Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza dluga trasa już za mną :)

Autko Legacy 3.0r spec b 6MT mierzone po trasie jazda tylko z tempomatem: średnia prędkość 110km/h spalanie 9.2 , średnia prędkość 130km/h spalanie 10.2 , średnia prędkość 150km/h spalanie 11.0 , trasa łącznie miała 2200km wszystkie pomiary z wyliczeń przy dystrybutorze zgadzał się z komputrem :)

Akurat, komp źle liczy, to powszechny fakt. Wystarczy ppmierzyc przez obd i widać od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne ludziska mają doświadczenia z jakością paliw poza granicami Polski. Zazwyczaj chwalimy, że auto mniej pali, że ma nieco większego kopa, że dłuższy dystans się przejeżdża. Za dużo nie jeździłem Forkiem poza Polską - Słowacja, Węgry, Czechy i tyle. I jakoś specjalnych różnic nie zauważyłem.Tym razem jednak Forek mnie zadziwił. Na trasie Katowice - Pilzno (ponad 550km) spalił na naszym LPG ok.11/100, przy mieszanej jeździe. Dokładnie ta sama trasa z powrotem na czeskim gazie i spalanie 7,7/100! Takie samo obciążenie, ten sam bagaż, 4 osoby, taki sam styl jazdy i podobne prędkości.

Jestem w szoku! Było trochę z wiatrem, ale żeby aż taka różnica??? :blink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suberet napisał:

Różne ludziska mają doświadczenia z jakością paliw poza granicami Polski. Zazwyczaj chwalimy, że auto mniej pali, że ma nieco większego kopa, że dłuższy dystans się przejeżdża. Za dużo nie jeździłem Forkiem poza Polską - Słowacja, Węgry, Czechy i tyle. I jakoś specjalnych różnic nie zauważyłem.Tym razem jednak Forek mnie zadziwił. Na trasie Katowice - Pilzno (ponad 550km) spalił na naszym LPG ok.11/100, przy mieszanej jeździe. Dokładnie ta sama trasa z powrotem na czeskim gazie i spalanie 7,7/100! Takie samo obciążenie, ten sam bagaż, 4 osoby, taki sam styl jazdy i podobne prędkości.

Jestem w szoku! Było trochę z wiatrem, ale żeby aż taka różnica??? :blink:

Czy przypadkiem nie było z górki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, suberet napisał:

na naszym LPG ok.11/100, przy mieszanej jeździe. Dokładnie ta sama trasa z powrotem na czeskim gazie i spalanie 7,7/100

moze czesi kalibruja dystrybutory ;)

ponad polowa przebiegu mojego traktora jest na niemieckim paliwie i nie zauwazylem roznic podczas tankowania

niestety skubany nie chce spalac mniej

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugą stronę tempomat 120 i 6,4 wg kompa. Obciążenie std, zimówki, 2 dorosłych, 2 dzieci i bagaż. BTW przy okazji się dowiedziałem, że autko bez problemu robi ponad 200+ ale nie chciałem więcej bo zimówki choć nowe i XL to jednak indeks H.

 

Nie wiem czy dużo czy mało, nie wiem jak maja inni. Teraz sprawa jest czysta, jazdą po A1 to się można zanudzić, nie to co 2003 :) walka, walka, walka no ale Polska w runie :):):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak czytam że komputer pokazuje mniejsze spalanie niż wychodzi to przy dystrybutorze, toż to jak kto ma samochód na gwarancji to szybko do serwisu, niech znajdą przeciek, bo wlewasz więcej niż samochód spala, to to gdzieś uciekać musi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

218b5734e5c033cd8f6996ebdec533ba.jpg

Trip A: Gdansk - Austria - Gdansk - z boxem na dachu, auto zaladowane w opor (wiecej by sie nie zmiescilo) i 3 osoby na pokladzie. Na tempomacie 125km/h na autostradach ale czasami i 180, na drogach krajowych zgodnie z ograniczeniami +10 i wyprzedzanie kogo sie tylko da (generalnie dynicznie).

Trip B: od na prawy po UPG - w tym docieranie silnika po panewce przez 2000km jakos 50/50 trasa/miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powiem tak. Zawsze cały zbiornik.

Pisałem już w innym miejscu o moich osiągach

Powtórzę tylko

Jedna osoba, minimalny bagaż.

Dane poniżej wg komputera

Minimum to  7,2 na trasie 150 km. Tempomat 100km/h, tryb I, minimalny ruch, płasko

Innym razem podobny dystans, minimalny ruch i podobne spalanie

Innym razem, 360 km, tempomat 110 lub 130km/h, czasami S lub #S przy wyprzedzaniu, 8,2l/100km

Innym razem ta sama trasa ale większy ruch, 9,6l/100km

S6/A1/A2, 460 km, tryb I, tempomat 150km/h, gps 144km/h, 11,2l/100km

Miasto, najczęściej Wawa, bez sensu podawać zużycie

 

Na stacji po przeliczeniu przebiegu wychodzi zawsze 0,4-0,6l więcej

 

Teraz 3500 komputer wskazuje 10,4l/100km

 

Przy normalnej lub nawet dynamicznej, nie eco jeździe w trasie wygląda że bez problemu  9-11l/100km

Nie ma dramatu

 

Edytowane przez MKK
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...