Jump to content

Track Day FSO Warsaw Track - cykliczna impreza


BladeRunner
 Share

Recommended Posts

Skoro @@czwartek się obija to ja zrobię to w jego imieniu :D

 

TrackDayTorZeranFSO-post-1920x200.jpg

 

Zapraszamy na pojeżdżawkę turystyczną, którą organizujemy wspólnie z FSO Warsaw Track. Dzień otwarty Tor Żerań FSO to możliwość przejechania się na torze gdzie można poczuć prędkość, sprawdzić umiejętności w naturalnych zakrętach oraz technicznych szykanach.

Nowa konfiguracja Tor Żerań FSO Track Day!

Wydłużyliśmy trasę do ok 1,5km dodając dodatkowy przejazd zaraz po starcie. Będzie możliwość dogrzania opon oraz pokonania kilku technicznych zakrętów przed wyjazdem na szybszą partię.

Nawierzchnia asfaltowa na całej długości trasy. Kontrolerzy ruchu wypuszczają samochody w bezpiecznych odległościach (odstęp czasowy mniejszy niż 1 minuta). Do ponownego wjazdu ustawiamy się w jednej, wspólnej kolejce.

Rejestracja i zapisy na miejscu w dniu imprezy.
Zapraszamy od 9:30.
Jazdy na torze od godziny 10:00. Koniec o zmroku (ok. 15:30).
Catering na miejscu - ciepłe napoje oraz posiłki.

Wjazd na Tor (1 samochód, 1 kierowca + 1 osoba towarzysząca)
50zł (6 okrążeń Toru + Parking)
80zł (12 okrążeń Toru + Parking)
120zł (cały dzień jazdy + Parking)
+10zł (każda dodatkowa osoba/kibic - gratis napój energetyczny Czesio!)

Obowiązek jazdy w kaskach*!!!, zapiętych pasach bezpieczeństwa, włączonych światłach oraz zamkniętych szybach (złożony dach). Samochody muszą spełniać wymagania ruchu drogowego (w szczególności być sprawne technicznie, nie mogą pozostawiać żadnych wycieków, płynów lub posiadać innych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo pasażerów np. luźne elementy w środku auta). Podczas przejazdów po Torze w samochodzie znajdują się tylko 2 osoby - kierowca i pasażer.

* - na miejscu będzie możliwość wypożyczenia lub zakupienia kasku (ograniczona ilość).

Nasze samochody rajdowe będą dostępne podczas imprezy. Dla zainteresowanych oferujemy przejazdy za kierownicą wraz z instruktorem po trasie już od 250zł (min. 6 okrążeń Toru)

Wszystkie jazdy odbywają się na własną odpowiedzialność, za ewentualne szkody uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność (dot. uszkodzeń Toru oraz innych samochodów).

Edited by Marcin BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

wejście jest za free czy jakaś opłata za odgrywanie roli widza? :)

 

Opcja +10zł  i dostaniesz napój energetyczny Czesio!   :)

Parking dla kibiców będzie wyznaczony. Tylko samochody jezdzace po Torze zjezdzaja na P bezpośrednio przy trasie.

 

 

Track Day jest imprezą otwartą dla wszystkich kierowców, którzy chcą się "przejechać" po Torze Żerań FSO. Kładziemy nacisk aby trasa była prosta, dająca poczucie prędkości oraz frajdę z jazdy.

Dla zawodników sportu samochodowego, amatorów i zawodowców proponujemy imprezy typy "Trening & Szkolenie SJR". Tam ustawiamy trasę wymagającą przechodzenia na milimetry ciasnych szykan oraz zacisków. Najbliższa impreza będzie 6.12 połączona z Testami Rajdowymi 2015 oraz Mikołajkami  B)

Edited by czwartek
Link to comment
Share on other sites

wujek @@czwartek informuje:

 

Odpowiadamy na częste pytania :)

 

KASKI - obowiązkowo dla jeżdżących. Właściwe kaski są "typu motoryzacyjnego". Dobry kask posiada homologację drogową, dobrze przylega i chroni głowę. W samochodzie nie należy używać kasków do jazdy wyczynowej motocyklem (inny kąt ułożenia głowy). Kaski na skuter będą wystarczające (bez przedniej szyby).

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ponad 20 kasków, które będą dostępne do wypożyczenia lub kupienia w naszym Biurze.
Wypożyczenie 15zł, balaklawa (kominiarka) 10zł.
Nowe kaski Sparco do kupienia: ok 400zł. Wysokiej jakości balaklawa Sparco/OMP: od 35zl.

 

ORGANIZACJA - osoby, które chcą wjechać na Tor proszone są o zaparkowanie blisko Biura. Rejestracja będzie przeprowadzona przez "okienko" Biura - będziemy starać się obsługiwać 2 osoby równocześnie :)
Zarejestrowany uczestnik przygotowuje samochód i ustawia się w kolejce wjazdowej.

 

BADANIE KONTROLNE - na miejscu będzie doświadczona osoba z dużą wiedzą techniczną, która zweryfikuje Kierowców oraz Samochody pod kątem bezpieczeństwa jazd po Torze. Prosimy pamiętać aby umocować lub wyjąć przed jazdami wszystkie luźne elementy znajdujące się w samochodzie. Gaśnica, lewarek i inne ciężkie elementy powinny być mocno zamocowane. Będziemy sprawdzać kaski, pasy bezpieczeństwa oraz ogólny stan techniczny pojazdu - wszystkie te działania mają na celu przygotować uczestników do bezpiecznej jazdy aby uniknąć potem wstrzymywania ruchu :)

 

JAZDY - po pozytywnym BK możemy wjechać na wspólny parking - depo. Prosimy pamiętać o zachowaniu ograniczeń prędkości oraz szczególnej uwagi w strefie parkingowej (zakaz treningu, grzania opon czy driftowania poza trasą!). Zapraszamy Was również na ciepłe napoje i pyszny catering.

 

KOLEJKA - na planie jest zaznaczona linia kolejki samochodów do wjazdu na Tor. Obowiązuje wzajemny szacunek - wszyscy czekamy w jednej, wspólnej kolejce. Prosimy słuchać poleceń kontrolerów ruchu, założyć kaski oraz okazać opaskę i naklejkę na przedniej szybie przed wjazdem na Tor.

 

TRENUJ CZĘSTO, RÓB TO BEZPIECZNIE - prosimy pamiętać o zachowaniu właściwego tempa jazdy po Torze. Udany dzień na Torze to również bezpieczny powrót do domu. W dniu imprezy wymagane pozytywne nastawienie Emotikon smile oraz odpowiednie przygotowanie do warunków pogodowych (sprawdź prognozę).

 

Link to comment
Share on other sites

Marcin, pisząc o kaskach do jazdy wyczynowej motocyklem masz na myśli kaski tylko z przeznaczeniem torowym (znacząco różniące się od turystycznych) czy wszystkie motocyklowe?

Link to comment
Share on other sites

Poćwiczone, pobawione - i jak zawsze nic wciąż nie umiem :)

Oj nie bądź taki skromny ;).

Choć musisz się przełamać do późniejszego hamowania i po obejrzeniu filmu pasowałaby naklejka na auto "zostaw ten ręczny" :biglol:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz - raz czy dwa nawet opóźniłem hamowanie... Ale na TYCH zimówkach to tak raczej nie dało rady tego robić bezpiecznie :)

Ale ogólnie masz rację - walczę z tym problemem, ale jak widać beż większego efektu :)

 

Natomiast co do naklejki ;) wiesz doskonale, że taki miałem plan :) i nawet z raz czy 2 razy wyszło jak należy :P

 

Jedziesz 6.12?

Link to comment
Share on other sites

Apropo opon, to widząc polepszającą się pogodę przed startem zmieniłem z zimówek na RE070 i... to był błąd :). Przez pierwsze 2 godziny póki nie przeschło nie było trakcji i strasznie "dziadkowałem". Później to już było super i można było pojechać ostrzej. Tu filmik z mojego przejazdu:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...