Jump to content

Nie działa tempomat

kana23
 Share

Recommended Posts

WItam, mam problem z włączeniem tempoamatu w legacy 2004, 2,5 sohc. Sterowanie na dźwigni za kierownicą. Wciskam przycisk na dźwigni i zaświeca się zielona kontrolka cruise. Potem próbuje dźwignią w każdą stronę ale nie włącza się tempomat (SET). Prędkość powyżej 50km/h. Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Tempomat ma dość zawiłą logikę i żeby zaprogramować V musi być spełnionych klika warunków, czyli odpowiednich sygnałów z czujników m.in luzu, hamulca, (sprzegła jak masz manual). Trzeba podłączyć interfejs i sprawdzić czy dobrze są te stany rejestrowane. U mnie był np problem z czujnikiem luzu.

Możesz też próbować wciskać set na luzie, ze sprzęgłem, itp - jak załapie to masz coś źle z czujnikiem.

• 1 month later...

Problem rozwiązany i do zamknięcia. Ostatnio wyskoczył jakiś błąd, zapaliła się kontrolka CEL i migało CRUISE. Podłączyłem się w komputer, wykasowałem błąd i od razu sprawdzałem działanie czujników luzu, hamulca, sprzęgła i przełącznika od tempomatu. O dziwo tempomat zaczął działać.

• 2 weeks later...

W Legacy IV manual najczęściej pada czujnik luzu. U mnie też zdarza się zastrajkować, ale bardzo rzadko.