Jump to content

brokat w oleju

andre82
 Share

Recommended Posts

Z ciekawości rozciąłem stary filtr oleju i ten widok mnie zaskoczył post-2252-0-29750300-1448043454_thumb.jpgpost-2252-0-72965800-1448043477_thumb.jpg

W silniku po nagrzaniu przy dodawaniu gazu cos stuka na wolnych obrotach stuków nie słychac. Silnik ma 180kkm przelatane.zawory sprawdzone.napinacz tez nie jest przyczyną stuków.Czyżby poprzedni właściciel zarznąl silnik?

Wyjąłem,attachicon.gifDSC_0045.JPG

Trzeba było rozwinąć i szukać "brokatu".

Jak rozcinałeś obudowę filtra?

Najlepszym wyjściem byłoby pokazanie takiego filtra doświadczonemu mechanikowi na żywo,z fotek niewiele można zobaczyć a tym bardziej powiedzieć coś konkretnego.Silnik produkuje sporo "brokatu" i wszelkiego rodzaju drobnych opiłków. ;)

@@andre82 jeździć autem,pilnować poziomu oleju i nie przejmować się na razie.

• Upvote 1

Filrt siekierką potraktowałem, wklad rozwijałem i nie widac żeby brokat był. Oliwka na max. Podjade do znajomego mechanika może on coś powie konkretnie jak posłucha na żywo.Subaru ogarnia więc może powie co generuje ten stukot.

wklad rozwijałem i nie widac żeby brokat był.

To jest istotna i mająca znaczenie informacja,bo gdyby jednak silnik sypał brokatem,to wkład filtra mieniłby się od jego drobinek. ;)

Panowie ostatnio mi gdzieś wpadł w oko filmik na temat firmy robiącej testy zużytego oleju.

Jeśli w kraju jest jakaś podobna to niezły patent byłby dla naszych panewkowych trzęsiportków :)

Test pokaże ile czego w oleju jest i zaraz wiadomo co w silniku piszczy/stuka/puka albo przynajmniej w którym miejscu z grubsza:

Janek nikt tu portkami nie trzesie tylko irytujący jest fakt że stary ej22 z przebiegiem ponad 300kkm z lpg pracuje elegancko a ten małoletni ej20 co gazu nie wąchał tłucze sie, jakieś rewolucje mi odstawia.

Masz poczucie humoru.:-) Majac ASO pod bokiem na drugi koniec Polski będę blobika wolnossącego ganial na lawecie?A z ciekawosci rozetnę filtr z żaby w przyszłym tygodniu i zobaczymy co z tego wywróżysz;-)

• Upvote 1

Piękne złotko z panewek,pewnie też pięknie stukało... od wału, panewek itd itd do wymiany.

Dość radykalna diagnoza,tylko jak się ma do tego

W silniku po nagrzaniu przy dodawaniu gazu cos stuka na wolnych obrotach stuków nie słychac. Silnik ma 180kkm przelatane.zawory sprawdzone.napinacz tez nie jest przyczyną stuków.

I z tego co pisze właściciel,auto jeździ dalej. :P  

To co zostało wzięte za "złotko" czy brokat,to prawdopodobnie dno filtra widoczne przez cienką warstwę oleju i oświetlone lampą. ;)

Tak to właśnie bywa z diagnozami przez net na podstawie zdjęć nie najlepszej jakości.

• Upvote 1

w tygodiu ugadałem się ze znajomym mechanikiem zobaczymy co on powie i będziemy odpowiednio działać.Dziś kolejne 100 km zrobione blobikiem i stuki nie zwiększają natężenia, głośniejsze nie są. Jazda standardowa rozgrzewamy spokojnie  a po nagrzaniu dociskamy gazu a niech koniki pohasają.

Byłem u  mechanika. Wstępną diagnozę postawił dość przykrą :(  przytarty tłok i bardzo prawdopodobne że panewka zaczyna dokazywać :angry: .Szczegóły będę znał po rewizji silnika  :censored:  

jak z bialegostoku to tylko carfit :D

Przekonałeś mnie;-)

Lepszej okazji nie bedzie niz teraz, zalewam ar9300 i testujemy.Silnik drugi i tak wskoczy wiec mozna :-).Zobaczymy czy ten specyfik przedłuzy/skróci jego żywot.

Edited by andre82

• 2 weeks later...

Jestem wielce zawiedziony ar9300 nie naprawił mi silnika 

Ale chyba nie myślałeś serio że jakiś siuwaks , naprawi Ci silnik…. . Rozbieraj czym predzej zanim obróci panewkę i uszkodzi wał , korbowód itd. 

• Upvote 1