Jump to content

Jak rozebrać halogen GT?

pajac_am
 Share

Recommended Posts

W jednym z halogenów mam luźny odbłyśnik.

Wyglada na to, ze wyczepił sie z jednego z uchwytów i pomimo regulacji świeci w niebo :(

Chcialbym zdjąć szkło i jakos to naprawić.

Po bokach są 2 spinki, ale ich zdjęcie nie uwalnia szkła.

Pytanie: Czy jest to na osadzone na zwyklej uszczelce i jak podważę to puści? Czy na silikonie, ktory podobno mozna wygrzać w piekarniku, zeby sie odkleił? Jak wygrzewać to w jakiej temperaturze i jak dlugo?

Dzieki

Wsadź do piekarnika elektrycznego na jakieś 5 min przy ok 140 stopniach, albo podgrzej opalarką delikatnie. Lampy i postojówki tak rozklejałem, to i halogeny powinny się poddać. Sklejasz po przez powtórne rozgrzanie kleju i dokładnie ściskasz.

• Upvote 1

Dzieki.

Zrobilem zanim napisales, ale podziele sie wiedza dla potomnych.

Zaczalem od 80 stopni i 5 min w piekarniku i wystarczylo, choc troche wiecej na pewno by nie zaszkodzilo.

Tak myslalem, czy by nie skleic jakims silikonem, ale wlasnie tylko wygrzalem i zlaczylem z powrotem :)

Tak czy inaczej, problem nie zniknal :(

Lewy halogen nie tyle swici wysoko, co na jego srodku powstaje taka poswiata / punkt, ktowy niezależnie od wtsokosci z jakiej sie na niego patrzy, oslepia :(

Prawy swieci caly rownomiernie. Podmienialem zarowki i nic.

Zastanawia mnie tylko, czy przy odblysniku nie powinno byc takiej oslonki zarowki? Bo w moich innych halogenach widzialem cos takiego. Pytam bo nie chce mi sie rozbierac tego sprawnego halogena.

Edited by pajac_am

• 2 weeks later...

Juz sobie poradzilem, ale musialem rozkleic ten sprawny halogen, zeby sie przekonac, ze ten daszek ma tam byc ;)

Dorobilem go z kawalka blachy. Rzezba pochwale sie pozniej :)

Najwazniejsze, ze teraz dziala.

Edited by pajac_am

A ja wywaliłem te daszki w wrx2001 i wsadziłem żarówki +50% i teraz zaczęły one świecić.

Wiem ,wiem są to przeciwmgłowe, ale podczas mgły mi one tylko przeszkadzały, a teraz jak włączę je to chociaż coś widać, a nie 2 żółte plamy.

Mi się też bardziej podobało jak oświetla drogę ten halogen bez tego "daszku" i gdyby nie to, że kierowcy jadący znad przeciwka migali mi długimi to bym nie kombinował ;)

Jednak bez tych daszków to oślepia dość mocno, a nie chce mi się wyłączać za każdym razem jak będę się z kimś mijał :P

A teraz foty dla potomnych  :OO:

Oryginał:

d101fc3e741ae8d5.jpg

Moja rzeźba:

699c49ee8f968934.jpg

Zostanę przy tej opcji, bo jak na pustej drodze włączy się halogeny z długimi to wszystko jest super doświetlone.

Edited by pajac_am

• 1 month later...

Wkładałeś halogen do rozgrzanego już piekarnika czy od początku grzał się razem z piekarnikiem i 5 min liczyłeś od osiągnięcia 80 stopni? Niezły daszek ;)

Obawiam się że opalarką łatwo jest przesadzić i też grzejemy punktowo, chyba jednak spróbuje w piekarniku a opalarką najwyżej sobie pomogę. Podważać śrubokrętem czy macie jakiś inny sposób?