Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rekord zrobiłem 33 mile na galonie ;) byłoby może lepiej ale trasa krótka i pagórkowata . . .

Gratulacje - to może być zaleta m.in. świeżego ATFu :idea:

Ja potrafiłem osiągać Tribeką 36mpg (6,5L) latem na odpowiednim ATFie i innych olejach przy w miarę stałej prędkości 80kmh (mój odcinek testowy) - trudno to wytrzymać ale wynik osiągalny :shock:

 

Z moich doświadczeń w przelewaniu ATFów wynika, że AT Subaru lubią ATFy o zmodyfikowanym/obniżonym tarciu o wiele bardziej niż inne marki i różnice rzędu 20% na spalaniu pomiędzy różnymi ATFami można zaobserwować w skrajnych przypadkach.

 

Ja obecnie przy dobrze zbalansowanym tarciu w AT schodzę po Wa-wie Tribeką zimą do 12-13L (niedogrzany olej silnikowy bo odcinki do Centrum ~20km a ATF ziębiony dodatkową chłodnicą ATFu :!: niestety <0C ATF nawet po 30 min jazdy nie osiąga 60C co ekonomicznej jeździe zdecydowanie nie sprzyja :| ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord bo dużo czy rekord bo mało ?? :mrgreen: Bo mnie te pojęcia w ogóle nic nie mówią :mrgreen:

 

Że tak mało ;) Pierwszy raz taki wynik . . .

 

przy w miarę stałej prędkości 80kmh

 

Z taką właśnie prędkością się przemieszczałem. A tak standardowo przy normalnej jeździe jak wychodzi 22 mpg to się cieszę więc dla mnie to rekord. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rano chodzi sobie 15 min na mrozie zanim kierowca wsiądzie

 

No to gratuluję.

Niestety jeszcze duża większość kierowców nie zdaje sobie sprawy że to niedobre dla silnika i bardzo nieekologiczne, choć wygodne. Gdybyś szybko ruszył, to spalanie pewnie miałbyś mniejsze.

Dodam jeszcze, że w niektórych krajach np. w Niemczech obowiązuje zakaz rozgrzewania auta w ten sposób na postoju.

Dlaczego to jest niedobre dla silnika? Chyba lepiej będzie jak się rozgrzeje. Co do ekologi to akurat już posiadanie subaru jest bardzo nie ekologiczne ^^. Silnik na postoju z powyłączanymi światłami itp. spali maks 1 litr na godzinę (liczę tak bo 1,9tdi pali 0,5l na godzinę). A z kolei na zimnym silniku jest włączone ssanie więc jest optymalna mieszanka której powinien spalić mniej. Ci co chcą oszczędzić na paliwie polecam kurs ekonomicznej jazdy subaru

=D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...