Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

FRSTR 2,5 xt minimum 12,5 - niżej jeszcze nie zszedłem, ale to nie jest samochód do jazdy z takim spalaniem. Jak jeżdżę normalnie to 15stka luźno znika na sto. zassał mi też i 20 - wszystko zależy od tego jak bardzo się śpieszę.

 

Mity o uturbionych samochodach które palą 10 l to bzdury- albo goście jeżdżą do 3.000 obrotów żeby się turbina nie włączyła i na kilometr przed czerwonymi światłami wrzucają luz - wówczas uwierzę. Jesli ktoś chce ekonomię - ma lupo 3l.

 

Ps. Wątek z konfesjonału - zmasakrowałem dzisiaj mojego przyjaciela w Hondzie CRX 160ps - oj nie dowierzał i dalej nie dowierza - ale przynajmnije na jego koszt za chwile będę się alkoholizował! ;)

 

Wasze zdrowie!!!

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam udowodnie ze WRX zejdzie ponizej 10 l na trasie. Kto powiedzial ze jak jest pod maska ponad 200 kucy to trzeba je caly czas ganiac? Mozna i spokojnie a i od czasu do czasu na jakis kjs-ik pojechac albo na swiatlach pokazac wyzszosc tej marki nad innymi. Nie jestem zwolennikiem katowania auta non stop. Nie lubie tez popisow i wyglupow na drogach publicznych. Od tego sa licencje, wyscigi i rajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam udowodnie ze WRX zejdzie ponizej 10 l na trasie.

 

Nie ma co udowadniać. Pewnie że zejdzie. Jadąc na Finkę przez kraje Bałtyckie byliśmy tak zestresowani opowieściami o wszechobecnych radarach i astronomicznych mandatach, że wyszło poniżej 10. Ale nie wiem jak Kuba (który tam też prowadził), ale ja byłem taką jazdą o niebo bardziej wykończony, niż gdym jechał po swojemu, mając w dupie przepisy. Ze znudzenia padałem w połowie drogi i przekazywałem kierę komuś innemu. Tak się nie da jeździć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam Forestera 2,0 GX - 98r.

Braciszek ma impreze zagazowaną , ja się nie zdecydowałem i wyniki są takie:

 

7,6 - na sto miękki gaz , trasa , zakres obrotów 2600/3600 odcinek testowany to 430 km trasa krajowa pozawijana Bieszczady dolny śląsk , prędkość od 90 do 120 km/h

 

9,2 - po Bieszczadach na średnim ogniu

 

Seat cordoba 1,4 na średnim ogniu brał 8,0 - załamka

 

Jeśli foreś będzie się mieścił w 10 to nie chcę znać innego autka

 

Góry są piękne ale tylko 4x4 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity o uturbionych samochodach które palą 10 l to bzdury

 

Często jestem w twoich okolicach Jak uważasz ze to bzdura to przewiozę cie do Krakowa wcale sie nie wlekąc a za litr mniej niż 10 stawiasz litrowa flaszkę. Wchodzisz w to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity o uturbionych samochodach które palą 10 l to bzdury

 

Często jestem w twoich okolicach Jak uważasz ze to bzdura to przewiozę cie do Krakowa wcale sie nie wlekąc a za litr mniej niż 10 stawiasz litrowa flaszkę. Wchodzisz w to ?

 

Da się zejść nisko. Robiłem w niedzielę trasę Częstochowa - Warszawa z duszą na ramieniu (przerywanie, CEL) i jechałem dramatycznie wolno. Efekt - 230 km i spalone ok. 25L. Natomiast po mieście - coś strasznego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz ze to bzdura to przewiozę cie do Krakowa wcale sie nie wlekąc a za litr mniej niż 10 stawiasz litrowa flaszkę.

 

Rozumiem, że punktem odniesienia będzie tu baba wioząca chrust na rowerze, którą po drodze być może uda się skillować? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nie chce mi się wierzyć.

Wniosek wychodzi taki, że najlepsze Subaru to jaest takie które pali najwięcej :???:

A jeżeli ktoś chce kupić Imprezę, ponieważ chce japońskie auto klasy średniej i ewentualnie czuć się pewnie na drodze to nie może jeździć normalnie, tylko musi wciągać od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów :cool:

 

BTW ten topic jest najbardziej zniechęcającym topiciem przed kupnem jakiejkolwiek wersji Subaru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5qra, nikt tu nie będzie ukrywał, ze benzynowe auto ze stałym napędem na 4 koła będzie jakieś wybitnie ekonomiczne w porównaniu do konstrukcji z upośledzonym przeniesieniem napędu. Impreza nie jest autem klasy średniej tylko kompaktem, aspirację do klasy średniej ma Legacy/OBK. Wypowiedzi jakie były w tym wątku wskazywały tez na minimalne zużycie paliwa, które jakieś koszmarne nie było. Po prostu chyba warto wiedzieć ile zaturbione auto potrafi spalić, nie wiem czemu miałby ten wątek zniechęcać do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza nie jest autem klasy średniej tylko kompaktem, aspirację do klasy średniej ma Legacy/OBK.

Dziwny podział, ale nie o tym tutaj jest mowa.

Ja śledze wątek w nadzieji, że wypowie sie ktoś kto ma nowe 2.0 i opowie z własnego doswiadczenia ile to pali.

w porównaniu do konstrukcji z upośledzonym przeniesieniem napędu
rozumiem że mówisz TYLKO o FWD :lol:

 

To że WRX przy "ostrej jeździe" cokolwiek to znaczy wciaga 30l. mnie nie przeraża.

Interesuje mnie normalna codzienna eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śledze wątek w nadzieji, że wypowie sie ktoś kto ma nowe 2.0 i opowie z własnego doswiadczenia ile to pali.

Ale co 2.0? Legacy, Impreza RS czy turbo? Chyba już padły tutaj ilości spalanego paliwa dla wszystkich auta.

 

rozumiem że mówisz TYLKO o FWD :lol:

Zdecydowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że WRX przy "ostrej jeździe" cokolwiek to znaczy wciaga 30l. mnie nie przeraża.

Interesuje mnie normalna codzienna eksploatacja.

 

TO właśnie jest normalna codzienna eksploatacja! :twisted:

 

Jeeeee :!: Lucek, jarmaj mam nowy rekord, spalila mi 12,2 :mrgreen: Nie ma to jak pedal to the metal :mrgreen: To wszystko przez BOVa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...