Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, ZdanoG6 napisał:

 

Wydaje mi się że jest jeszcze większy świr.

Od roku notatki Subaru, a Honda od 4.5 roku. Każde tankowanie i zakupy, nic nie pominięte. Wszystko w zeszyt po starodawnemu :)

 

Biję pokłony :bowdown: Sam o tym myślałem, ale już mam za dużo klamotów w porównaniu do miejsca, jakie mogę zagospodarować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ZdanoG6 napisał:

 

Wydaje mi się że jest jeszcze większy świr.

Od roku notatki Subaru, a Honda od 4.5 roku. Każde tankowanie i zakupy, nic nie pominięte. Wszystko w zeszyt po starodawnemu :)

 

 

 

Gdybyś tankował do pełna to miałbyś 3 x mniej pisania :-)

A swoją drogą nie prościej używać aplikacji ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piskoor napisał:

Gdybyś tankował do pełna to miałbyś 3 x mniej pisania :-)

A swoją drogą nie prościej używać aplikacji ..?

Z reguły tankuje za +-100zł ale nie wtedy gdy mam już sucho, u mnie standard to przyjazd na stację gdy wskazówka idzie trochę poniżej połowy wskaźnika. Po zatankowaniu za tą kwotę mam z reguły 80-90% baku.

Edytowane przez ZdanoG6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Piszę tu, bo też pochwaliłbym się ile pali... Ale chyba mój wskaźnik średniego spalania się zawiesił. :/ Wszystkie inne działają prawidłowo, tylko ten jeden ciągle wskazuje 8.8. Na początku brałem pod uwagę możliwość, że jeżdżąc ciągle tą samą trasą, co zdarzało się często, spalanie się nie zmienia. Jednak nie zmienia się ono także po dłuższej jeździe po mieście. Jest jakaś możliwość wyzerowania tego komputera, albo samego spalania średniego? Dziewczyna jeździ Kia Rio i ma przycisk reset... w moim Legacy IV 2008 wagon nigdzie takiego przycisku nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa tankowania LPG w OBKu 2003, 2.5 - zaskoczenie! 11l/100, 50/50 miasto/trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Elvisiak napisał:

@Sebastian32 To zużycie średnie już po założeniu kompresora czy jeszcze przed?

 

Po oczywiscie.  Nie da sie mniej jechac i spalic. ;)

Wczesniej bylo tak jak w legacy no ale nie po to sie doladowanie zaklada zeby malo palic i to VPR100.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowany pacjent: Impreza STI MY09 (2,5T), remap na 340/500, paliwo PB98

Warunki testu: 5000km, sezon letni, wiekszość poza miastem ale nie długie trasy, praktycznie bez stania w korkach, najcześciej jazda do 3k obr/min, sporadycznie pod czerwone pole, raz SJS w Kielcach

Wynik testu: 12,5 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój były Legacy II 2.5 AT na LPG średnio łykał ok. 13 l/100km, raz zszedłem do 9,7 w bólach, a próby dynamiczniejszej jazdy kończyły się wynikiem godnym V8 ;) 

 

Forek S-turbo MT na LPG zużywa średnio ok. 12,5 l/100km, zmierzone min. 7,7 - max. 15,8

Z kolei na benzynie ok. 10,5 l/100km, min. 7,1 - max. 14,4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jedzie, to musi palić. Szczegółowych pomiarów nie robiłem, ale.... Właśnie wróciłem z tygodniowej wycieczki do Holandii. STI 08 ze świeżo zakutym silnikiem. Przebieg 7500/10300 km. Wyjazd/powrót. Przód 2,5 atm., tył 2,3 atm. Masa ok 1900 kg. W drodze powrotnej zrobiłem testy. 120 km/h ok. 10 l/100. 140 - 150 km/h ok. 13 l/100 km. 180 - 200 km/h ok. 20 l/100 km. Przy 240 km/h skończył mi się zakres pomiarowy na chwilowym zużyciu - Kenwood info. Czyli w okolicach 30+ l/100 km. Tankowania to potwierdziły. Wjechałem do Polski na Vpower 100, ponad pół baku, przed Poznaniem full Orlen 98 i za Łodzią drugi raz, bo bym do Warszawy nie dojechał. Zniszczyłem po drodze dwa Audi i jednego merca kozaka z ambasady Libii. Wyjątkowy debil. Przy 140 jechał mi na dupie zachowując 1,5 m odstępu i migał długimi. Przed nosem miałem karawanę wyprzedzających ciężarówki. Ale co jest najfajniejsze, to kręcąc silnik prawie do odcinki, na 2800 km zużyłem ok. 7 mm z miarki oleju !!! Super !!! Subaru nie musi brać oleju, tylko trzeba je prawidłowo DOTRZEĆ !

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj W-wa-Wisła, 140-180niewiem czego :), 11.3LPG po 2.46

OBK 2003, 2.5, manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Test autostradowy rzekomo bardzo paliwożernego XT 2.0 CVT na A4:

 

1.

Prędkość nastawiona w tempomacie (wg licznika): 160 km/h

Obciążenie: 3 dorosłe osoby

Warunki pogodowe: bezwietrznie, 12- 14 stopni C, mglisto, czasem trochę deszczu

Czynniki dodatkowe: włączone światła mijania, od czasu do czasu wycieraczki, od czasu do czasu hamowanie i rozpędzanie do prędkości wyjściowej

Odcinek pomiarowy: ok. 120 km (8 km poza autostradą)

Tryb pracy: I-merycki

Opony: fabryczne

Średnie zużycie paliwa (wg wyświetlacza): 12,2 l/100 km

 

2.

Prędkość nastawiona w tempomacie (wg licznika): 140 km/h

Obciążenie: 3 dorosłe osoby

Warunki pogodowe: bezwietrznie, 10 - 12 stopni C, mglisto i deszczowo

Czynniki dodatkowe: włączone światła mijania, na połowie dystansu wycieraczki, częste hamowanie i rozpędzanie do prędkości wyjściowej

Odcinek pomiarowy: ok. 170 km (tu było też jakieś 10 km dużego miasta)

Tryb pracy: I-merycki

Opony: fabryczne

Średnie zużycie paliwa (wg wyświetlacza): 9,2 l/100 km

 

Średnie zużycie z całej podróży: 10,0 l/100 km na 476 km, z czego ok. 20 km w dużym mieście (Kraków), 15 km to droga krajowa, reszta to autostrada.

 

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.09.2018 o 02:12, mz56 napisał:

Jak się jedzie, to musi palić. Szczegółowych pomiarów nie robiłem, ale.... Właśnie wróciłem z tygodniowej wycieczki do Holandii. STI 08 ze świeżo zakutym silnikiem. Przebieg 7500/10300 km. Wyjazd/powrót. Przód 2,5 atm., tył 2,3 atm. Masa ok 1900 kg. W drodze powrotnej zrobiłem testy. 120 km/h ok. 10 l/100. 140 - 150 km/h ok. 13 l/100 km. 180 - 200 km/h ok. 20 l/100 km. Przy 240 km/h skończył mi się zakres pomiarowy na chwilowym zużyciu - Kenwood info. Czyli w okolicach 30+ l/100 km. Tankowania to potwierdziły. Wjechałem do Polski na Vpower 100, ponad pół baku, przed Poznaniem full Orlen 98 i za Łodzią drugi raz, bo bym do Warszawy nie dojechał. Zniszczyłem po drodze dwa Audi i jednego merca kozaka z ambasady Libii. Wyjątkowy debil. Przy 140 jechał mi na dupie zachowując 1,5 m odstępu i migał długimi. Przed nosem miałem karawanę wyprzedzających ciężarówki. Ale co jest najfajniejsze, to kręcąc silnik prawie do odcinki, na 2800 km zużyłem ok. 7 mm z miarki oleju !!! Super !!! Subaru nie musi brać oleju, tylko trzeba je prawidłowo DOTRZEĆ !

Nie potrzeba ludzi z Libii, dla mnie to codzienność, kilka aut przede mną które też chce  wyprzedzić, ale cierpliwie czekam na swoją kolejkę zachowując bezpieczny odstęp a tu stara skoda oktavia mnie dogania wali  długimi i próby przemocy drogowej do tego stopnia, że chciał mnie zepchnąć z pasa. No to z 30 litrów  spalania w sti 340 km zszedłem do 12l  jadąc równolegle z tirem przez 10 kilometrów surowy wymiar kary, ale jakie niskie spalanie:yahoo:

Edytowane przez LeśnikXT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...