Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie 7,3 l.Serio!!
spalanie LPG w tych samych warunkach wyniosło 11,5 L/100km

 

I msamo to już świadczy o zafałszowaniu pomiaru...

 

Rozumiem, że masz instalkę sekwencyjną... więc nie powinien "w tych samych warunkach" palić Ci więcej niż 10... no 20% więcej...

120%*7,3 => 8,8l... :)

 

Tak więc na benzynce jechałeś "z górki" i z wiatrem w plecy... :mrgreen::twisted:

 

 

Instalkę mam V generacji,ciekła faza wtrysku firmy JTG COM...Problem w tym że mam z nią kłopoty od samego początku.Spalanie gazu winno być na poziomie spalania benzyny ale NIE JEST bo Panowie z firmy :evil: ... :oops: od dłuższego czasu nie mogą poradzić sobie z regulacją w/w.Dlatego zrobiłem ten test aby udowodnić w/w Panom że Foryś spala benzynkę na przyzwoitym poziomie.Niedowiarków pozdrawiam i zapraszam do Wrocka na jazdę próbną.Dodam że instrukcja przewiduje spalanie 7,8 L/100km dla takiego Forestera.

 

 

OBK 2.5MT MY06 bez problemu uzyskuje podobny wynik. Ostatnio testowałem to na trasie Wrocław - Katowice 130km na tempomacie praktycznie cały czas - wynik 7,9 l.

Niestety mam potem problem z psychiką. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że Forester jak na jego bardzo mierne osiągi pali dość dużo, specjalnie nigdy nie mierzyłem ale w sobote zatankowałem do pełna, zrobiłem Kraków ( akcja Oskar ) przyznam dość dynamicznie :razz: a w niedziele sie troche pokręciłem po Sączu, i rezerwa, zrobiłem 385 i zatankowałem 53 litry :evil: czyli ok 14 litrów, Jak na osiągi tego auta, moim zdaniem bardzo duzo :cry:

 

Co powiesz na to: Foryś 2.0 MY06 autostrada w niemcowie prawie 400 km z równą prędkością 150 km. Żadnego ostrego wyprzedzania. Spalanie 13,4 l. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przejechałem w piątek trasa warszawa - suwałki . W wawie zatankowałem do pełna

w suwałkach wskazówka pokazała dokładnie 0,5 baku czyli 30l licznik pokazał 294km czyli wyszło że średnio 10,2 l . średnio dynamicznie 140-160km/h .

 

Czyli w sumie chyba nieźle

pozdrowienia

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przejechałem w piątek trasa warszawa - suwałki . W wawie zatankowałem do pełna

w suwałkach wskazówka pokazała dokładnie 0,5 baku czyli 30l licznik pokazał 294km czyli wyszło że średnio 10,2 l . średnio dynamicznie 140-160km/h .

 

he he

he..he..he..

Wskaźnik poziomu paliwa nie pracuje liniowo...

 

najlepiej zalac na fulaka zjechac i zatankiowac jeszcze raz do pelna wtedy bedziesz mial wlzledne pojecie ile ci spalil.

 

Foryś 2.0 MY06 autostrada w niemcowie prawie 400 km z równą prędkością 150 km. Żadnego ostrego wyprzedzania. Spalanie 13,4 l. Masakra.

 

chyba bym sie poplakal jak by mi auto z takimi osoagami tyle palilo :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldenarts napisał/a:

he..he..he..

Wskaźnik poziomu paliwa nie pracuje liniowo...

 

 

najlepiej zalac na fulaka zjechac i zatankiowac jeszcze raz do pelna wtedy bedziesz mial wlzledne pojecie ile ci spalil.

 

Ja tam tankuję LPG i to na full'a, a nie do odbicia zaworu... ale przy benzynce pod korek to najbardziej miarodajny sposób, to fakt...

 

chyba bym sie poplakal jak by mi auto z takimi osoagami tyle palilo

 

A co ja mam zrobić, jak mi po Wawie wychodzi nawet do 20l LPG :cry::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie na to ile wam pali :twisted: !

Stać Cie na SUBARU to i na paliwo masz :twisted::twisted::twisted:

Ja tam nie narzekam, bo jak spalanie benzyny jest do 20l na 100km to jest git :cool: !!!

Jak uważacie że Ci za dużo pali to kup sobie amerykana :twisted::mrgreen: :wink:

 

 

Trochę chyba przesadziłeś. Moim zdaniem wysoka cena auta powinna być w pewien sposób rekompensowana niskimi kosztami eksploatacji :grin:

 

No ale wyjątki ( czyt. Subaru ) potwierdzają regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie na to ile wam pali :twisted: !

Stać Cie na SUBARU to i na paliwo masz :twisted:

No nie do konca to prawda bo subaru sa coraz tansze i przez to popularniejsze a paliwo NIE (choc ostanio potanialo) Roczne wydatki na Pb moga stanowic polowe wartosci auta albo wiecej. Nie kazdy kto kupi Subaru za 30-40 tys chce (moze i chciec ale nie ma mozliwosci) wydac kolejne 20 tys przez rok smigania na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, bo spalanie na poziomie 17l w mieście oznacza deptanie, a deptanie może być różne, zależy od humoru, warunków na drodze itp. :) w ogóle pomiar spalania to sprawa nieco złożona i najlepiej wynik odda średnia za cały rok, na którą się składają zarówno upalania po 60-80l/100km jak i delikatne emeryckie przetaczania na poziomie 7,5l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba przesadziłeś. Moim zdaniem wysoka cena auta powinna być w pewien sposób rekompensowana niskimi kosztami eksploatacji :grin:

 

No ale wyjątki ( czyt. Subaru ) potwierdzają regułę.

 

Samochód dla pasjonatów :razz:

 

No nie do konca to prawda bo subaru sa coraz tansze i przez to popularniejsze a paliwo NIE (choc ostanio potanialo) Roczne wydatki na Pb moga stanowic polowe wartosci auta albo wiecej. Nie kazdy kto kupi Subaru za 30-40 tys chce (moze i chciec ale nie ma mozliwosci) wydac kolejne 20 tys przez rok smigania na Pb.

 

Wsiadasz do auta odpalasz słyszysz gang silnika wkręcanego na obroty! Widzisz spojrzenia w twoją stronę, bo jedziesz subaru :cool: to rekompensuje wszystkie wydatki związane z paliwem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he..he..he..

Wskaźnik poziomu paliwa nie pracuje liniowo...

 

he..he.. :oops: no fakt o tym nie pomyślałem że to tak może być, wydaje mi się to głupie, ale następnym razem zatankuje jak będzie 1/2 i zobaczę ile wejdzie na full, a tak wogóle to zgadzam się z Adam12

pozdrowienia

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba przesadziłeś. Moim zdaniem wysoka cena auta powinna być w pewien sposób rekompensowana niskimi kosztami eksploatacji :grin:

 

No ale wyjątki ( czyt. Subaru ) potwierdzają regułę.

No tych wyjątków jest więcej: Mercedesy różne (SLR, seria AMG), Maybach, Ferrari, RR, jakieś tam lepsiejsze Jaguary, Astony i inne wydumki, zazwyczaj im droższy tym więcej spala i kosztuje na przeglądach :) Cena najbardziej wypasionego subaru styknie akurat na drewnianą inkrustację do Maybacha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba przesadziłeś. Moim zdaniem wysoka cena auta powinna być w pewien sposób rekompensowana niskimi kosztami eksploatacji :grin:

 

No ale wyjątki ( czyt. Subaru ) potwierdzają regułę.

 

Samochód dla pasjonatów :razz:

 

No nie do konca to prawda bo subaru sa coraz tansze i przez to popularniejsze a paliwo NIE (choc ostanio potanialo) Roczne wydatki na Pb moga stanowic polowe wartosci auta albo wiecej. Nie kazdy kto kupi Subaru za 30-40 tys chce (moze i chciec ale nie ma mozliwosci) wydac kolejne 20 tys przez rok smigania na Pb.

 

Wsiadasz do auta odpalasz słyszysz gang silnika wkręcanego na obroty! Widzisz spojrzenia w twoją stronę, bo jedziesz subaru :cool: to rekompensuje wszystkie wydatki związane z paliwem :smile:

nie musisz mi tego mowic - to dziala nawet w przypadku 11 letniego GT :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wypada kupic nowego 2,0 bo to obciach jak wózek nie konsumuje pod 20 w mieście :shock:

Spoko z tego wyłania się obraz auta dla ajentów stacji benzynowych :lol:

Może ktoś po prostu chce mieć auto made in Japan a reszta to sprawa drugorzędna i jak pogodzi się juz z archaicznym wnętrzem, nie ma zamiaru tankowac co 4 dni baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wypada kupic nowego 2,0 bo to obciach jak wózek nie konsumuje pod 20 w mieście :shock:

Spoko z tego wyłania się obraz auta dla ajentów stacji benzynowych :lol:

Może ktoś po prostu chce mieć auto made in Japan a reszta to sprawa drugorzędna i jak pogodzi się juz z archaicznym wnętrzem, nie ma zamiaru tankowac co 4 dni baku.

 

Nie zupełnie, bo konsumpcja paliwa w większej mierze zależy od stylu jazdy! :cool:

A dodatkowo trzeba mieć na uwadze że większość SUBAREK ma 4WD, a takie auta zawsze będą więcej palić niż np FWD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xitram moja Toyotka niecałe 1,2 litra tez pali ponad 10, ale to jest klasyk i może :cool: ale auto które ma jakieś tam 160KM i nawet 4 łapy na stałe nie powinno brać więcej niż 10 przy normalnej jeździe.

Chyba, że nie załapałem ale tutaj "wypada" byc nieekonomicznym :lol: w takim razie z 55KM pod maską i napędem na jedną oś i tak jestem najbardziej paliwożerny - tzn. moje KMy piją najwiecej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5qra, ale przy normalnej jeździe (puste, bez przekraczania 130km/h, pusta autostrada) one palą poniżej 10l :)

to przeoczyłem :lol: fakt że mówicie o jeździe nie normalnej - prawie upalanie ;)

Mnie chodzi o jazdę jak najbardziej normalną - codzienną po średnio zatłoczonej aglomeracji - GOP

Bez szaleństw. Wiesz 2,0 RS ma katalogowe średnie 9,0 i jak po kupnie okaże się że zamiast tego jest naście - to nawet święty się wcurwi :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Toyotka niecałe 1,2 litra tez pali ponad 10, ale to jest klasyk i może :cool: ale auto które ma jakieś tam 160KM i nawet 4 łapy na stałe nie powinno brać więcej niż 10 przy normalnej jeździe.

 

5qra, Co :?: To twojej Toyocie wolno, a mojej Subarce NIE ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5qra, 2.0RS ma 165KM, jak będziesz delikatny to spali prawie tyle ile katalog podaje (dla mojego podają 12,2 w mieście i w zasadzie udaje mi się podobny wynik osiągnąć +1 litr), natomiast w trasie podają 7,8 litra, a mi się nie udało jeszcze zejść poniżej 9 :) Ale może jak się cały czas jedzie 90km/h to rzeczywiście jest to do osiągnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...