Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

troche bezsensowne pytanie forester MY06 2.0 L nie może być z turbiną :cool: :cool: :cool:a tak kontynując mieszkam w okolicach bielska białej także w jedną strone mam troche z górki ale z powrotem nadrabiam pod górke i naprawde nie wiem jak wy jeżdzicie że wam tyle pali zaznaczam że wiem do czego służy pedał gazu i mam już 15 pkt karnych tylko za prędkość za prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z zaciekawieniem obserwuje wypowiedzi dotyczące spalania, szczególnie WRX i coraz bardziej skłaniam się ku wizycie w ASO żeby sprawdzili czy wszystko jest w porządku z moim autem.Jedynie na początku podczas docierania udawało mi się zrobić na zbiorniku 400km(ok. 15 l na 100km) ale to było kręcnie max do 4-4,5tys. obrotów, a teraz max do 5,6-5,7tys. obr. i wciąga mi w okolicach 20 l a w większości robie trasy z prędkością przelotową 160-170km/h i staram się jechać spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń :mrgreen: chociaż wiem że sie czasami nie da :cool:(a punkty też zbieram i nawet jednorazowo dostałem 24 i byłem dwa razy w TV :lol: - ale to jeszcze Fabią ) .Także nie mam zielonego pojęcia skąd się bierze zużycie na poziomie poniżej 15 l/100km.

Pozdrawiam wszystkich jeżdżących oszczędnie oraz tych mniej oszczędnych :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

...WRX i coraz bardziej skłaniam się ku wizycie w ASO żeby sprawdzili czy wszystko jest w porządku z moim autem.Jedynie na początku podczas docierania udawało mi się zrobić na zbiorniku 400km(ok. 15 l na 100km) ale to było kręcnie max do 4-4,5tys. obrotów, a teraz max do 5,6-5,7tys. obr. i wciąga mi w okolicach 20 l a w większości robie trasy z prędkością przelotową 160-170km/h i staram się jechać spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń

 

Zamontuj sobie wskaznik doladowania, naucz się jezdzic powiedzmy 150km/h ze wskazowką owego urządzenia na "0" a następnie sprawdz spalanie. Jak juz zobaczysz, ze 12-13 jest mozliwe, wroc do stylu gdzie wskazowka oscyluje w ok. "1" i nie jęcz :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

...WRX i coraz bardziej skłaniam się ku wizycie w ASO żeby sprawdzili czy wszystko jest w porządku z moim autem.Jedynie na początku podczas docierania udawało mi się zrobić na zbiorniku 400km(ok. 15 l na 100km) ale to było kręcnie max do 4-4,5tys. obrotów, a teraz max do 5,6-5,7tys. obr. i wciąga mi w okolicach 20 l a w większości robie trasy z prędkością przelotową 160-170km/h i staram się jechać spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń

 

Zamontuj sobie wskaznik doladowania, naucz się jezdzic powiedzmy 150km/h ze wskazowką owego urządzenia na "0" a następnie sprawdz spalanie. Jak juz zobaczysz, ze 12-13 jest mozliwe, wroc do stylu gdzie wskazowka oscyluje w ok. "1" i nie jęcz :mrgreen: .

Widzę że też nie możesz spać :mrgreen: .Właśnie jestem na etapie sprowadzania wskaźników Defi :cool: ale czy to pomoże ? Ja już się chyba uzależniłem od gwizdu turbiny która rekompensuje nawet brak posiadania akcji PKN ORLEN :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,0XT automat

Mały test na autostradzie,niemal stała prędkość 120km/h na tempomacie,w aucie tylko kierownik...Spalanie 7,3 l.Serio!! :mrgreen:

Chyba na wolnych obrotach stojąc w miejscu !!! :twisted:

To ile kilometrów jechałeś, a ile pchałeś żeby uzyskać takie spalanie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,0XT automat

Mały test na autostradzie,niemal stała prędkość 120km/h na tempomacie,w aucie tylko kierownik...Spalanie 7,3 l.Serio!! :mrgreen:

Chyba na wolnych obrotach stojąc w miejscu !!! :twisted:

To ile kilometrów jechałeś, a ile pchałeś żeby uzyskać takie spalanie?!

 

 

Nie mam powodów zmyślać.Zatankowałem do pełna,do drugiego odbicia pistoletu.Wjazd na autostrade,"rozbujałem" autko do 120km/h,włączyłem tempomat.Odcinek 74,1km w jedną stronę potem przełączenie na gaz i powrót na LPG.Tankowanie na tej samej stacji.ten sam dystrybutor,do drugiego odbicia.5,41 L.Starałem się jak mogłem.Rozumiem że to nie jest idealna metoda pomiaru ale daje jakiś obraz zużycia paliwa.Test robiłem na mój prywatny użytek a nie na potrzeby forum.Dodam tylko że spalanie LPG w tych samych warunkach wyniosło 11,5 L/100km.Pozdrawiam moich Panów od regulacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 7,3 l.Serio!!
spalanie LPG w tych samych warunkach wyniosło 11,5 L/100km

 

I msamo to już świadczy o zafałszowaniu pomiaru...

 

Rozumiem, że masz instalkę sekwencyjną... więc nie powinien "w tych samych warunkach" palić Ci więcej niż 10... no 20% więcej...

120%*7,3 => 8,8l... :)

 

Tak więc na benzynce jechałeś "z górki" i z wiatrem w plecy... :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 7,3 l.Serio!!
spalanie LPG w tych samych warunkach wyniosło 11,5 L/100km

 

I msamo to już świadczy o zafałszowaniu pomiaru...

 

Rozumiem, że masz instalkę sekwencyjną... więc nie powinien "w tych samych warunkach" palić Ci więcej niż 10... no 20% więcej...

120%*7,3 => 8,8l... :)

 

Tak więc na benzynce jechałeś "z górki" i z wiatrem w plecy... :mrgreen::twisted:

 

 

Instalkę mam V generacji,ciekła faza wtrysku firmy JTG COM...Problem w tym że mam z nią kłopoty od samego początku.Spalanie gazu winno być na poziomie spalania benzyny ale NIE JEST bo Panowie z firmy :evil: ... :oops: od dłuższego czasu nie mogą poradzić sobie z regulacją w/w.Dlatego zrobiłem ten test aby udowodnić w/w Panom że Foryś spala benzynkę na przyzwoitym poziomie.Niedowiarków pozdrawiam i zapraszam do Wrocka na jazdę próbną.Dodam że instrukcja przewiduje spalanie 7,8 L/100km dla takiego Forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z zaciekawieniem obserwuje wypowiedzi dotyczące spalania, szczególnie WRX i coraz bardziej skłaniam się ku wizycie w ASO żeby sprawdzili czy wszystko jest w porządku z moim autem.Jedynie na początku podczas docierania udawało mi się zrobić na zbiorniku 400km(ok. 15 l na 100km) ale to było kręcnie max do 4-4,5tys. obrotów, a teraz max do 5,6-5,7tys. obr. i wciąga mi w okolicach 20 l a w większości robie trasy z prędkością przelotową 160-170km/h i staram się jechać spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń :mrgreen: chociaż wiem że sie czasami nie da :cool:(a punkty też zbieram i nawet jednorazowo dostałem 24 i byłem dwa razy w TV :lol: - ale to jeszcze Fabią ) .Także nie mam zielonego pojęcia skąd się bierze zużycie na poziomie poniżej 15 l/100km.

Pozdrawiam wszystkich jeżdżących oszczędnie oraz tych mniej oszczędnych :twisted:

czesc forumowiczow podaje spalanie ale na 50km :mrgreen: moj GT tez pali 15-20 w miescie - z doswiadczenia wiem ze auta co zlopia duzo dlugo jezdza bez problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,0XT automat

Mały test na autostradzie,niemal stała prędkość 120km/h na tempomacie,w aucie tylko kierownik...Spalanie 7,3 l.Serio!! :mrgreen:

Chyba na wolnych obrotach stojąc w miejscu !!! :twisted:

To ile kilometrów jechałeś, a ile pchałeś żeby uzyskać takie spalanie?!

pewnie z gorki bylo bo inaczej sie nie da takie spalania osiagnac, male auta pala kolo 6l przy takiej jezdzie, a gdzie wysoki, kwadratowy turbo Forys ze szkrzynia A/T i spalanie 7,3???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,0XT automat

Mały test na autostradzie,niemal stała prędkość 120km/h na tempomacie,w aucie tylko kierownik...Spalanie 7,3 l.Serio!! :mrgreen:

Chyba na wolnych obrotach stojąc w miejscu !!! :twisted:

To ile kilometrów jechałeś, a ile pchałeś żeby uzyskać takie spalanie?!

pewnie z gorki bylo bo inaczej sie nie da takie spalania osiagnac, male auta pala kolo 6l przy takiej jezdzie, a gdzie wysoki, kwadratowy turbo Forys ze szkrzynia A/T i spalanie 7,3???

 

Da się...Stała prędkość bez dodawania i odejmowania gazu.Włączony tempomat.To możliwe.Mam jeszcze pełny bak benzyny,jutro powtórzę ten test specjalnie dla forum.Jeśli wynik sie powtórzy zacznę przyjmować zakłady... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peel, zanim zaczniesz przyjmować zakłady, to proponuję dystans zwiększyć do takiego, który da sensowny obraz. Np. lejesz pod korek (a nie do odbicia) w Krakowie. Jedziesz jak chcesz do Wrocławia, tam tankujesz pod korek, wracasz do Krakowa i znowu pod korek. Warto cały eksperyment zrobić w nocy, by warunki na drodze, jak i temperatura były w miarę stałe. Taka trasa o wiele lepiej pokazuje jaka jest średnia ze spalania, no i suma podjazdów i zjazdów w obu przypadkach taka sama. Oczywiście ruch na drodze może się jakoś tam zmieniać, ale na dystansie 560 wszystko się w miarę ładnie uśredni. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peel, zanim zaczniesz przyjmować zakłady, to proponuję dystans zwiększyć do takiego, który da sensowny obraz. Np. lejesz pod korek (a nie do odbicia) w Krakowie. Jedziesz jak chcesz do Wrocławia, tam tankujesz pod korek, wracasz do Krakowa i znowu pod korek. Warto cały eksperyment zrobić w nocy, by warunki na drodze, jak i temperatura były w miarę stałe. Taka trasa o wiele lepiej pokazuje jaka jest średnia ze spalania, no i suma podjazdów i zjazdów w obu przypadkach taka sama. Oczywiście ruch na drodze może się jakoś tam zmieniać, ale na dystansie 560 wszystko się w miarę ładnie uśredni. Powodzenia.

 

Podpuszcza mnie Pan...W teście który zrobiłem właściwie chodziło o odpowiedż ile auto pali na benzynie a ile na LPG (w związku z problemami które mam z instalacją) w takich samych warunkach.Przy okazji dowiedziałem się że przy zachowaniu optymalnych warunków Forester może spalić tak mało.Nie udałoby się zachować takiego samego stylu jazdy na tak długim odcinku jaki Pan proponuje a tym samym zuzycie paliwa by wzrosło.To oczywiste.Nie zamierzam też przekonywać nikogo na siłe o tym fakcie.Napisałem wyrażnie że takie spalanie miało miejsce w takich a takich warunkach,na takim a takim odcinku i z zachowaniem takiego a nie innego stylu jazdy...Serdecznie pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peel, zastanawia mnie jak dokładnie zmierzyłeś ilość spalonego LPG, bo to nie jest zadanie tak proste jak z benzyną. Do pustego zbiornika raz wchodzi 35l, a innym razem 32l - wszystko zależy od temperatury, od zachowania się zaworu w butli, który nie zawsze odbija przy tych samych warunkach, przy tak małym dystansie bałbym się jednoznacznie wyrokować, że auto pali takiego paliwa tyle a tyle. Natomiast co do deklarowania takiego samego spalania benzyny i gazu to jakoś nie widzi mi się, by auto potrafiło wziąć tyle samo LPG co benzyny nic nie tracąc z dynamiki jazdy. Owszem liczba oktanowa LPG jest wyższa od benzyny, ale kaloryczność mniejsza i wymaga to ładowania odpowiednio wyższej dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuję JAKO za regulację LPG. Pali mi 17-17.5 benzyny w mieście i gazu idealnie tyle samo. :lol::lol::lol:

 

Jak widać mozna... :smile:

Rzecz w tym że problem ze spalaniem dużo większej ilości LPG mam od założenia instalacji czyli ok. 2 m-ce(jakieś problemy z kalibracją).Na trasie Kraków-Wrocław nie przekraczając prędkości 130km/h auto spaliło pomiędzy 14-15 L/100 km LPG.Próbę wykonałem dwukrotnie,efekt bardzo przybliżony.Robiąc test benzyna-LPG tankowałem w tym samym dystrybutorze.Zakładam że napełnia gaz na podobnym poziomie a nawet gdyby nie to różnica i tak jest zbyt duża na niekorzyść LPG.Na instalacji zrobiłem około 6000 km i nieustannie sprawdzam spalanie.Niestety,wciąż nie jest dobrze.Jutro kolejne podejście do warsztatu który wykonał montaż...

Przy okazji pozdrowienia dla JAKO który swojego czasu nie odmówił mi pomocy mimo iż napadłem go w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że Forester jak na jego bardzo mierne osiągi pali dość dużo, specjalnie nigdy nie mierzyłem ale w sobote zatankowałem do pełna, zrobiłem Kraków ( akcja Oskar ) przyznam dość dynamicznie :razz: a w niedziele sie troche pokręciłem po Sączu, i rezerwa, zrobiłem 385 i zatankowałem 53 litry :evil: czyli ok 14 litrów, Jak na osiągi tego auta, moim zdaniem bardzo duzo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...