Jump to content

Zmiana radia - Forek SH

Recommended Posts

Witam.

Chcę zamienić oryginalne radio z modelu 2009, na radio z modelu 2011 z wyświetlaczem. Czy to radio ma połączenie bluetooth i czy podejdzie pod sterowanie z kierownicy z modelu 2009 ? 

Ogólnie rzecz biorąc czy odbędzie się to na zasadzie plug and play czy coś trzeba będzie przerabiać ?

post-21513-0-35064400-1448533335_thumb.jpg

post-21513-0-69925500-1448533335_thumb.jpg

Radio samo w sobie jest p&p, ale do sterowania telefonem (rozmowy + voice control) musiałbyś zmienić kierownicę i dołożyć mikrofon. Był już taki temat - bluetooth i coś jeszcze.

BARTIG - planujesz zamianę przysłowiowej siekierki na kijek. Jak chcesz dobrze działające, intuicyjne w obsłudze audio, to zamontuj coś aftermarketowego. To które chcesz założyć bardzo przypomina model który miałem w OBK MY12. Grać grało, jednak współpraca tego wynalazku z telefonem wymaga doktoratu. To znaczy działa, jak masz jeden aparat - ale jak samochodem jeździ dwóch kierowców, to zapomnij o bezproblemowym połączeniu. Nie można też zgrać książki telefonicznej. Co jakiś czas pojawia się na forum wątek z pytaniem, jak to obsługiwać - bo intuicja w tym przypadku to za mało.

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie, zapomniałem o tym że przecież gdzieś musi być mikrofon. Więc bluetooth odpada. Tak czy siak zastanawiam się nad zmianą, gdyż to nowsze jest ładniejsze :)

Przerabiałem temat w forku, którego mi ukradli.

Przyciski na kierwonicy też przeszły "lifting" przy zmianie radia na nowsze i przestają działać.

Żeby dodać przyciski od BT (przyciski ze słuchawką), trzeba by zmieniać zwijak za kierownicą i nie wiem jak dalej z wiązką.

U mnie skończyło się na zakupie zwykłego Kenwooda 2din i ramki pod subaru