ale wyglądają na porządne bo nie raz na światłach kolega z innego auta widział jak tarcze się świeciły na czerwono a ja widziałem jak leci z kół czarny dym :) a na tarczy zero oznak przegrzania/zużycia (przebarwień).Miałem założone klocki bosch za 150zł ale zjechały sie do ogranicznika po 4tys km (od sierpnia) i chyba się spaliły bo hamulec stał się twardy i słabo hamuje a zaciski po regeneracji.

Z całym szacunkiem, ale nie można porównać agresywnej jazdy po torze czy odcinku do agresywnej jazdy po mieście ;). Testowałem już rożne klocki i tarcze i wiem z doświadczenia, że nie ma zestawu w dobrej cenie, który wytrzyma kilka okrążeń po torze naprawdę agresywnej jazdy. Jak ktoś chce dobre i wytrzymałe klocki do jazdy codziennej i semi agresywnej, to RC5+ lub DS2500 spokojnie się sprawdzą. Są głośnie, ale dają radę w wyższych temperaturach. Pogiąłem niejedne tarcze a klocki nadal żyją i nie widać utraty efektywności :). Jak dla mnie bardzo wytrzymałym i świetnie hamującym zestawem pod seryjne zaciski STI są tarcze performance friction oraz klocki RC5+. Monolityczne tarcze zawsze się pogną...

 

klocki od STI co dales na bank nie bd pasować..

rc5+ kosztuja na przod w przedziale 490-590zl to moze lepiej kup OMP I bedziesz mial 2 komplety w cenie...

Porównywanie RC5+ do OMP jest lekko mówiąc niestosowne :). Te drugie po jednym okrążeniu na Ułężu prawie się paliły a smród z hamulców był na kilometr jak z przypalonego sprzęgła. Porażka. RC5+ nie dość, że o niebo lepiej hamują, to jeszcze się tak nie przegrzewają dając kontolę przez kilka okrążeń. Prędzej olej przegrzejesz niż RC5+ :biglol:.

Wolałbym zapłacić 4x więcej za RC5+ mimo, że o wiele szybciej schodzą niż wywalić jeszcze raz kasę na OMP...

 

wiem o tym i sam mam RC5+ ale sam widzisz....chce mieć ciastko i zjeść ciastko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...