Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Różnie jest z tym miastem 100%.

U mnie OBK 2011 automat przy wyłącznych dojazdach do pracy - 5 km w jedną stronę - pięć świateł po drodze i 3 minuty w korku - pali 19 LPG.

Jadąc natomiast wieczorem(100%) miasto, bez korków - pali 13 LPG.

Latem było lepiej.

W trasie około 90 - 100 km/h - nawet 10 LPG.

Jestem zadowolony z tego stanu rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprzedałem swojego Legacy H6 i mocno zastanawiam się nad kolejnym ale tym razem z silnikiem 2,0 165km lub 2,5. Jak wygląda realne spalanie w przypadku tych silników? Da radę zmieścić się w 10l na mieście przy normalnej jeździe bez dziadkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy, 11.9l/100 to max przy 140-180. LPG. Brilliant! Stała 120 na tempomacie - 9/100. 8500km przejechane w 2.5 miesiąca 

 

WP_20181202_13_59_11_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezary napisał:

OBK 2.5i 2010r 50/50 trasa/miasto i taki wynik po 1800 km...
Waham się nad gazem...

 

Przy takim spalaniu nawet bym się nie zastanawiał ;) 

Moim zdaniem nie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezary napisał:

No tak... Tylko na razie jeżdżę jak emeryt i robię dziennie ponad 100km. Także przy energicznym podejściu i prawie 3tys km miesięcznie jakoś by się zwrócił :)

Przelicz po ilu km gaz się zwróci i zadaj sobie pytanie czy tym pojazdem tyle przejedziesz czy będziesz myślał w międzyczasie o sprzedaży. Jesli subru chcesz mieć dłużej i zacząć wykorzystywać w pełni 2.5 to gazowalbym;) Odkryjesz druga naturę , też kiedyś na benzynie robiłem ponad stówkę dziennie dość mocnym autem i tankowanie nie było niczym przyjemnym. Z LPG świat nabrał lepszych kolorów,hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cezary napisał:

No tak... Tylko na razie jeżdżę jak emeryt i robię dziennie ponad 100km. Także przy energicznym podejściu i prawie 3tys km miesięcznie jakoś by się zwrócił :)

 

8 minut temu, Cezary napisał:

Planuję go mieć 5-6 lat, chyba że wcześniej umrę ja lub on. Także wydaje się, że mimo wszystko gazowanie miałoby sens. Pozbyłbym się lęków tankując :)

To rzuca nowe spojrzenie na sprawę ;) 

W takim wypadku to już warto się zastanowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foryś MY17 2,5l z CVT

miasto stołeczne 10,60 - 11,12

trasa (prędkości 90 - 130 km/h) 10,40 - 10,80

autostrada (140 - 160 km/h) 14,36

trasa z przyczepą 500 kg, nieco wyższą od auta (do 120 km/h) - 18,01:huh:

 

Porównując z komputerem pokładowym dokładnie 20% więcej od benzyny.

2 m-ce, 4600 km, 623 l, średnio 12,23, oszczędzone 1500 zł minus to co na 'rozpałkę' benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy. Mogę napisać o golfie 1,2. Niby zmarznięty, ok. +8, przy wyjeździe z górki (z garażu wielopoziomowego) potrafi pokazać 16 l/100km ! Zrobiłem eksperyment. Zjeżdżając na luzie (absolutnie nie polecane) pokazuje ok. 10 l/100 km ! Potem na luźnej trasie potrafi zejść na 6,7. A nawet do 5,6, Ale w Warszawie, na mojej drodze do domu, średnia to 16 km/h i 9,6 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem dziś 42 litry, już się przełączał na PB jak jechałem na stację. Teoretycznie do zbiornika LPG powinno wejść ok 80% pojemności wodnej, czyli w naszym przypadku ok 44 litrów LPG. U mnie jest OK, bo pewnie te 2 litry bym wyjeździł jeżdżąc delikatnie. Z tym że to chyba wielozawór odcina tankowanie, musi być gdzieś jakaś regulacja, więc może trzeba się mu przyglądnąć.

Pamiętam że kolega kiedyś miał punto 1 z LPG i miał coś z nim nie halo, w każdym razie mógł tankować LPG na full prawie, tzn do butli 45 litrów tankował ponad 40. Musiał to mieć na uwadze i tankował zawsze ok 35. Żeby zostawić te ok 20%.

 

Napisaliśmy jednocześnie.

Poważnie to pływak tym reguluje? Nie jest to jakoś ograniczane ciśnieniowo?

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Ile Ci wchodzi gazu do butli 55 ?

Mnie 38/39 litrów i planuje coś z tym zrobić.

Zobacz czy wyjeżdżasz gaz do końca, jeśli tak to podginasz pływak, jeśli nie to pewnie rurka wielozaworu nie sięga dna, ewentualnie masz założoną butlę "do jazdy na wstecznym" i wóz z dobrym odejściem ;) wtedy mogą być spadki ciśnienia przy małej ilości lpg podczas przyspieszania i wcześniej przerzuci na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...