Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

5qra, Co To twojej Toyocie wolno, a mojej Subarce NIE ?

Jak Twoja Subarynka dociągnie do "3 krzyżyka" to może ;)

Jak Twoje KAŻDE 50KM będzie łykało 10 literków Pb - to też będziesz zadowolony ? :lol:

 

czyli tak w ~ to jest około 25l / 100km!

To już zdążyłem przerobić zaraz po zakupie swojej Subarki! :razz: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldenarts napisał/a:

A co ja mam zrobić, jak mi po Wawie wychodzi nawet do 20l LPG

 

Zgłoś się do JAKO

 

JAKO raczej nie pomoże, jak się jedzie 40-50 min, tu gdzie normalny czas przejazdu wynosi 10 min, i to kilka razy dziennie... :( pozatym 1,5 tony robi swoje...)

 

W trasie tego sie tak nie odczuwa, ale ciagle ruszanie i hamowanie pochłania duuużoo paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakorkowane miasto to w 2.0 jest jakieś 15l lpg/100km, auta mamy podobne, to i spalanie podobne powinno być

 

1. Ty masz sekwencję, o ile się nie mylę, ja BLOS-a... to już jest różnica na starcie...

 

2. Dawno w Kraku nie byłem... ale porównując Łódź, czy Lublin do Wawy to... nie ma porownania. Wczoraj przejeżdżałem Most Siekierkowski 40 min. - jakieś 2km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i he.. he. zatankowałem na full przy idealnie wskazówce na 1/2 weszło 28 jeżeli nie działa liniowo to tak nieznacznie że można to pominąć

 

pozdrowienia

jarek

 

To teraz wyzeruj licznik pojezdzij i zatankuj znow na full i sobie przelicz, tak bedzie najdokladniej. Tankowanie od polowy wskazania do pelna i wyliczenia sa bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sykstus to oczywiste; i tak też zamierzałem uczynić, zaitrygowała mnie tylko informacja o nie liniowym działaniu wskaźnika w subaru, którą postanowiłem sprawdzić

 

Liniowo nie liniowo jednak cos w tym jest bo pewnie zwróciłeś uwagę ze inaczej pracuje wskazówka powyżej polowy (czyt. wolniej) a inaczej poniżej (czyt. szybciej)

 

To teraz wyzeruj licznik pojezdzij i zatankuj znow na full i sobie przelicz, tak bedzie najdokladniej. Tankowanie od polowy wskazania do pelna i wyliczenia sa bez sensu.

 

Dlaczego :?: Zerujesz licznik przy tankowaniu do pełna lub pamiętasz ile było km i jedziesz. Potem znów tankujesz do pelna. Wiesz ile litrów zatankowałeś i ile km przejechałeś a to czy tankowałeś z polowy baku czy z 1\4 nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sykstus to oczywiste; i tak też zamierzałem uczynić, zaitrygowała mnie tylko informacja o nie liniowym działaniu wskaźnika w subaru, którą postanowiłem sprawdzić - nie liniowo i to bardzo działa wskaźnik ropy na bawariach ale to żaglówka :grin:

 

Ale tankuj na tym samym dystybutorze i tylko do pierwszego "odbicia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Znow sprawdzalem ile lyknela subarynka w tym tygodniu. Jazda w wiekszosci w miescie - ale to troche inaczej niz w Polandzie. Ograniczenia sa przewaznie do okolo 70 km/h na ulicach o 3 pasach ruchu w jedna strone i do 90 km/h jesli chodzi o uliczki z 4 pasami w jednym kierunku. Tak wiec nie jest to typowo miejska jazda chociaz swiatla sa co kilkadziesiat metrow. Ale do rzeczy wynik:

 

10.86 l/100 km

 

Przy czym mojej jazdy nie mozna nazwac dynamiczna. Jezdze jak dziadek. Ale nie mam wyjscia. Chce miec czysty rekord do konca mojego pobytu tutaj i nie mam zamiaru isc znow do Traffic School.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz bardziej wole polskie dziurawe drogi, przekupnych policjiantów, jelenie na drodze :mrgreen: niż miec prawie 300KM i jeżdzić jak stara baba 70km/h lub w porywach 90km/h. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do normalnej jazdy Audi A3 1.8 bez turbiny i na trasie ciezko zejsc ponizej 10 a probuje jechac rownym tempem, w miescie nawet nie sprawdzam. Zeby was zdenerwowac moja suza gti 1.3 przy naprawde ostrej jezdzie dochodzi do 11 :) a emerycko jadac spada ponizej 6.5

Zastanawiam sie nad impreza, reasumujac spalanie waha sie od 11 przy spokojnej jezdzie i do ponad 20 przy ostrej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich.

Ja wczoraj byłem swoim nowym autkiem ( STI 04 ) w Płocku.

Sprawdzilem i faktycznie furmanka idzie te 240 kilka, a jezeli chodzi o spalanie, oczywiscie gaz w podlodze , spalila mi ok 15-16L .

pozdrawiam

 

Hmm powiadasz 14-15L z gazem w podłodze :shock: to chyba nie do końca ten gaz był w podłodze.... Z gazem w podłodze na trasie auto pali ok 30L, sprawdzane wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiadasz 14-15L z gazem w podłodze to chyba nie do końca ten gaz był w podłodze.... Z gazem w podłodze na trasie auto pali ok 30L, sprawdzane wielokrotnie.

Heh, tak powiadam, autko tyle mi spalilo od Plocka do Lomianek, nie licze jazdy po wawie bo bylo troche tloczno. Po miescie bardzo mozliwe ze autko potrafi spalic 30L, mi wczoraj po miescie spalila na odcinku 30km 1/4 zbiornika :grin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiadasz 14-15L z gazem w podłodze to chyba nie do końca ten gaz był w podłodze.... Z gazem w podłodze na trasie auto pali ok 30L, sprawdzane wielokrotnie.

Heh, tak powiadam, autko tyle mi spalilo od Plocka do Lomianek, nie licze jazdy po wawie bo bylo troche tloczno. Po miescie bardzo mozliwe ze autko potrafi spalic 30L, mi wczoraj po miescie spalila na odcinku 30km 1/4 zbiornika :grin:

pozdrawiam

 

Ja sie z Tobą nie kłuce że może auto spalić 14-15l na 100km, bo to oczywiście jest mozliwe :!: tylko mi nie mów że z gazem w podłodze bo w to nie uwierze, ani inni użytkownicy co jeżdza STI :!: Z gazem w podłodze to auto pali spokojnie ok 30L na trasie, na autostradzie z gazem w podłodze, spokojnie spalanie wychodzi ok 40L.Pojezdisz wiecej - zobaczysz :razz:

 

No chyba że mamy rózne pojęcia co do gazu w podłoge :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...