Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

nie niemiecka autostrada w nocy 2 osoby i 2 torby.

Paliwo v power racing 99+ , trasa w znikomym ruchu 8l przy stalej predkosci i bez zwalniania to ma prawo wyjsc (jako ciekawosta przy ok 145-150 km/h navi podaje 135 km/h !!!)

Jak zaczyna przekraczac sie 150-160 na godzine spalanie rosnie do ponad 10-11 l!!!!!!!

 

ps podalem najmniejsze spalanie jakie udalo mi sie zrobic w niemczech od tankowania do tankowania

Taka sama predkosc w francji i belgi spalanie ok 9-10l !!!! ........ tam juz trzeba hamulca urzywac niestety:(((

 

ps moja impreza w takim cyklu trasa +miasto powiatowe +TROCHE BUTOWANIA spokojnie spala 12 a to non turbo !!!!!!! Jak na chwile wiade do miasta nie ma opcji zeby zejsc ponizej 10l a piratem drogowym nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo pali mniej ? Przeciez napisales ze twoja Impreza pali 7,9 l przy 150... Moj Legacy N/A palil przy tej predkosci 10 l, a turbo z postu powyzej 12... Arytmetyka sie klania. Swoja droga by Impreza palila 7,9 przy 150, to musialo byc caly czas z gorki :mrgreen:

 

 

kolego pilem do postu powyrzej(nie do innych bo wiem ile turbo potrafi wessac) trasa +miasto i butowanie turbiszczem 8,9l???? a ja mam non turbo 2.0 i chocby skaly sr.....to nie umiem takiego spalanie w takim cyklu zrobic !!

 

sorry panie modzie ale nie wiem jak 2 raz edytowac i wstawic cytat bez dawania 2 odpowiedzi :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, nie wiem jak jeździsz.

Wiem natomiast, jak jeździ mój ojciec-każdy kolejny samochód palił mu mniej, niż deklarowała fabryka.

A propos spalania na autobahnie- dwie osoby + 4 koła w bagażniku, prędkość circa 130-140 km/h-jakieś 9,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

moje Legacy MY07 ma przejechane 6k km i zauważyłem że z każdym tysiącem spala jakby coraz więcej. Na początku udawało mi się bez problemu utrzymać spalanie w mieście na poziomie poniżej 11l/100 a w trasie ok. 9l/100. Ostatnie dwa tankowania to 12-13l/100 w cyklu mieszanym - co może być tego powodem. Dotarł się i tak już będzie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

psychologiczne i ewentualnie rzeby kobieta nie marudzila ze koszta w rodzinie sa za wysokie i pande jtd trzeba kupic:PPPPP

 

Dlatego raz na jakis czas na podtrzymanie swojej opini na temat ze wlasnie ten samochod jest wlasciwy trzeba zrobic jazde pokazowa z spalanie zalecanym przez producenta:PPPPPPPPPPPPPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa wakacyjna Szczecin-Augsburg-Monachium i okolice - Szczecin prędkości zazwyczaj 120-140km/h (licznikowo) i 2 razy zanotowałem 6,4-6,5l/100km :) średnia z całej trasy (~2500km) wyszła nam 6,74l/100km :) byłem niezmiernie miło zaskoczony biorąc pod uwagę, że czasami i 8,8l/100km potrafiło wyjść zimą w kraju :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gl 1.8 ktory na trasie bierze mi srednio 7.3l/100km(ostatni pomiar)-czyli mniej niz katalogi podaja...

ale problem sie zaczyna kiedy wjezdzam do miasta silnik wciaga prawie 15....co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mój Forys 2,5XT spala następująco:

 

- miasto 12-13 (70% spokojnej jazdy),

- trasa 9-10 (dla jazdy tam gdzie można 130-150 km/h, a srednio pewnie ok. 85 vkm/h),

- autostrada 10 dla 130-150km/h i 16 dla 160-180km/h.

 

A paliwko zwyzkuje i ma byc jeszcze gorzej!

Teraz 95okt.= 4,29 zl/l = $$$$

I tu jest problem, bo chcialem dodac troche koników przez remap,

a to pewnie zrobi wir w zbiorniku! Nie wiem czy warto.

 

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat

(tj. remap/tunning a zuzycie paliwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paliwko zwyzkuje i ma byc jeszcze gorzej!

[...]

I tu jest problem, bo chcialem dodac troche koników przez remap,

a to pewnie zrobi wir w zbiorniku! Nie wiem czy warto

Musisz się określić, czy chcesz mocne auto do zabawy, czy też szukasz oszczędności, w trym drugim remap nie zawsze pomoże. Jak zwykle polecam wyszukiwarkę i zapoznanie się z istniejącymi wątkami. Forester pod tym względem nie odbiega od WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem, bo chcialem dodac troche koników przez remap,

a to pewnie zrobi wir w zbiorniku! Nie wiem czy warto.

 

bez obaw, rozsadny remap sprawi wiecej frajdy a przy normalnej jezdzie zuzycie paliwa pozostanie na niezmienionym poziomie... wysokim :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Natomiast mój Forys 2,5XT spala następująco:

 

- miasto 12-13 (70% spokojnej jazdy),

- trasa 9-10 (dla jazdy tam gdzie można 130-150 km/h, a srednio pewnie ok. 85 vkm/h),

- autostrada 10 dla 130-150km/h i 16 dla 160-180km/h.

 

A paliwko zwyzkuje i ma byc jeszcze gorzej!

Teraz 95okt.= 4,29 zl/l = $$$$

I tu jest problem, bo chcialem dodac troche koników przez remap,

a to pewnie zrobi wir w zbiorniku! Nie wiem czy warto.

 

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat

(tj. remap/tunning a zuzycie paliwa)?

Lejesz 95 oktan :?: :shock: Czy to tylko dla podkreślenia ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Impreze 2,0 bez turbo.Tydzień temu trasa z Jury przez Kraków,Brzesko do Piwnicznej.Na drugi dzień przez Słowację do Zakopanego i powrót przez Rabkę ,Wadowice i Chrzanów do domku....czyli trochę górskich dróg i wyprzedzania ale ogólnie to raczej :lol: przepisowo.Spalanie średnie z całej trasy to 8,06 czyli ok....na zwykłej 95 z BP....

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...