Skocz do zawartości

[legacy IV] grill (chyba z STI )


BW.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jestem już o włos od dołączenia do rodziny posiadaczy subaru! Dlatego intensywnie rozglądam się już za częściami, które chciałbym wymienić. 

Znalazłem w internecie zdjęcie bodajże wersji STI:

post-23886-0-97928500-1448121080_thumb.jpg

nigdzie nie mogę znaleźć takiego grilla, jeśli już to tylko podobne, bez tej srebrnej obramówki, która moim zdaniem dużo daje. 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, albo chociaż nakierować, jak szukać części do subaru? 

znalazłem takie strony jak:
http://www.avojdm.com
https://www.japanparts.com

obie są strasznie drogie i bardzo zagraniczne, nie wiem nawet czy wysyłają do nas.

Podobny problem mam z ramką do wymiany radia, tylko na tych stronach i kosztuje 200$ !!!!

Pozdrawiam,
BW

EDIT:


Znalazłem takowy na japanparts i kosztuje zawrotny 1000zł Ponadto chyba trzeba wymienić cały zderzak, żeby sobie go zamontować...

W takim razie zmieniam pytanie :D Czy ktoś ma doświadczenie z druciarskim przerabianiem grilla ?

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem takowy na japanparts i kosztuje zawrotny 1000zł Ponadto chyba trzeba wymienić cały zderzak, żeby sobie go zamontować... W takim razie zmieniam pytanie Czy ktoś ma doświadczenie z druciarskim przerabianiem grilla ?

 

BW napisz może czy chcesz kupić przed- czy polifta. Jak tego drugiego to nic nie musisz wymieniać. Takie grille trafiają się czasem na allegro albo tutaj na forum (patrz: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/82516-sprzedam-wszystkie-części-z-subaru-legacy-20d-2008r/). Trzeba cierpliwie czekać :) Z tego co kojarzę to były dostępne jako opcja (a może standard) w MY08/09. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, grill o który pytasz to tak zwany plaster miodu/ honeycomb. Był dostępny jako opcja/akcesorium Subaru. Ja kupiłem swój na allegro za 500zł i takiej ceny raczej się spodziewaj..Jakbyś potrzebował numeru części grilla do polifta to pisz PW.

 

Tak to wygląda u mnie ;)

 

STI-Genome5.jpg

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój prezentuje się tak: 

 

attachicon.gif20140403_163924.jpg

 

 

 

...tak teraz lookam dokładnie na to zdjęcie i przypomniało mi ono, że grill "plaster miodu" o którym powyżej nie pasuje do zderzaka 2.0R.

 

Pasuje do 3.0R i spec B. Są też różnice w dolnych mocowaniach grilla do zderzaka w egzemplarzach przed i po liftowych 

Na poczatek zdejmij swoj grill odkrec ten chrom przetrzyj go gombka 200 odtlusc i pomaluj na czarny mat

 

Sporo poprawia w wygladzie a kosztuje 20x mniej - sam w tym roku robilem bo az mnie skrecalo z zalu

myślę, że to będzie najlepsza opcja dla grilla 2.0. U znajomego obkleiliśmy cały grill czarną folią 3M z takim o to efektem:

 

carWrap6.jpg

 

carWrap7.jpg

 

carWrap9.jpg

 

carWrap10.jpg

 

carWrap11.jpg

 

Operacja w pełni odwracalna.

 

PS: w grillu 2.0 nie ma tego chromu dookoła grilla jak w grillu od 3.0

Edytowane przez AR2R_K19DLA
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...tak teraz lookam dokładnie na to zdjęcie i przypomniało mi ono, że grill "plaster miodu" o którym powyżej nie pasuje do zderzaka 2.0R.   Pasuje do 3.0R i spec B. Są też różnice w dolnych mocowaniach grilla do zderzaka w egzemplarzach przed i po liftowych 

 

Nie pasuje do 2.0R (i pewnie każdego innego) ale przedlifta. W polifcie jest plug&play - pasuje beż żadnych problemów do każdej wersji. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2.5i ;) 

będę coś kombinował, może faktycznie go okleje, bądź przemaluje doraźnie, a na dłuższą metę poczekam na jakaś okazję na zderzak z grille z rozbitka. Czy montaż poliftowego zderzaka w tej wersji będzie plug and play ? 

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BW. niestety montaż poliftowego zderzaka do przedliftowego auta niesie za sobą kilka problemów:

-w polifcie zastosowano inne rozwiązanie jeśli chodzi o mocowanie zderzaka na odcinku pod lampami stąd też konieczne jest zmiana lamp na poliftowe;

-poliftowe lampy mają inny kształt kierunku stąd też trzeba założyć poliftowe nadkola,

-kolejna rzecz to różnica w kostkach lamp, stąd też nie obejdzie sie bez lutowania.

-ostatnia rzecz to styropian pod zderzakiem. Twoj od 2.5i bedzie inny niż te od zderzaków poliftowych dlatego też bedzie potrzebny.

 

Temat ogarnięty przez mojego sąsiada. Efekt warty zachodu ;) Jak znajdziesz rozbitka z dobrym przodem to. Polecam taki upgrade ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z druciarskim przerabianiem grilla ?

Tak, zagadaj Jurasa on sobie przerobił, całość opisał tutaj - > http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/38532-legacy-i-lgt/page-4?hl=zderzak#entry1132887

 

ale wcięło foty z instruktażem. .Zapewne może pomóc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...