Jump to content
madmax3

ile wam pali ?

Recommended Posts

To było oczywiście w ramach testtestów.  Chciałem sprawdzić ile może być najmniej :)

Fakt, ludzie się dziwili jak mnie wyprzedzali (każdy się w bok oglądał;)). Było to zrobione z zachowaniem bezpieczeństwa. Prawie na pustej drodze. Proszę się zatem nie martwić  :)

Stuknęły mi ostatnio dwa "rekordy" spalania LPG w Outbacku 2.5 - 18,9 litra w mieście (kiszenie się w krakowskich korkach) i 10,01  wczoraj w trasie.
W sobotę byłem w Krakowie a właściwie na lotnisku więc praktycznie tylko autostrada. Na tempomacie ustawione 70... tfu tfu tfu, 150kmh i komputer pokazał mi średnie 10,2l benzyny natomiast gazu wyszło 12,7l.

Jestem naprawdę miło zaskoczony spalaniem tych silników. Przed kupnem czytałem trochę i opinia była raczej o sporym spalaniu a tu taki miły suprise

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

WRX 2.0 DiT 2017

Rzeszów - Zakopane - Rzeszów 

IMG_20200101_011921.jpg

Mój WRX po kręceniu się po Krośnie  i okolicach, przy kilku mocniejszych wyjściach spod świateł ;) zro 18,3 MPG, czyli 13l/100km

13,6 l w normalnej nie do końca przepisowej jeździe przy obecnej temperaturze

W dniu 1.01.2020 o 16:23, lutek34 napisał:

Mój WRX po kręceniu się po Krośnie  i okolicach, przy kilku mocniejszych wyjściach spod świateł ;) zro 18,3 MPG, czyli 13l/100km

Panie, dużo coś ... Ja jak jeżdżę tylko po mieście to pali w przedziale 10,5-11,5 litra

Teraz jeżdżę delikatniej, to po mieście jest to ok 9,5-10,5 L

58 minut temu, mRoZiOo napisał:

Panie, dużo coś ... Ja jak jeżdżę tylko po mieście to pali w przedziale 10,5-11,5 litra

Teraz jeżdżę delikatniej, to po mieście jest to ok 9,5-10,5 L

sprawdz czy aby nie za uboga miesznka, bo jakos malo tego paliwka chleje Twoje autko... ;):P

A czym by się to objawiało ? 

Jeżdżę na 98 

Tylko jeżdżę spokojnie. Mówię o całym średnim spalaniu miesięcznym bo chwilowe to jest wysokie czasem w zależności od stopnia rozgrzania samochodu i długości trasy 

zarty sobie stroje :)

a tak na powaznie, to b. dobry wynik

Emerycka jazda i spalanie jest ok

OBK 3.6 + box Thule Motion XXL ( 47 cm wysokości :-) ) + 4 osoby na pokładzie +połowa baku benzyny  ( 35l ) + pełen bak LPG (65l ) + pełen bagażnik

przejazd przez AT z prędkościami dozwolonymi ( 90-130 ) - średnie spalanie 11,6 l lpg/ 100

cena LPG w IT - 0,62 eur     pb 1,69 eurr

zakładając że lpg pali 20 % więcej niż pb to wychodzi na to że mój OBK spala równowartość około 4,5-5l pb/100 :-D

taki diesel tylko w benzynie :-D

Droga wojewodzka 90-140km/h43475233e4c51ffcfed305b067a9ab13.jpgcd013dfe2614a40a1e9b9792be9eeb0e.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

W dniu 3.01.2020 o 18:05, Dracula napisał:

Droga wojewodzka 90-140km/h43475233e4c51ffcfed305b067a9ab13.jpgcd013dfe2614a40a1e9b9792be9eeb0e.jpg

Jaki model auta? 

A godzina z fotki to Przypadek? Nie sądzę :)

Godzina to przypadek . Legacy iv kombi 2.0 137kuni.

A z godzina obczailem po jakims czasie 555

WRX 2.5 trasa Wrocław - Warszawa - 9,6l PB95 na 100KM. Mój najniższy wynik do tej pory :) 

WRX 2.5 trasa Wrocław - Warszawa - 9,6l PB95 na 100KM. Mój najniższy wynik do tej pory  

Pb95 do WRX ?

WRX 2.5 trasa Wrocław - Warszawa - 9,6l PB95 na 100KM. Mój najniższy wynik do tej pory  

Pb95 do WRX ?

220 km raczej przepisowa jazda , spalanie 10,5 l w WRX STI

6 godzin temu, polak900 napisał:

Pb95 do WRX ?

Na takie był zestrojony, na takim jeździ.

U mnie najmniejsze spalanie zarejestrowane przy jeździe emeryckiej na kompie to 6.0 na dystansie 130km.

2.0 LEGACY IV SOHC 138km kombi.

średnie zużycie gazu to 10-11L uważam że spalanie jest jak najbardziej akceptowalne.

Mój najniższy wynik jaki udało się zrobić na komputerze (trasa Jelenia Góra - Wrocław). Subaru Legacy IV 2.0 165 KM 4EAT z LPG.

IMAG0350.jpg

Silniki DOHC są z natury bardziej oszczędne, jeśli nie są agresywnie ujeżdżane jednak skrzynia 4 biegowa z pewnością nie ułatwia sprawy:)

3 godziny temu, Slawskip napisał:

Mój najniższy wynik jaki udało się zrobić na komputerze (trasa Jelenia Góra - Wrocław). Subaru Legacy IV 2.0 165 KM 4EAT z LPG.

IMAG0350.jpg

:blink: wow...nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazić jak można taki wynik zrobić na trasie. 

Ja jadąc trasę Radom - Wawa ( czyt. totalnie płaska trasa ) z prędkością max 85 i ledwo muskanym gazem robię 7.4

Ale 5.8....to na pewno nie przy prędkości poza miejskiej

Po płaskim tak się nie da, a trasa Jelenia Góra Wrocław to jakby nie patrzeć trochę z górki jest ;-) poza tym jechałem w nocy i na drodze było praktycznie pusto (widać po godzinie przyjazdu do Wrocławia). Poza tym to wynik z kompa, a przy dystrybutorze wyszło na bank więcej. No i prędkości tak w okolicach 70-75 km/h.

Sti - 236 km - 11,5 l prędkości różne ale nie więcej niż 30km/h ponad dopuszczalne

Generalnie sporo wyprzedzania

5 godzin temu, Slawskip napisał:

Po płaskim tak się nie da, a trasa Jelenia Góra Wrocław to jakby nie patrzeć trochę z górki jest ;-) poza tym jechałem w nocy i na drodze było praktycznie pusto (widać po godzinie przyjazdu do Wrocławia). Poza tym to wynik z kompa, a przy dystrybutorze wyszło na bank więcej. No i prędkości tak w okolicach 70-75 km/h.

No to się da, bo przy 70 zapinany jest już lockup i uślizgu nie ma :)