Jump to content

ile wam pali ?

madmax3

Recommended Posts

Witam Szanowne grono :) Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi, stąd moje pytanie. Myślę o zakupie Forestera e-Boxer, a że dużo podróżujemy zazwyczaj z przyczepą kempingową zastanawiam się czy jest tutaj ktoś kto ciąga przyczepę e-boxerem, i mógłby powiedzieć mi jak wygląda realne zużycie paliwa Forestera z tym silnikiem dociążonego przyczepą na trasie z dopuszczalną prędkością to jest 80-90 km/h? Oczywiście jeśli ktoś ma doświadczenie jakie jest realne zużycie paliwa tego pojazdu przy normalnej raczej spokojnej eksploatacji byłbym wdzięczny za info :)

Forester SG 2004, 2.0 125KM LPG

Mi praktycznie zawsze spali 12l/100 lpg (obwodnica z prędkośicami 120kh/h i trochę podmiejskiej jazdy bez szaleństw i korków)

Czasami w trasie jak jadę sobie spokojnie 100km/h to spali 10l/100km

Po trasie około 900 km spalanie takie:

Na urlop poł na poł autostrada / lokalne (średnia z autostrady to 140) (średnia z lokalnych 80 ) wyszło 12,2 L / 100km

Z urlopu 70/30 autostrada / lokalne (średnia z autostrady to 150) (średnia z lokalnych to 70) wyszło 13,07 L / 100 km

Wakacje, SJ wyładowany po brzegi - 5 osób, w bagażniku i dachu dobytek, w tym ten kempingowy, na haku 4 rowery, włączona klima, opony AT, jazda max 90km/h, łączny dystans to 1200km, trasa mieszana: ekspresowa, droga lokalna, szutry i lasy. Spalanie z komp. pokładowego 12,3 l /100km. Dość sporo, ale przyjemność z jazdy niesamowita :) Wynagradza ubytek mamony przed dystrybutorem ;):)

2 godziny temu, KPR napisał:

Wakacje, SJ wyładowany po brzegi - 5 osób, w bagażniku i dachu dobytek, w tym ten kempingowy, na haku 4 rowery, włączona klima, opony AT, jazda max 90km/h, łączny dystans to 1200km, trasa mieszana: ekspresowa, droga lokalna, szutry i lasy. Spalanie z komp. pokładowego 12,3 l /100km. Dość sporo, ale przyjemność z jazdy niesamowita :) Wynagradza ubytek mamony przed dystrybutorem ;):)

Brzmi jak przepis na niezapomniane wakacje w grupie najblizszych (rodzina czy przyjaciele). :thumbup:

• Like 1

to ja ostatnio dobijając do średniej 10l drobnymi krokami zmniejszając je jeżdżąc ładnie - boje się teraz podjechać do dystrybutora trasa wawa-p-ń jest droga i wymagająca dla samochodu - komp wskazuje tylko marne 14l/100 ;-) 

W dniu 15.09.2021 o 23:30, MichałAnioł napisał:

Witam Szanowne grono :) Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi, stąd moje pytanie. Myślę o zakupie Forestera e-Boxer, a że dużo podróżujemy zazwyczaj z przyczepą kempingową zastanawiam się czy jest tutaj ktoś kto ciąga przyczepę e-boxerem, i mógłby powiedzieć mi jak wygląda realne zużycie paliwa Forestera z tym silnikiem dociążonego przyczepą na trasie z dopuszczalną prędkością to jest 80-90 km/h? Oczywiście jeśli ktoś ma doświadczenie jakie jest realne zużycie paliwa tego pojazdu przy normalnej raczej spokojnej eksploatacji byłbym wdzięczny za info :)

Trochę info o spalaniu FSK e boxer

Spalanie  z przebiegi 5400 km – 7,1 l / 100 km,  paliwo 98

Spalanie przy ekonomicznej jeździe głownie na trasie ( 650 km ) – 5,8 l / 100 km , paliwo 98

Spalanie na trasie 1100 km obciążany samochód, dwa rowery na dachu + deski – 9,2 l / 100 km  ( prędkość max 120 km ) , paliwo 95

Info o EV , przy przebiegu 15 500 km, czas pacy EV 68H48 minut , zaoszczędzone paliwo 48,21 l

O przyczepę zapytaj na forum „Kris3k”, pisał w dziale E-boxer o przyczepie..

FSK – nie jest demonem mocy, jak plujesz wyjazdy w góry z przyczepą rozważ OBK.

IMG_0870.jpg

• 2 weeks later...

Forester 2015 2.0 Diesel CVT 

Miasto 9-10,

Trasa - 140km/h, załadowane auto full, klima, box dachowy, bagażnik rowerowy - 8 litrów.

Spokojna jazda, przy pustym aucie 7.

• 2 weeks later...

Spali tyle ile się wleje :) Ale u mnie ok. 14 l na 100km w mieście. Subaru VI 2016 3,6R. W trasie przy spokojnej jeździe ok 9-10l

W dniu 11.10.2021 o 11:21, Bootsy napisał:

Ale u mnie ok. 14 l na 100km w mieście. Subaru VI 2016 3,6R. W trasie przy spokojnej jeździe ok 9-10l

Wszystko jak zawsze zależy od ciężkości prawej stopy,nie widziałem więcej niż 12.5 w mieście( przy dużych mrozach więcej) i to przy normalnej jeździe,trasa krajowa bywało 7.8-8.5

Highway up to 140km/h 9.8-10.5 przy czterech pasażerach i bagażch. 

Także downsizeing-wi mówimy stanowcze nie!:mrgreen:

• Upvote 2