Skocz do zawartości

Spryskiwacze przedniej szyby mgłowe


Mateusz Sobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Od jakiegoś czasu poluję na takie spryskiwacze mgłowe od imprezy us, ale niestety nikt ich nie chce sprzedać :P Nowe w serwisie kosztują krocie, zważywszy na to, że są to tylko kawałki plastiku. W innych markach trzeba za takie zapłacić max 50-60 zł. Znalazłem właśnie w internecie  bardzo podobne od mazdy, bądź forda. Poniżej zamieszczam zdjęcie, dalej mamy oryginalne numery części. Na samym dole oryginał od subaru. Może ktoś z was widział jak to działa i czy pasowałoby do imprezy. Jak sądzicie warto poświęcić parę złotych i założyć?

 

Pozdrawiam

 

w400_8d8b25f1002671d7cf07114ec7439d57.jp

 

jetw1.jpg

 

p1.jpg?ct=687929e1c438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z volvo, pasują w oryginalne mocowania.

Jak działają nie powiem bo dziś założyłem a się okazało że skoczył mi się płyn od spryskiwaczy :/

plyn uzpelniony, jak dzialaja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro to ogarnę bo dziś nawet do samochodu nie podchodziłem :)

 

 

Już dolałem, ale nie jestem zadowolony. Kupiłem zamienniki i to chyba była wina. Bo mgiełki to tam nie ma :)

Edytowane przez dammmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam drugiego z kolei OBK z mgłowymi spryskiwaczami i niestety nie jestem do końca zadowolony z ich działania. O ile na postoju jest przyzwoicie, to w czasie jazdy, zwłaszcza szybszej szału nie ma. Mam porównanie z Volvo, dwoma modelami Kijanek, Peugeotem i Skodą. We wszystkich tych samochodach spryskiwacze moim zdaniem działają lepiej. Bardziej rozpylają płyn i pokrywają większą powierzchnię szyby. Mam wrażenie, że w Subaru pompa generuje za małe ciśnienie i w związku z tym spryskiwacze nie działają tak skutecznie, jak u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U siebie w Legacy zamontowałem spryskiwacze z C3: (P&P)

 

https://www.youtube.com/watch?v=aoVLSC4mfXg

 

https://www.youtube.com/watch?v=hxwTCvAP7wI

 

Przy szybszej jeździe około 110km/h szału nie robią, przy 60 jest całkiem ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chodziło mi o jakieś miejsce poza ASO ponieważ w ASO krzyknęli mi 130zł za sztukę bez gwarancji że będą pasowały. W dodatku zostałem poinformowany że jeśli je sprowadza i nawet po zobaczeniu ich stwierdze że nie będą pasowały to i tak będę musiał za nie zapłacić a zwrotów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się pod temat spryskiwaczy, choć ja mam problem z niedziałającymi. Doczytałem, że bezpiecznik jest jeden dla wycieraczek i spryskiwacza. Wycieraczki działają, tylko spryskiwacz - nie. Czy pompkę powinno być słychać przy próbie spryskania? Da się to usłyszeć po otwarciu maski? Gdzie ewentualnie zmierzyć czy dochodzi do niej prąd, jest jakaś wtyczka przy zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...