Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Forester '05 2,5NA

Przy spokojnej jeździe mieszanej nawet 10,5 LPG

Ostatnio w trasie z pełnym stanem i sporym bagażem, klimatyzacja non stop, głównie tempomat i 140km/h - 13,5 LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :)  Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

Byłem kiedyś na serwisie w ASO, skasowali wszyskie błędy i przez jakieś 3 dni spalanie miałem właśnie na poziomie 7l. Później znowu to samo. Wskazań licznika wtedy nie kasowali, a drogami poruszałem się takimi jak zawsze :)

Edytowane przez BARTIG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :)  Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

Byłem kiedyś na serwisie w ASO, skasowali wszyskie błędy i przez jakieś 3 dni spalanie miałem właśnie na poziomie 7l. Później znowu to samo. Wskazań licznika wtedy nie kasowali, a drogami poruszałem się takimi jak zawsze :)

 

A jakie to błędy były? Może coś nie działa jak trzeba i wymaga naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma Forka 2.0 2006-2008 158KM i ile mu pali (benzyny) - tak dla porównania? Z góry dziękuję.

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej.

Powiedźcie mi proszę czy spalanie Forka 2.0D 2008r na poziomie 8,6 l/100km (średnie, 70% miasto) jest odpowiednie ? Czasem zejdę na 8,4l ale nic mniej :) Gdzieś czytałem że powinno wynosić około 7-7,5 l.

Byłem kiedyś na serwisie w ASO, skasowali wszyskie błędy i przez jakieś 3 dni spalanie miałem właśnie na poziomie 7l. Później znowu to samo. Wskazań licznika wtedy nie kasowali, a drogami poruszałem się takimi jak zawsze :)

A jakie to błędy były? Może coś nie działa jak trzeba i wymaga naprawy.

Nic nie powiedzieli wiec może nie było nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma Forka 2.0 2006-2008 158KM i ile mu pali (benzyny) - tak dla porównania? Z góry dziękuję.

 

Mnie palił 8,5 ale kolega na tych samych drogach spalał ponad 10,5

Potem podpatrzyłem, że on cały czas "pompował" gazem. Miałem wrażenie, że w jego rękach to auto jechało skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za (p)odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój forek pali tyle ile chce... 14-15l/100km, dużo? Pojęcie względne. A tak z innej beczki: myslę, że mając subaru trochę niestosowne jest mówienie o spalaniu (no chyba, że oleju)- litr więcej, litr mniej... chodzi przecież o codzienne pozytywne wrażenia z jazdy nieprzeciętnym samochodem. Czego wszystkim życzę i przy okazji pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po dzisiejszym tankowaniu 10.8 pewnie przez okres wakacyjny czyli mniejszy ruch

 

Ostatnie tankowania to spalanie poniżej 10 :) Trochę więcej autostrad i stałe prędkości w granicach 110 km/h.

Poniżej dane z całego okresu użytkowania forka.

icon3.png 


myslę, że mając subaru trochę niestosowne jest mówienie o spalaniu (no chyba, że oleju)- litr więcej, litr mniej...

Ten wątek ma na celu raczej pokazanie realnego spalania naszych aut niż przechwalania się... Dzięki temu użytkownik może określić też, czy z jego samochodem jest wszystko ok...
Przynamniej tak mi się wydaje.


Sent with Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny OBK 2.5i CVT MY11 nie jest może szybki, ale miał być z założenia przede wszystkim duży i komfortowy. Między ostatnimi tankowaniami przejechałem 607 km, z czego około 560 km na spokojnej trasie plus trochę kręcenia się po Stolicy, na wyświetlaczu komputer pokazał średnią 7,4, po zatankowaniu (45,68 litrów PB95) wyszło 7,53/100km. Jak na wieloryba ważącego około 1600 kg z paliwożernym bokserem SOHC pod maską jestem pod wrażeniem.

 

Spalanie OBK 2.5 CVT MY11 560 km trasa + 47km po Stolicy :-)

 

Poza tym kłaniam się nisko osobom, które napisały oprogramowanie do skrzyni CVT w tym modelu. Przy moim normalnym stylu jazdy (czyli spokojnie) skrzynia dobiera przełożenia bardzo racjonalnie i przewidywalnie, a redukcje za pomocą dźwigienki przy kierownicy sprawdzają się znakomicie, gdy chcę hamować silnikiem (z 4EAT w FXT 2.5T MY06 nie potrafiłem się tak dobrze zgrać). Skoro w OBK MY15 jest jeszcze lepiej - to ode mnie - szacunek dla konstruktorów.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forkiem W-wa - Zakopane - W-wa - średnia przy pompie 8,7l/100km. Nie szybciej niż 130kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0 XT MY04 po lekuchnych poprawkach - srednie spalanie z przedostatniego 1000km (700 trasy 110-140kmh i 300 miasto w malych odcinkach) - 10,4 l/100km.

 

Ostatnie 500 km po trasach na podkarpaciu (srednio wolno ale sporo dynamicznych przyspieszen przy wyprzedzaniu) - srednio 8,4 l na 100 km. Szczeka mi opadla. Przed poprawianiem FHI takie wartosci byly dla mnie nieosiagalne.

Edytowane przez zamieszanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...