Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wniosek, ze mam chyba inne pojmowanie dynamicznej jazdy... :) A moze to kwestia umiejetnej jazdy? Hamowanie biegami a nie dojezdzajania na luzie, odpowiednia praca gazem, etc :) Oczywiscie zartuje - musze pocisnac go nieco bardziej i wtedy napisze jakie sa wartosci.

 

Pzdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam zawsze każdy samochód pali więcej na trasie niż w mieście :twisted:

i co Wy na to :?:

 

Ja też tak miałem. Działo się to wtedy, gdy na trasie postanawiałem wyprzedzać wszystko w każdych okolicznościach. Po zrewidowaniu czasów przejazdu okazało się, że można spalać dużo mniej, a być przy tym wolniejszy 3 do 5 minut na 100km. Po krótkiej wymianie zdań z samym sobą i wytłumaczeniu sobie, że jest kilka osób, które mnie kochają, spalanie wróciło do normy fabrycznej. Na trasie pali mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam zawsze każdy samochód pali więcej na trasie niż w mieście :twisted:

i co Wy na to :?:

 

Ja też tak miałem. Działo się to wtedy, gdy na trasie postanawiałem wyprzedzać wszystko w każdych okolicznościach. Po zrewidowaniu czasów przejazdu okazało się, że można spalać dużo mniej, a być przy tym wolniejszy 3 do 5 minut na 100km. Po krótkiej wymianie zdań z samym sobą i wytłumaczeniu sobie, że jest kilka osób, które mnie kochają, spalanie wróciło do normy fabrycznej. Na trasie pali mniej.

 

my też zawsze mówimy ile zyskasz 5-10-20-30 minut?? i co z tym czasem zrobisz?? a potem jedzie jeden "zawalidroga" drugi, trzeci i tak jakoś samo wychodzi :wink:

poza tym zanim przyczepicie nam etykietke z programu pirat dwa słowa wyjaśnienia, nasze miasto jest małe, nie ma korków przynajmniej wtedy kiedy my jeździmy, na 95% jeździmy w mieście zgodnie z przepisami bo mamy Dużo fotoradarów i tak to jakoś wychodzi :roll:

a poza tym na trasie to Wiesz 2litry niby zaoszczędzisz a ile przyjemności stracisz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny numer. Pare dni temu zatankowalem i przejechalem do dzis moze ze 160km po miescie, a wskazowka poziomu paliwa byla juz blisko polowy. Zatankowalem tedy ciut ponad 26 litrow i pojechalem w lagodna trase (drogi lokalne + troche zabawy po drogach lesnych i osniezonych kretych wokol kompleksu Riese) - lacznie jakies 230km. I co? Wskazowka jest gdzies w polowie miedzy polowa a kreska powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie na weekend byłem w szczyrku pojeździć samochodem po śniegu (nie na nartach ) i cholera spalanie wyszło ogromne.

Trasa Wawa - Szczyrk - upalanie po górach - Słowacja - wawa razem 1010 km cały czas pedał w podłodze, również na trasie 160 - 180 km/h i wyszło mi 21 l gazu na 100km.

b. dużo bo po warszawie w korkach pali ok 18l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon napisał/a:

 

w mieście na krótkich odcinkach 12/100

w mieście z ciężkim butem 14/100

na trasie 9,5-11l /100

 

Gratulować, spala tyle i mój wolnossący 2.0

_________________

 

mimo spadku temperatury jeszcze nie udało mi sie przekroczyc 14l/100 w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wawa - Szczyrk - upalanie po górach - Słowacja - wawa razem 1010 km cały czas pedał w podłodze, również na trasie 160 - 180 km/h i wyszło mi 21 l gazu na 100km.

b. dużo bo po warszawie w korkach pali ok 18l/100.

Kłania się aerodynamika...

a właściwie jej brak... :mrgreen:

 

Forester przy szybkiej jeździe na trasie pali więcej niż przy ostrej jeździe w mieście.

Inaczej niż inne, bardziej plaskate auta... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...