Skocz do zawartości

silnik forester 2 2005 2.5x 173 km


kruszek-86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem  tu nowy i  nie wiem czy  w odpowiednim  miejscu  to pisze ale potrzebuje pilnie pomocy.

W moim forku padły panewki, mechanik powiedział że  bardziej opłaca  się  kupić 2 używany silnik niż naprawiać. 

To prawda? i  czy  ma ktoś może  na  sprzedanie takowy slnik ? ej25 forester 2 2005  2.5x 173 km (automat  usa)

POMOCY prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz silnika oznaczonego EJ253 2,5 N/A SOHC.

 

 

W moim forku padły panewki, mechanik powiedział że  bardziej opłaca  się  kupić 2 używany silnik niż naprawiać.

Podaż tych silników  duża nie jest

 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=silnik+subaru+2.5+ej253&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-uni-1-2-1120

Cena też nie jest najniższa,pewnie remont swojego zrobisz za ~2tys.zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys.  to  raczej się  nie  wchodzi w  grę , szlif korbowód , uszczelki, panewki itp  to już jest  jakieś 3 tyś. Sam nie wiem co lepsze, czy naprawa czy  kupno innego silnika,  stary  po naprawie  tez może się znów popsuć wiec  ryzyko  moim zdaniem jest podobne. Musze to dobrze  rozkminić.

idę  się   upić z żalu za forka ;( może wpadną jakieś pomysły.

Dzięki  za pomoc  pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o cenie remontu liczyłem cenę zakupu używki + ok.2tys.zł.

 

 

stary  po naprawie  tez może się znów popsuć wiec  ryzyko  moim zdaniem jest podobne.

Wszystko się może popsuć,pewnie szybciej popsuje się używany silnik niż ten po remoncie kapitalnym,zakładając,że remont będzie zrobiony zgodnie ze sztuką i w porządnym warsztacie,wtedy masz jeszcze choć gwarancję,na używkę takowej nie dostaniesz,prócz rozruchowej może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 100 % panewki. Po zdjęciu misy olejowej widać było  opiłki.  Za drugi używany silnik silnik dałem 2500.+ 200 za przesyłkę. Mechanik przełożył ze  starego silnika rozrząd, pompe wody, kolektor i świece, na szczęście skrzynia pasowała ;] Wymieniem   tez odrazu borygo  bo był  żużel  i  pasek do  wspomagania. Za wszystko mnie skasował 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...