Jump to content

[legacy IV] grill (chyba z STI )

BW.
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

jestem już o włos od dołączenia do rodziny posiadaczy subaru! Dlatego intensywnie rozglądam się już za częściami, które chciałbym wymienić. 

Znalazłem w internecie zdjęcie bodajże wersji STI:

post-23886-0-97928500-1448121080_thumb.jpg

nigdzie nie mogę znaleźć takiego grilla, jeśli już to tylko podobne, bez tej srebrnej obramówki, która moim zdaniem dużo daje. 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, albo chociaż nakierować, jak szukać części do subaru? 

znalazłem takie strony jak:
http://www.avojdm.com
https://www.japanparts.com

obie są strasznie drogie i bardzo zagraniczne, nie wiem nawet czy wysyłają do nas.

Podobny problem mam z ramką do wymiany radia, tylko na tych stronach i kosztuje 200$ !!!!

Pozdrawiam,
BW

EDIT:

Znalazłem takowy na japanparts i kosztuje zawrotny 1000zł Ponadto chyba trzeba wymienić cały zderzak, żeby sobie go zamontować...

W takim razie zmieniam pytanie :D Czy ktoś ma doświadczenie z druciarskim przerabianiem grilla ?

Edited by BW.

Też mi się strasznie podoba, więc chyba się szarpnę i będę foliować na coś najbardziej zbliżonego, bo ja jeśli w ogóle to będę mieć ciemny granat (REGAL BLUE PEARL)

Znalazłem takowy na japanparts i kosztuje zawrotny 1000zł Ponadto chyba trzeba wymienić cały zderzak, żeby sobie go zamontować... W takim razie zmieniam pytanie Czy ktoś ma doświadczenie z druciarskim przerabianiem grilla ?

BW napisz może czy chcesz kupić przed- czy polifta. Jak tego drugiego to nic nie musisz wymieniać. Takie grille trafiają się czasem na allegro albo tutaj na forum (patrz: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/82516-sprzedam-wszystkie-części-z-subaru-legacy-20d-2008r/). Trzeba cierpliwie czekać :) Z tego co kojarzę to były dostępne jako opcja (a może standard) w MY08/09. 

witam, grill o który pytasz to tak zwany plaster miodu/ honeycomb. Był dostępny jako opcja/akcesorium Subaru. Ja kupiłem swój na allegro za 500zł i takiej ceny raczej się spodziewaj..Jakbyś potrzebował numeru części grilla do polifta to pisz PW.

Tak to wygląda u mnie ;)

STI-Genome5.jpg

pozdro!

Niestety mój jest chyba przed liftowy, a szkoda bo ten nowszy zderzak - piękny! 

@AR2R_K19DLA piękna stajnia! Czy ten biały to jest jakaś satyna?

Mój prezentuje się tak: 

post-23886-0-24643700-1448187263_thumb.jpg

Na poczatek zdejmij swoj grill odkrec ten chrom przetrzyj go gombka 200 odtlusc i pomaluj na czarny mat

Sporo poprawia w wygladzie a kosztuje 20x mniej - sam w tym roku robilem bo az mnie skrecalo z zalu

Mój prezentuje się tak: 

attachicon.gif20140403_163924.jpg

...tak teraz lookam dokładnie na to zdjęcie i przypomniało mi ono, że grill "plaster miodu" o którym powyżej nie pasuje do zderzaka 2.0R.

Pasuje do 3.0R i spec B. Są też różnice w dolnych mocowaniach grilla do zderzaka w egzemplarzach przed i po liftowych 

Na poczatek zdejmij swoj grill odkrec ten chrom przetrzyj go gombka 200 odtlusc i pomaluj na czarny mat

Sporo poprawia w wygladzie a kosztuje 20x mniej - sam w tym roku robilem bo az mnie skrecalo z zalu

myślę, że to będzie najlepsza opcja dla grilla 2.0. U znajomego obkleiliśmy cały grill czarną folią 3M z takim o to efektem:

carWrap6.jpg

carWrap7.jpg

carWrap9.jpg

carWrap10.jpg

carWrap11.jpg

Operacja w pełni odwracalna.

PS: w grillu 2.0 nie ma tego chromu dookoła grilla jak w grillu od 3.0

Edited by AR2R_K19DLA
  • Upvote 1

...tak teraz lookam dokładnie na to zdjęcie i przypomniało mi ono, że grill "plaster miodu" o którym powyżej nie pasuje do zderzaka 2.0R.   Pasuje do 3.0R i spec B. Są też różnice w dolnych mocowaniach grilla do zderzaka w egzemplarzach przed i po liftowych 

Nie pasuje do 2.0R (i pewnie każdego innego) ale przedlifta. W polifcie jest plug&play - pasuje beż żadnych problemów do każdej wersji. 

• Upvote 1

To 2.5i ;) 

będę coś kombinował, może faktycznie go okleje, bądź przemaluje doraźnie, a na dłuższą metę poczekam na jakaś okazję na zderzak z grille z rozbitka. Czy montaż poliftowego zderzaka w tej wersji będzie plug and play ? 

Edited by BW.

BW. niestety montaż poliftowego zderzaka do przedliftowego auta niesie za sobą kilka problemów:

-w polifcie zastosowano inne rozwiązanie jeśli chodzi o mocowanie zderzaka na odcinku pod lampami stąd też konieczne jest zmiana lamp na poliftowe;

-poliftowe lampy mają inny kształt kierunku stąd też trzeba założyć poliftowe nadkola,

-kolejna rzecz to różnica w kostkach lamp, stąd też nie obejdzie sie bez lutowania.

-ostatnia rzecz to styropian pod zderzakiem. Twoj od 2.5i bedzie inny niż te od zderzaków poliftowych dlatego też bedzie potrzebny.

Temat ogarnięty przez mojego sąsiada. Efekt warty zachodu ;) Jak znajdziesz rozbitka z dobrym przodem to. Polecam taki upgrade ;)

• Upvote 1