Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Leśnik, to długo go trzymałeś ! Dwa tygodnie temu niestety musiałem się przelecieć do Łodzi. I znowu to samo. Kiedyś nazywany "mini morris" dwa metry na tyłku. Zjeżdzam na prawy, 700m luki i nie potrafi wyprzedzić ! Lekko w gaz, na 6 biegu, zostaje w tyle. Wyprzedzam ciężarówkę, mam z przodu dwóch maruderów, i znowu dwa metry za mną. Co tymi ludźmi kieruje ?!! Brak szacunku dla praw fizyki. Oni są ponadto ! Wyskoczy zwierzak, ktoś spanikuje i mam faceta na tylnym siedzeniu. Ich być może stać na nowy samochód, mnie nie. Przewiduję duże kłopoty z zakupem niebitego STI GH (taki mi pasuje). Kupienie bitego wraka innej znakomitej firmy, to 10 -30 tysi. Czasem 2000 PLN. Raz na tej drodze siadał mi na dupie nissan almera za tak na oko za 1000 zł. Czterech młodziaków. Bardziej do Wrak Race (tak moja córka, za moją namową,  rozstała się z ukochanym lanosem - brak progów , a nie na drogę). I właśnie nie powiem, co o nich myślę, bo Pani Moderator (lub Panowie moderatorzy) by się obraziła na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem zaskoczony: OBK II 2003r, 2.5, LPG od ponad 4000km i średnie spalanie: 11.5l/100km, średnio 29-32PLN/100km.

Do tego 1/3 baku benzyny.

Zwróci się po ok 10-11.000km

Samochód ma 68.000km, może to jest powód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przekopać się przez wszystkie strony tego tematu. Interesuje mnie jakie spalanie macie w Legacy IV z silnikiem H6. Mi komputer w trybie miejskim pokazuje aż 22 L/100. Przejazdy krótkie, noga ciężka i konfiguracja miasta taka że co 500m światła lub inne spowolnienia. Zaczynam się zastanawiać czy może jakiś czujnik jest uwalony i powoduje lanie benzyny. Z wydechu nie czuć paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, antikos napisał:

Koledzy, ile założyć że spala Forek 2,5 XT w mieście ? ile liczyć 9-10/11-12/13-14 ? 

Benzyna 95

Zima miasto

Screenshot_2018-03-07-19-15-26-713_com_miui.calculator.thumb.png.ecd3ee167fb962a657fa6705c7295fe9.png

 

Lato miasto

Screenshot_2018-11-05-18-25-00-588_com_miui.calculator.thumb.png.1307150c87f58830bfc6f20818a7ed60.png

Trasa

Screenshot_2018-04-17-10-49-44-935_com_miui.calculator.thumb.png.5072831c7d81cddbd0244deae9a209b0.png

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bio napisał:

Chryste Panie!

Ja na baku ostatnio zrobiłem 800km i jeszcze miałem 4 litry w zbiorniku.

Trasa: Zakopane-Suwałki

Paaanie ile ja bym dał, żeby na boku chociaz te 500 km lekko zrobić. Wcześniej miałem Golfa vi GTD to na baku jak się postarałem to 1000 km robiłem, a teraz 400 :D 

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniel Janus napisał:

Takie małe te baki porobili , że ledwo 300km się przejedzie i już trzeba tankować:)

Widocznie ja miałem szczęście, bo mój ma 64 litry pojemności. :yahoo:

Edytowane przez Bio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 12:27, filipk93 napisał:

Paaanie ile ja bym dał, żeby na boku chociaz te 500 km lekko zrobić. Wcześniej miałem Golfa vi GTD to na baku jak się postarałem to 1000 km robiłem, a teraz 400 :D 

Bo bak bakowi nie równy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia znalezienia optymalnego spalania. Przesadne oszczędności w mapie mogą skończyć się upaleniem tłoków. Przy mocnym kopnięciu powinno być jednak wzbogacenie. Silnik, który pali za mało to szansa na kaboom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mz56 napisał:

Kwestia znalezienia optymalnego spalania. Przesadne oszczędności w mapie mogą skończyć się upaleniem tłoków. Przy mocnym kopnięciu powinno być jednak wzbogacenie. Silnik, który pali za mało to szansa na kaboom.

Że co?:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Turbo napisał:

Ma rację, zmniejszenie dawki paliwa powoduje podniesienie temperatury - paliwo "chłodzi" silnik.

Poprawianie producenta uważam za szczyt głupoty. Znam kilka takich przypadków. Co prawda nie były to Subarynki, ale skończyło się to niedobrze.

Zmniejszenie dawki paliwa powoduje dłuższy proces spalania. Może faktycznie wypalić, ale raczej gniazda zaworowe. Paliwo chłodzi silnik?

Nie udało mi się zbliżyć do zużycia paliwa takiego jakie podaje producent. Zawsze jest to przynajmniej litr więcej. Upalenie tłoków w moim aucie jest raczej niemożliwe.

 

Edytowane przez Bio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...