Jump to content

ile wam pali ?

Recommended Posts

Forester '05 2,5NA

Przy spokojnej jeździe mieszanej nawet 10,5 LPG

Ostatnio w trasie z pełnym stanem i sporym bagażem, klimatyzacja non stop, głównie tempomat i 140km/h - 13,5 LPG

• Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Inni kierowcy a w szczególności kierowcy TIR'ów też musieli być pod wrażeniem tego spalania  na pewno nie jeden jak Cię wyprzedzał z wrażenia powiedział "o ja pier....."    Sorry za offtop al

Myślę, że jeśli wiara Twoja jest prawdziwa i głęboka to jest niezachwiana - i masz na tyle luzu, żeby (zamiast się obrażać) uśmiechać się do różnic między bliźnimi.  No i nie rozwijać tematu zwią

Przepraszam, nie chciałem żeby ktokolwiek tracił przeze mnie "lajki"...  

Posted Images

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :)  Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

Byłem kiedyś na serwisie w ASO, skasowali wszyskie błędy i przez jakieś 3 dni spalanie miałem właśnie na poziomie 7l. Później znowu to samo. Wskazań licznika wtedy nie kasowali, a drogami poruszałem się takimi jak zawsze :)

Edited by BARTIG

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :)  Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

Byłem kiedyś na serwisie w ASO, skasowali wszyskie błędy i przez jakieś 3 dni spalanie miałem właśnie na poziomie 7l. Później znowu to samo. Wskazań licznika wtedy nie kasowali, a drogami poruszałem się takimi jak zawsze :)

A jakie to błędy były? Może coś nie działa jak trzeba i wymaga naprawy. 

Kto ma Forka 2.0 2006-2008 158KM i ile mu pali (benzyny) - tak dla porównania? Z góry dziękuję.

Edited by Fala

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :) Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

A jakie to błędy były? Może coś nie działa jak trzeba i wymaga naprawy.

Nic nie powiedzieli wiec może nie było nic

Kto ma Forka 2.0 2006-2008 158KM i ile mu pali (benzyny) - tak dla porównania? Z góry dziękuję.

Mnie palił 8,5 ale kolega na tych samych drogach spalał ponad 10,5

Potem podpatrzyłem, że on cały czas "pompował" gazem. Miałem wrażenie, że w jego rękach to auto jechało skokami.

2.5 XT 211KM 

Miasto 13-14 l

Miasto-Trasa (50%) 9,7-12 l

Dzięki za (p)odpowiedzi :)

FXT 2.0 177KM - 11,4l w odcinakach dziennych 2x25km

11,8 na podobnych dziennych odcinkach 2x16km, automat.

Sent with Tapatalk

FXT 2.0 177KM - 11,4l w odcinakach dziennych 2x25km

11,8 na podobnych dziennych odcinkach 2x16km, automat.

Sent with Tapatalk

po dzisiejszym tankowaniu 10.8 :)

pewnie przez okres wakacyjny czyli mniejszy ruch :)

Cześć, mój forek pali tyle ile chce... 14-15l/100km, dużo? Pojęcie względne. A tak z innej beczki: myslę, że mając subaru trochę niestosowne jest mówienie o spalaniu (no chyba, że oleju)- litr więcej, litr mniej... chodzi przecież o codzienne pozytywne wrażenia z jazdy nieprzeciętnym samochodem. Czego wszystkim życzę i przy okazji pozdrawiam :)

po dzisiejszym tankowaniu 10.8 pewnie przez okres wakacyjny czyli mniejszy ruch

Ostatnie tankowania to spalanie poniżej 10 :) Trochę więcej autostrad i stałe prędkości w granicach 110 km/h.

Poniżej dane z całego okresu użytkowania forka.

icon3.png 

myslę, że mając subaru trochę niestosowne jest mówienie o spalaniu (no chyba, że oleju)- litr więcej, litr mniej...

Ten wątek ma na celu raczej pokazanie realnego spalania naszych aut niż przechwalania się... Dzięki temu użytkownik może określić też, czy z jego samochodem jest wszystko ok...
Przynamniej tak mi się wydaje.

Sent with Tapatalk
  • Upvote 1

Mój obecny OBK 2.5i CVT MY11 nie jest może szybki, ale miał być z założenia przede wszystkim duży i komfortowy. Między ostatnimi tankowaniami przejechałem 607 km, z czego około 560 km na spokojnej trasie plus trochę kręcenia się po Stolicy, na wyświetlaczu komputer pokazał średnią 7,4, po zatankowaniu (45,68 litrów PB95) wyszło 7,53/100km. Jak na wieloryba ważącego około 1600 kg z paliwożernym bokserem SOHC pod maską jestem pod wrażeniem.

Spalanie OBK 2.5 CVT MY11 560 km trasa + 47km po Stolicy :-)

Poza tym kłaniam się nisko osobom, które napisały oprogramowanie do skrzyni CVT w tym modelu. Przy moim normalnym stylu jazdy (czyli spokojnie) skrzynia dobiera przełożenia bardzo racjonalnie i przewidywalnie, a redukcje za pomocą dźwigienki przy kierownicy sprawdzają się znakomicie, gdy chcę hamować silnikiem (z 4EAT w FXT 2.5T MY06 nie potrafiłem się tak dobrze zgrać). Skoro w OBK MY15 jest jeszcze lepiej - to ode mnie - szacunek dla konstruktorów.

Impreza GH na podtlenku ! Skoczów -Solina, prawie cała trasa na tempomacie na komputerku 8/100 a w rzeczywistości 9,3

Forkiem W-wa - Zakopane - W-wa - średnia przy pompie 8,7l/100km. Nie szybciej niż 130kmh.

Forek 2.0 XT MY04 po lekuchnych poprawkach - srednie spalanie z przedostatniego 1000km (700 trasy 110-140kmh i 300 miasto w malych odcinkach) - 10,4 l/100km.

Ostatnie 500 km po trasach na podkarpaciu (srednio wolno ale sporo dynamicznych przyspieszen przy wyprzedzaniu) - srednio 8,4 l na 100 km. Szczeka mi opadla. Przed poprawianiem FHI takie wartosci byly dla mnie nieosiagalne.

Edited by zamieszanie