Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczeliście drażliwy temat dla mnie :sad:

Cały czas, z mieszaną jazdą wychodzi mi 17-23l na stówę. Jak jeżdzę w mieście dynamicznie ale nie na maxa to wtedy mam około 14l.

 

Moja jazda w mieście to głownie korki. Ostatnie spalanie to 18,9 litra. I żebym chociaż wiedział jak to się stało...

Na trasie da się zejść w okolice 9//100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie, że spalanie Wam schodzi poniżej 10 :roll:. U mnie przy naprawdę emeryckiej jeździe po trasie (zdarzyło sie to może raz czy dwa :oops: ) spalanie osiągnęło 11l - a może moja "definicja" emeryckiej (jakoby oszczędnej) jazdy odbiega od innych. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh temat do zamkniecia, pali tyle ile sie wleje ;)

 

Popieram, już setki razy było na temat spalania w różnych autach i jak ktoś poczyta na forum lub poczyta ten wątek, to takie info znajdzie. Po co ciągle o tym pisać skoro i tak wszystko zależy od prawej nogi :?: Jednemu spali 14 a innemu 25 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh temat do zamkniecia, pali tyle ile sie wleje ;)

 

Popieram, już setki razy było na temat spalania w różnych autach i jak ktoś poczyta na forum lub poczyta ten wątek, to takie info znajdzie. Po co ciągle o tym pisać skoro i tak wszystko zależy od prawej nogi :?: Jednemu spali 14 a innemu 25 ....

 

to prawda,

ja mam taką nogę, że pali mi średnio 14l/100 (miasto 16, trasa 12)

 

ciekawe jest to, że czy myślę o tym czy nie wynik jest taki sam - noga wykręca 14/100.

tak to wygląda :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeliście drażliwy temat dla mnie

Cały czas, z mieszaną jazdą wychodzi mi 17-23l na stówę. Jak jeżdzę w mieście dynamicznie ale nie na maxa to wtedy mam około 14l.

 

Maciek, masz STI, ktore jezdzi nie gorzej jak typowe porsche, a pali sporo mniej wiec spoko, wyluzuj.

No i masz dodatkowo w aucie bagażnik i 3 miejaca gratis ;-)

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 12:01 pm ]

i tak wszystko zależy od prawej nogi Jednemu spali 14 a innemu 25 ....

 

Spotkałem się z opinią, która podważa tą tezę,

tzn. spalanie zależy też od traktowania auta przy docieraniu.

 

Podobno dobrze dotarte silniki to 10-15% mniej spalania.

Taka jest konkurencyjna teza.

 

Ale czy tak jest? Nie wiem.

 

U mnie docieranie i spalanie średnie jest jak instrukcja mówi, więc może coś w tym jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... jednemu 6 drugiemu 8 (i pół )

 

Zbanować go , te diesle to zło wcielone. Tam musi siedzieć jakaś szatańska moc że to tylko 6 litrów pali :twisted:

może od razu pasek za zbyt niskie spalanie :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przejechałem w łykend >1000km i oto efekty dla 2.0 GL:

 

WWa-Wroc 8,6l/100km. Gierkówka 120-140km/h, lasy między Piotrkowem w Walichnowami 120km/h- dużo zakrętów i więcej hamowań. (Janki-Wrocław(Kolejowa ) 3h30min)

 

Wrocław-SpindleruvMlyn-Liberec-Wrocław - 8,8l/100km. Do JeleniejG. tak szybko jak się da- 170-180km/h autostrada, potem do 130km/h na reszcie trasy, w Czechach spokojnie, aczkolwiek trochę ślizgania na śniegu, kilowania Skodavek i takie tam inne rozrywki +50km ostrego (jak na GL) jechania pięknymi wąskimi, krętymi dróżkami przez górki.

 

Wrocław-WWa 8,4l/100km Bardzo spokojnie i bez szaleństw, pierwszy raz od baaaaardzo dawna jechałem >4h

 

Jaki z tego morał? Nie opłaca sie jechać wolno, tylko szybko ale z głową :) czyli bez zbędnego używania hamulca + hamowanie silnikiem, bo pali tyle samo, a przyjemność większa.

 

Po wymianie oleju, świecach i reszcie napraw przy uszczelce głowicy, jakby mniej pali- wcześniej nie schodziłem na trasie poniżej 10l /100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław-WWa 8,4l/100km Bardzo spokojnie i bez szaleństw, pierwszy raz od baaaaardzo dawna jechałem >4h
Mój normalny czas do Rzeszowa to około 4 godziny :shock:

Tak to jest jak się jeździ po polskich bezdrożach. Taki odcinek drogi w cywilizowanym kraju robi się w maximum 2 godziny :roll: Ostatnio trasa Łódź Essen w 7h z małym hakiem. Było by wiele szybciej gdyby w Nowym Tomyślu nie kończyła się ta śmieszna trasa zwana autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój normalny czas do Rzeszowa to około 4 godziny :shock:

mój normalny czas do Wrocławia to 3.20-3.30 ( w wieczorem oczywiście) bez zbędnego pałowania ;)

 

spalanie jak w turbo :mrgreen:

no to jest minus bezturba :) żeby osiągnąć tą samą prędkość po wyjściu z łuku ja wciskam pedał z podłogę na 20s, a ty nie w podłogę ino delikatnie i na 5s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...