Jump to content

ile wam pali ?

Recommended Posts

Wynik na luty - niemal 2900km I 11,4l średniego wg komputera 

• 4 weeks later...
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Myślę, że jeśli wiara Twoja jest prawdziwa i głęboka to jest niezachwiana - i masz na tyle luzu, żeby (zamiast się obrażać) uśmiechać się do różnic między bliźnimi.  No i nie rozwijać tematu zwią

Inni kierowcy a w szczególności kierowcy TIR'ów też musieli być pod wrażeniem tego spalania  na pewno nie jeden jak Cię wyprzedzał z wrażenia powiedział "o ja pier....."    Sorry za offtop al

Sorki, musiałem   Strasznie nabijasz posty A żeby nie być gołosłownym to mój wolnossak ostatnio po stolicy pali 10,5-11,5L/100km.

Posted Images

image.png.d2684190463ce268eedbd81aa331f96c.png

OBK H6 2006

Te 12-14 l/100 km to jakieś przerysowane, a nie jestem niemieckim lekarzem po 70 co trzyma pod kocem

Swoją drogą, badał ktoś o ile przy tym silniku komputer przekłamuje pomiar?

• 2 weeks later...

To ja tez się podzielę doświadczeniami. Obecnie Forek 2017 2.5 US - Pali przy jeździe mieszanej, nieduże dystansy, połowa miasto - ok. 10,5 - 11 l LPG. Trasa do Austrii na narty i z powrotem z kufrem + jazda na miejscu, austostrada do 150  -  11-11,5 l LPG. Na benzynie o jakieś 0,5 -1 l mniej. Trasa nie autostrada, do 120 km / h a większość wolniej  - 8 litrów.

Poprzednio miałem Forka 2011 2.5 US a wczesniej OBK 2.5 US i paliły o min 2 litry więcej niż obecny FOREK SJ ale to moim zdaniem zasługa skrzyni CVT.

• 2 weeks later...

Forek SG XT 2006 A/T - średnio 14 benzyna lub 15,5 LPG (40% miasto, 60% poza). Na semislickach Federal pali około 1L/100km więcej, niż na zwykłych oponach - trochę większe opory toczenia, ale zdecydowanie lepiej klei do asfaltu :-) 

Zapomniałem dodać, że Forek jest "uwolniony" i zrobiony na 275KM i 420Nm :biglol:

Edited by jaro555

Outback 2001 H6 - średnio 13 u mnie, litr mniej u żony :-)

(40% miasto, 60% poza)

Sturbo 1999 - średnio 13 benzyna lub 14 LPG (40% miasto, 60% poza)

Sorki, musiałem :D  Strasznie nabijasz posty ;) A żeby nie być gołosłownym to mój wolnossak ostatnio po stolicy pali 10,5-11,5L/100km.

obraz.thumb.png.33643cd257fc952beaf51fc87e76a74e.png

• Haha 3

spoko, "nadrabiam zaległości", jeszcze tylko  2 żebym miał prawo wystawić na sprzedaż Forka najpierw na Forum żeby został wsród "swoich",  zamiast ogłaszać go na otomoto... ;)

• Upvote 1
  • 2 months later...
On 3/25/2020 at 8:05 PM, spiderq said:

OBK H6 2006

Te 12-14 l/100 km to jakieś przerysowane, a nie jestem niemieckim lekarzem po 70 co trzyma pod kocem

Swoją drogą, badał ktoś o ile przy tym silniku komputer przekłamuje pomiar?

Ja ostatnio jeździłem dużo moim OBK H6 2004 i w moim przypadku komputer nie tyle przekłamuje, co "spóźnia się" z akutalizacją spalania. 

W ubiegłym tygodniu udało mi się pobić rekord spalania na trasie Praga - Wrocław (przez Liberec, Zawidów, Zgorzelec) - przy baaaardzo spokojnej jeździe (bo padało, a na długim odcinku A4 i tak jedzie się 110) zszedłem do 8,4 l / 100 km.

Wczoraj trasa Kraków - Praga: średnia 9,0. Też jazda była spokojna bo ruch niesamowicie gęsty, więc to było przy realnych 120 km/h na autostradzie.

1 godzinę temu, Kytutr napisał:

Ja ostatnio jeździłem dużo moim OBK H6 2004 i w moim przypadku komputer nie tyle przekłamuje, co "spóźnia się" z akutalizacją spalania. 

Hmm, nie wiem czy to jest "spóżniania", ale u mnie w Levorgu wskazania z komputera różnią się od wskazań na dystrybutorze o min 0.5 litra.

Błąd komputera jest tym mniejszy, im więcej dystansu jest przejechane w tych samych warunkach (rodzaj trasy, prędkości, częstotliwość hamowania/przyspieszania).

Gdy te warunki są bardziej zmienne, wówczas różnica jest większa (do ok litra). 

Trasa Warszawa-Tomaszów Lubelski-Warszawa, ok 730km, głównie S17, ale też trasy lokalne, z ładunkiem i włączoną klimą, prędkość ok 110km na tempomacie to średnie spalanie 8,2l/100km 

• 1 month later...
4 minuty temu, chojny napisał:

Zbiornik na 300km. ;)

27ADD964-F3FD-49CA-ACDC-D684F81052E3.jpeg

@chojny  nie wiedziałem, że masz lanosa :) A na komputrze i tak pewnie 11.8 lub 12.2 :D Rezerwa zapalona i cyk Inteligent mode :D 

Edited by FilipeK

OBK SBD CVT

Wynik z dzisiaj

Zalany pełny bak następnie 624km drogami krajowymi - średnio 6.2, została połowa baku a komputer po zjechaniu nadal pokazuje 500km zasięgu :O - pierwszy raz  udało mi się zrobić taki wynik.. a jeżdżę już tym autem kilka lat..

Ogólnie

Autostrada tempomat 150km/h od 7.7 do 8.2

Miasto - 7.4-7.8

średnia z 10 000 km - 7.5

Bak na 400-500km. Póki co głównie miasto, przymierzam się do hybrydy Yaris do miasta i dla żonki bo szkoda mi potForka.

Pochwalę się zszedłem Bugiem NA 125qunia 2.0 LPG 12,5L cykl mieszany zazwyczaj nie schodzę z 14:D 

Trasa z domu do Chorwacji na wyspę Pag, plus trochę kręcenia się po miejscu. Drugie zdjęcie z trasy powrotnej. Prędkość do 120-130, klima cały czas włączona. IMG_20200821_191116.thumb.jpg.52bafd6a7fdaa56925ccc9701b2cc6f4.jpg

IMG_20200823_015553.jpg

Edited by Artman84
3 godziny temu, matios16 napisał:

Który silnik taki oszczedny? 

2.0 SOHC, prędkość w ramach obowiązujacych przepisów, chyba jest zepsuty... 

Edited by Artman84

Ja tak dobrze nie mam. Ale też źle nie jest. Trasa Bielsko-Biała - Jastarnia. 10l LPG/100km. Prędkości ok 100-120. W zeszłym roku było Poniżej 10 ale też inna trasa.

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

W zeszłym roku było Poniżej 10 ale też inna trasa.

Kiedyś forkiem żony z takim samym silnikiem ale w manualu udało mi się zejść do 9,4 lpg, tylko prędkości bliżej 90 przy znikomym ruchu i wydaje mi się że to jednak dużo na takie warunki. Niedawno zmieniłem jej świece, poprawiłem lekko zaworki, ogarnę geometrię, może sprawdzę sondę czy żyje i będę atakował nowy rekord :D Srurbo jest jednak oszczędniejsze ;) 

• Like 1

W ostatni weekend trasa Warszawa - Tomaszów Lubelski, przerwa i następnego dnia powrót - 2 razy po ok. 300km, prawie po całości trasa klasy S, albo panowały takie warunki na drodze, że jechałem zazwyczaj na tempomacie ok 105km/h. Było nas 2 osoby dorosłe z jakimś drobnym bagażem, oczywiście włączona klima bo lato i... spalanie w kierunku Roztocza zgodnie ze wskazaniem komputera pokładowego to 7,4l/100km, zaś na powrocie do stolicy był wynik 6,6l/100km.

Strasznie oszczędny silnik jak na napęd 4 x4 :)